Modelism - RHC Forum: Mi-a ajuns Belt-CPul - Modelism - RHC Forum

Salt la continut

Pagina 1 din 1

Mi-a ajuns Belt-CPul de pe rc711.com

#1 Guest_sOLo_*

  • Grup: Guests

Postat 01 July 2008 - 06:06 PM

Salutare,

Astazi am fost la posta sa ridic coletul .. dupa ce am avut ghinion sa imi ceara TVA cand am ajuns acasa si am inceput sa fac o verificare amanuntita la continutul pachetului am constatat ca lipsesc 2 elemente ce eu le-am comandat si am si fost taxat: training kit-ul si tail boom-ul de rezerva ce l-am adaugat pe lista. In rest totul a venit ok, si sper sa fie doar o greseala din partea lor, ramane sa ii fac verifcarea la heli, sper sa nu am probleme si acolo :) .

Poze:

http://img164.imageshack.us/img164/5681/img6538kr7.th.jpg http://img387.imageshack.us/img387/6499/img6539dg8.th.jpg http://img387.imageshack.us/img387/8316/img6540jr5.th.jpg http://img113.imageshack.us/img113/2199/img6541zm6.th.jpg http://img239.imageshack.us/img239/5439/img6542ac0.th.jpg

Revin cu detalii :)
0

#2 Useril este offline   Primus 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 3026
  • Inregistrat: 14-June 07
  • Gender:Male
  • Location:FR

Postat 01 July 2008 - 07:19 PM

Sa speram ca au uitat de "optionalele" tale pur si simplu. Cred totusi ca le vei avea fara alte costuri suplimentare.
Referitor la TVA, pe viitor discuta sa iti puna o factura cu valoarea de maxim 30 de dolari (pt. persoana fizica), si esti scutit de plata taxei.

Spor la zbor!

Aceasta postare a fost editata de Primus: 01 July 2008 - 07:22 PM

0

#3 Guest_sOLo_*

  • Grup: Guests

Postat 01 July 2008 - 07:33 PM

pai de asta am ramas si eu uimit, cand am dat comanda pe site scria ca ei put o facutra de 60$ ca sa nu am tva mare .. dar pana la urma au pus factura totala :unsure:

Am o problema la joystick-ul de la simulatorul Esky: l-am setat asa cum zic ei si cum am mai gasit pe internet din FMS dar nu stiu din ce cauza la maneta din stanga in loc sa aiba Throttle up/down si Aileron stanga/dreapta le are fix invers .. e cam ciudat sa trebuiasca sa tin spre dreapta ptr a face hover :( are cineva idee care ar fi problema? Tin sa adaug ca i-am pus in FMS la canale sa fie pe canalul de sus/jos cel ptr Throttle dar nu se modifica

Aceasta postare a fost editata de sOLo: 01 July 2008 - 07:49 PM

0

#4 Useril este offline   Primus 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 3026
  • Inregistrat: 14-June 07
  • Gender:Male
  • Location:FR

Postat 01 July 2008 - 08:09 PM

in softul de simulator, cauta channel mapping si, miscand de manse, vezi care cum actioneaza. Apoi dupa ce le-ai stabilit, trebuie sa le calibrezi, ca sa setezi zerourile curselor. E ceva de migaleala, sper sa-ti iasa pana la urma. Si la mine a fost un chin pana le-am setat. Chiar le-am notat pe undeva sa fiu sigur ca nu o iau de la inceput in cazul reinstalarii. Bafta!

p.s. si da-le un e-mail sa puna la posta ce-au uitat mai repede, uitucii! :unsure:
0

#5 Useril este offline   Primus 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 3026
  • Inregistrat: 14-June 07
  • Gender:Male
  • Location:FR

Postat 01 July 2008 - 08:11 PM

sOlo, ai un MI despre postarea imaginilor de mai sus.

