Modelism - RHC Forum: E-Flite Blade 400 3D KIT + Spektrum DX6i - Modelism - RHC Forum

Salt la continut

Pagina 1 din 1

E-Flite Blade 400 3D KIT + Spektrum DX6i merita?

#1 Useril este offline   micro_ice 

  • Junior
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 62
  • Inregistrat: 17-August 08

  Postat 31 August 2008 - 03:13 PM

cu riscul de a fi injurat initiez inca un topic.
este vorba de heli Blade 400 3D de la E-Flite.
cred ca ati auzit de el.
ma intrebam daca este mai bun decat Belt CP sau daca egaleaza Thunder Tiger Mini Titan E325 in performante?
am gasit unul in Canada cu 470 USD. IN bani astia intra heli-ul RTF cu Radio Spektrum DX6i.
Intrebarea mea: marita banii astia?


cum eu am prieteni in Canada, care m-au mai ajutat, or sa ma ajute si acum... O sa platesc doar heli-ul!
Cealalta intrebare: daca prietenii mei or sa plateasca acolo heli-ul (plus ca transportul in CA e free) si o sa-mi trimita heliul doar in cutia originala, introdusa in alte cutii (safe) sau intr-o cutie mai groasa, fara factura si alte indice i privinta pretului, voi mai plati vreo taxa la nenea vamesu (sau, mai detaliat, voi mai plati TVA?). thx
0

#2 Useril este offline   Primus 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 3026
  • Inregistrat: 14-June 07
  • Gender:Male
  • Location:FR

Postat 01 September 2008 - 07:21 AM

Salut, referitor la comparatia intre heli, nu pot sa te ajut ca nu stiu modelul mentionat de tine.
In ceea ce priveste expedierea in tara, daca ti-l trimit prietenii tai, fara facturi in el, si asa mai departe, nu vei avea de platit nimic (poate doar transportul).

Numai bine!
0

#3 Useril este offline   micro_ice 

  • Junior
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 62
  • Inregistrat: 17-August 08

Postat 01 September 2008 - 11:48 AM

SALL


dupa cum am spus, am niste prieteni din Canada. Ei mi-ar trimite pachetul fara facturi, in ambalaj original, asigrand innacelasi timp si transportul. daca am noroc as putea "primi" inca o finantare > heli free! sau sa iau un trex 450 se v2 sa pun eu ju8matate din bani
mai vd


sall all
0

#4 Useril este offline   patrocle 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 319
  • Inregistrat: 07-September 08
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 08 September 2008 - 02:07 PM

Salut,

am eu unul si as zice ca e foarte OK, mai ales daca tii cont si de pret. Numai ca eu sunt incepator, asa ca poate nu conteza parerea mea.

Mircea.
Mircea

Blade 400 3D, Gaui 200V2, Spektrum DX6i 2,4 GHz
Trez 450 Pro FBL, Mikado 400 FBL
0

Arata acest topic


Pagina 1 din 1


Raspuns rapid

  

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

913Creative.ro