Modelism - RHC Forum: RHC FORUM 2.0 - Modelism - RHC Forum

Salt la continut

  • 7 Pagini +
  • « Prima
  • 5
  • 6
  • 7

RHC FORUM 2.0 Condica de sugestii si reclamati

#181 Useril este offline   usulica 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 417
  • Inregistrat: 13-April 09
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti - Colentina
  • Interests:modelism ( navo , auto ) , arte martiale , calatorii , colectii , carti , filme

Postat 12 March 2012 - 11:38 PM

Sunt membru de 3 ani pe acest forum si tot nu inteleg de ce atunci cind se pune un post nou la orice topic, nu accepta mai multe poze si de dimensiuni mai mari! :D
Ar fi un castig imens pt acest forum si mai ales pt membrii lui ( in special cei noi, incepatorii ) daca pozele ar fi acceptate in formatul lor original de 1,2 chiar 3 mb cu rezolutii de peste 1500x1000... priviti pe afara forumurile germane sau chiar cele olandeze , exista acolo posturi cu explicatii si poze superbe! :D
Totodata mi se pare foarte util ca orice membru activ sa aiba vizibil si orasul de unde este ca sa ne gasim mai usor intre noi! :excl:

Aceasta postare a fost editata de usulica: 12 March 2012 - 11:41 PM

Only performance matters!!!
0722733067 / 0744977799 / 0768740960 / 0771661458
YM: cbanica1 , MSN: cbanica
0

#182 Useril este offline   bitex 

  • MEGA Membru
  • Grup: MODERATOR
  • Postari: 5662
  • Inregistrat: 02-December 02
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti, Sector 6

Postat 13 March 2012 - 12:15 AM

Mutam fain domnului Renatoa ca aproape imi confirma banuielile legate de hiba softului.

Legat de dimensiunea pozelor, nu stiu socotelile gata facute, dar o redimensionare a pozelor la o marime mai mica nu e o grava problema. Odata vazuta poza se poate discuta pe langa subiect si se pot obtine originalele la marimea dorita, de la proprietar. Am observat pe propria piele ca marimea pozelor conteaza si ca nu e o problema grava daca e limitata. Am incercat sa incarc un site cu niste poze de 1-2 Mb si numarul lor depasea cateva sute, ca aveam de unde... Nu era foarte OK. Prin urmare consider ca e rezonabila redimensionarea pozelor folosind un utilitar de windows, de exemplu unul denumit IMAGE RESIZER (special pentru windows), moka si extrem de util nu numai pentru forum. Eu am instalat unul de la powertoy, si imi pare suficient pentru majoritatea aplicatiilor. Cred ca exista si altele, mai bune.

Legat de partea cu "orasul" votez afirmativ. E o problema veche a forumului, ca nu toti userii compleateaza profilul la inscriere si se trezesc ca nu au locatia trecuta in profil, apoi se intreaba de ce apar raspunsurile asa de greu... Deseori nu ajuta faptul ca ascunzi locatia. Din experienta, am curajul sa afirm ca cine isi trece locatia la profil nu are nimic de pierdut sau chiar are ceva avantaje. Dar nu toata lumea are incredere si multi prefera sa ascunda realitatea, ca si cum a recunoaste localitatea unde te afli ar fi o problema. De ce anume, nu stiu... Multi nu-si dau seama sau uita ca modeartorii au vizibil IP-ul calculatorului de pe care se scrie si ca au la dispozitie un soft care permite identiicarea locatiei userului. Adica daca e sa o luam pe ocolitem totul se poate afla, dar sunt niste reguli la fel de nescrise care nu permit comunicarea acestor informatii. Prin urmare, degeaba stiu eu ca un user e din localitatea X daca ceilalti 15.000 nu au acces la aceasta informatie. Si bineinteles ca nici eu nu o voi transmite in continuare.
Prin urmare, cea mai corecta cale este de a declara in profil locatia. Ajuta mult la stabilirea legaturilor... Ca sa nu mai spun ca aproape fara exceptie ma consider un user normal si nu apelez la facilitatile forumului. Daca cineva nu doreste, pai asa sa fie, inseamna ca nu e cazul sa aflu nici eu, deci nici nu caut... Cu urmarile de rigoare. Adica nu-i raspund sau o fac doar daca nu are importanta locatia.
Spor la treaba tuturor.