Aceasta postare a fost editata de Primus: 01 July 2008 - 08:11 PM

0

#6 Guest_sOLo_*

  • Grup: Guests

Postat 01 July 2008 - 09:46 PM

am reusit sa rezolv cu simulatorul, intre timp am instalat AeroFly Pro care imi pare mult mai bine realizat din punctul de vedere a legilor fizicii pe model .. cred ca am sa continui cu asta sa invat sa stapanesc hover-ul .. in FMS imi iese perfect daca nu apas pe nimic decat throttle .. dar in Aero tine si de alte conditii si e putin mai dificil, si cred eu mai real!

Cat despre partile lipsa le-am trimis mail la oameni de cand am constatat ..dar inca nu am primit nici un raspuns, ramane de vazut.
Inca ma uit prin carte sa vad ce trebuie verificat la inceput .. mi-e frica inca sa umblu la el sa nu-l stric :unsure:)

Aceasta postare a fost editata de sOLo: 01 July 2008 - 09:56 PM

0

#7 Useril este offline   florin_cta 

  • Incepator
  • PipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 40
  • Inregistrat: 02-January 08

Postat 02 July 2008 - 01:30 AM

felicitari pt achizitie...welcome to the club..:)
in aerofly cred ca cel mai bine incerci eco8 brushed...din ce am incercat asta se apropie cel mai mult de realitate, cele de clasa 400-450 sint f instabile chiar si cu vint 0...eu am inceput invers, mai intii practic, am invatat hovering (tail in), iar in momentul in care am dat jos training kit a trbuit sa plec din tara si am ramas la simulator...
de verificat...main shaft si fathering shaft...se strimba f usor, ba chiar au fost raportate cazuri in care au venit strimbe deja...
din cite stiu "modelul 2008" vine cu noile servo digitale esky...problematice si ele...cel mai bine le schimbi cu towerpro sg90...ieftine si muuult mai bune decit cele standard
in rest suruburi, gear mesh, cuplu de stringere pale (principal si anticuplu) astea le gasesti in manual
multa bafta si sa ne informezi cum merge!
0

#8 Useril este offline   fdx_11 

  • Membru
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 104
  • Inregistrat: 07-April 07

Postat 02 July 2008 - 08:30 AM

sa il stapanesti sanatos si sa il scoti cat mai repede la camp.
cat despre piesele lipsa cred ca este o moda si al meau a venit fara training kit desi era comandat.
eu nici macar nu m-am obosit sa le mai scriu ca oricum nu mai asteptam inca 2 sapt ca sa imi trimita ei un amarat de taining kit:)
0

#9 Guest_sOLo_*

  • Grup: Guests

Postat 04 July 2008 - 10:35 AM

Vestea buna este ca am primit raspuns la mail de la rc711: "Sorry about the following missing items, we will ship it back to you" :D

Vestea proasta e ca dupa primul test heli-ul vibreaza destul de tare la rotatii mici, dar daca il turez mai mult inca nu destul cat sa se ridice,dar mai mult, vibratiile dispar. Din ce am vazut eu roata care invarte cureaua e descentrata parca - nu se invarte cum trebuie. L-am desfacut si m-am uitat la roti si n-am vazut nimic ciudat, au toti dintii, sunt drepte, axul e drept..nu pot sa imi dau seama de la ce e!

PS: am incercat sa-l turez cat sa se ridice putin de pe sol in casa si se inclina spre stanga, ma gandesc ca e si de la modul in care e asamblat: are reciver-ul, ESC-ul si firele de la baterie toate pe stanga + firul si tubul de la antena, dar din ce poze am mai vazut pe net si altii il au aramjat lafel si zboara, asa ca sunt in dubii B)

Aceasta postare a fost editata de sOLo: 04 July 2008 - 10:43 AM

0

#10 Useril este offline   thenenea 

  • Membru
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 102
  • Inregistrat: 10-November 07

Postat 04 July 2008 - 10:52 AM

Salve Solo,

E bine ca iti trimit si restul. Pana atunci il mai aranjezi.