Aceasta postare a fost editata de bitex: 13 March 2012 - 12:22 AM

Adresa email: bitex25@yahoo.com
Telefon: 0721 385365
0

#183 Useril este offline   dan_mitea 

  • nick anterior:Se poate si asa
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 9328
  • Inregistrat: 26-October 03
  • Gender:Male
  • Location:Laval, Canada

Postat 18 March 2012 - 09:34 PM

Sincer, a declara ca locatie ''cuca-macai'' mi se pare o lipsa de respect pentru ceilalti. Mai bine nu declari nimic...parea mea.
Multa, multa bafta.
0

#184 Useril este offline   provizoriu 

  • Nou venit
  • Pip
  • Grup: Members
  • Postari: 1
  • Inregistrat: 18-February 13

Postat 23 February 2013 - 08:39 PM

Salut.
Am o problema cu recuperarea unui cont mai vechi.
De cand s-a schimbat interfata forumului acum cativa ani, nu am mai putut sa ma loghez. Am uitat parola. Problema este ca recuperarea parolei se face prinr-o adresa de mail care nu mai exista. Ceva pe la xnet. Acum as vrea contul inapoi daca se poate. Este vorba de contul userului "Loco".
Ma puteti ajuta sa-mi recuperez parola?
Multumesc
0

#185 Useril este offline   SILVIU66 

  • Site Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Admin
  • Postari: 6864
  • Inregistrat: 03-February 04
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Flying

Postat 24 February 2013 - 07:18 AM

vezi M.I.
flying is my life...
0

#186 Useril este offline   Loco 

  • Incepator
  • PipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 43
  • Inregistrat: 23-April 05

Postat 24 February 2013 - 08:59 AM

Multumesc.
0

#187 Useril este offline   Ciprian97 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 3947
  • Inregistrat: 19-August 12
  • Gender:Male
  • Location:Third Rock From The Sun

Postat 11 February 2015 - 10:13 PM

Ar fi foarte util cred eu ca orice topic de la sectiunea bursa sa poata fi sters de initiator in momentul in care nu mai e valabil,asa am face curatenie noi singuri fara sa-l mai chinuim pe moderator.
0

#188 Useril este offline   Parfenov 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 737
  • Inregistrat: 25-July 13
  • Gender:Male
  • Location:Sibiu
  • Interests:Aeromodelism

Postat 11 February 2015 - 10:21 PM

Si sa mai faca cate un update la versiunea mobila . De exemplu la mesagerie nu pot da la ultima pagina . Daca am 20 de pagini vorbite , ca sa vad ce a zis domnul respectiv trebuie sa trec prin toate cele 20 de pagini ;) .Si ar mai fi dar este de ajuns deocamdata.
Parfenov Razvan
0

#189 Useril este offline   soarece 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2860
  • Inregistrat: 03-January 13
  • Gender:Male

Postat 11 February 2015 - 11:34 PM

Vezi postareaCiprian97, la 11 February 2015 - 10:13 PM, a spus:

Ar fi foarte util cred eu ca orice topic de la sectiunea bursa sa poata fi sters de initiator in momentul in care nu mai e valabil,asa am face curatenie noi singuri fara sa-l mai chinuim pe moderator.


si un mic update pe langa ce a zis ciprian : sa se poate modifica anuntul de initiator mereu(butonul edit dispare dupa cateva minute) !
Posibil scenariu : sa zicem ca pun 5 puncte la vanzare ,vand punctul 1 si 2 si lumea ma suna dupa ele dupa ce le-am vandut,ca sa nu mai ma sune omu' ar trebui sa pot interveni asupra anuntului dar nu pot scrie nimic pe anunt ca apoi imi sar altii in cap da dau UP sau mai rau ma pot alege cu un warn ca nu am respectat cele 7 zile regulamentare....

Ar fi ok sa se implementeze un buton de UP care sa fie activ odata la 7 zile(sau cat se considera de prea-marii forumului) si in felul asta nu mai incarcam serverul cu texte si postari gen "UP" ,"down" ,"hai cu tata" :lol: ....modelul asta l-am vazut pe alte multe forum-uri.
Ma-ncalt cu tenesii pe dos,am un tricou nike patat de gaura,in cap palarie de paie si pe ochi rayban replica iar pe cheia de la logan scrie renault!
citat : "nu te pune cu prostul...te va trage la nivelul lui si te va bate cu experienta !"
alta culeasa din popor :
"I: De ce-si linge cainele plwa?
R: Pen`ca poate."
0

Arata acest topic


  • 7 Pagini +
  • « Prima
  • 5
  • 6
  • 7

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

913Creative.ro