Pe partea cu vibratiile daca ai verificat toate pinioanele cauza se prea poate sa fie in capul rotor sau la pale. Verifica daca ai o-ring-uri de cauciuc in ambele brate la pale. La mine lipsea unul si comportamentul era asemanator. De asemenea bratele palelor trebui sa fie stranse. Dupa ce verifici ce e sub ele (shaibe, oring-uri si mai ales feathering shaft) strangi cele doua piulite de fixare suficient de mult cat sa se miste greu bratele in jurul feathering shaft-ului. Apoi desfaci incet, incet piulitele pana se misca liber bratele. Verifica apoi daca palele au aceeasi masa (balanta sau cantar electronic) si daca sunt echilibrate. Daca nu sunt pui pe pala mai ushoara la varful bordul de atac bucati mici de banda adeziva (izolir-band, nu scotch) pana sunt echilibrate.

Daca pleaca puternic spre stanga nu e de la masa esc-ului, e de la lungimea bratului de comanda. Roteste o tura completa bratul din dreapta (360 de grade una din urechi) ca sa-l mai scurtezi, fixeaza-l la loc si mai fa o incercare. Repeta pana cand nu mai apare tendinta sau daca tot se misca se misca foarte lent. Atunci faci o mica corectie din trimer-ul de pe statie. O zi faina.

Aceasta postare a fost editata de thenenea: 04 July 2008 - 10:53 AM

0

#11 Useril este offline   vlad1 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2647
  • Inregistrat: 02-December 02
  • Gender:Male
  • Location:Oradea

Postat 04 July 2008 - 04:11 PM

Eu zic sa nu-i faci nimic. Mie mi se pare mult mai indicat sa iei o bere (sau poate un suc), te pui in fata unuia care stie (Dragut de exemplu), rinjesti, te scapi de sticla si ai rezolvat centrajele. Pot fi multe si laborioase fineturile, daca te apuci tu, te costa mult mai mult.

Evident asta rezolva doar problema elicopterului, tu trebuie in orice caz sa bagi simulator la greu.
0

#12 Useril este offline   Primus 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 3026
  • Inregistrat: 14-June 07
  • Gender:Male
  • Location:FR

Postat 04 July 2008 - 05:00 PM

Corect, in situatia ta, lasa-l pe altul sa ti-l regleze/trimeze. Bun sfat Vlad!
0

#13 Guest_sOLo_*

  • Grup: Guests

Postat 06 July 2008 - 02:38 PM

suna bine propunerea voastra, dar eu nu cunosc pe nimeni priceput in acest domeniu din Iasi, si nici nu stiu daca si-ar face cineva ce nu ma cunoaste timp si draci sa imi regleze mie heli-ul http://www.rhcforum....tyle_emoticons/default/tongue.gif

Update la check: pana la urma ceva e cu gear-urile .. nu pot sa imi dau seama de la ce e problema dar sunt clar indoite .. cand le scot si ma uit la ele fixate in loc sa fie paralele se vede clar ca intr-un capat sunt mai apropiate ca in altul. Main gear-ul e stramb si ar trebui sa scot one-way bearing-ul de pe el si sa-l pun la cea de rezerva, are cineva un link cu indicatii pentru aceasta actiune?
Din ce am gasit eu pe google toti spun de bearing removal tool de la ALIGN ..dar parca nu asi vrea sa mai astept o saptamana pana fac comanda de ala, exista alte solutii ( nici nu dispun de o presa)?

Alta problema(cred) 2 dintre suruburile alea fara cap ce tin flybar-ul nu se pot demonta, in loc sa aiba forma pentru imbus e mai mult cerc in interior si imbusul de marimea corespunzatoare nu face decat sa alunece :-S
0

#14 Useril este offline   Primus 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 3026
  • Inregistrat: 14-June 07
  • Gender:Male
  • Location:FR

Postat 07 July 2008 - 05:58 PM

of, of... destule probleme la kitul tau... vezi ca sunt destui forumisti de prin Iasi care te pot ajuta, daca nu, te sfatuiesc sa faci un drum pana la dealer-ul Robbe-Futaba din Botosani la Cornel Avasilichioaiei si sa ii soliciti ajutorul.

Succes!

Aceasta postare a fost editata de Primus: 07 July 2008 - 06:01 PM

0

#15 Useril este offline   micro_ice 

  • Junior
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 62
  • Inregistrat: 17-August 08

Postat 20 August 2008 - 02:47 PM

Vezi postareasOLo, la Jul 1 2008, 07:06 PM, a spus:

Salutare,

Astazi am fost la posta sa ridic coletul .. dupa ce am avut ghinion sa imi ceara TVA cand am ajuns acasa si am inceput sa fac o verificare amanuntita la continutul pachetului am constatat ca lipsesc 2 elemente ce eu le-am comandat si am si fost taxat: training kit-ul si tail boom-ul de rezerva ce l-am adaugat pe lista. In rest totul a venit ok, si sper sa fie doar o greseala din partea lor, ramane sa ii fac verifcarea la heli, sper sa nu am probleme si acolo :blush: .




Spune-mi si mie, te rog, cat te-a costat toata afacerea asta, per total (elicopterul, TVA-ul si transportul, cumulate)? Are si radiocomanda inclusa (mai ales, este RTF)????? SI CUM AI PLATIT???????? CE MODALITATE?????????? IN CAT TIMP TI-A SOSIT??????



Sau spuneti-mi daca E-SKY HBK II este bun, gasit aici.

Aceasta postare a fost editata de micro_ice: 20 August 2008 - 03:42 PM

0

#16 Useril este offline   thenenea 

  • Membru
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 102
  • Inregistrat: 10-November 07

Postat 20 August 2008 - 02:53 PM

Vezi postareamicro_ice, la Aug 20 2008, 03:47 PM, a spus:

Spune-mi si mie, te rog, cat te-a costat toata afacerea asta, per total (elicopterul, TVA-ul si transportul, cumulate)? Are si radiocomanda inclusa (mai ales, este RTF)????? thx


Salve micro,

Omu a explicat destul de clar ca nu e RTF cum de fapt nu e nici un kit. Toate trebuie verificate inainte de zbor altfel se fac praf.

Pretul e cel de la rc711.com + transportu ems care e listat tot acolo. La mine pretul a fost cel de la rchelicoptershop + ems. TVA inseamna 19% deci nu e complicat de facut un calcul. Daca comanzi de la miraclemart sau rchelicoptershop nu iti trec valoarea pe pachet sau iti trec o valoare aleasa de tine si poti sa eviti problema.

Ar fi poate mai bine daca intai ai citi posturile deja existente inainte sa adresezi o intrebare care a mai aparut de cel putin trei ori (solo, mad_rotweiller, subsemnatu, etc.).

Spor la cantarit oferte.

Aceasta postare a fost editata de thenenea: 20 August 2008 - 02:54 PM

0

#17 Useril este offline   micro ice 

  • Nou venit
  • Pip
  • Grup: Members
  • Postari: 2
  • Inregistrat: 21-August 08

Postat 21 August 2008 - 10:42 AM

Vezi postareasOLo, la Jul 1 2008, 07:06 PM, a spus:

Salutare,

Astazi am fost la posta sa ridic coletul .. dupa ce am avut ghinion sa imi ceara TVA cand am ajuns acasa si am inceput sa fac o verificare amanuntita la continutul pachetului am constatat ca lipsesc 2 elemente ce eu le-am comandat si am si fost taxat: training kit-ul si tail boom-ul de rezerva ce l-am adaugat pe lista. In rest totul a venit ok, si sper sa fie doar o greseala din partea lor, ramane sa ii fac verifcarea la heli, sper sa nu am probleme si acolo :D .

Poze:

http://img164.imageshack.us/img164/5681/img6538kr7.th.jpg http://img387.imageshack.us/img387/6499/img6539dg8.th.jpg http://img387.imageshack.us/img387/8316/img6540jr5.th.jpg http://img113.imageshack.us/img113/2199/img6541zm6.th.jpg http://img239.imageshack.us/img239/5439/img6542ac0.th.jpg

Revin cu detalii :lol:



dami si mie lista cu piese de la heli pe care ti-a dat-o thenenea
0

#18 Useril este offline   Dragut 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2453
  • Inregistrat: 28-February 05

Postat 21 August 2008 - 11:00 AM

Vezi postareasOLo, la Jul 6 2008, 03:38 PM, a spus:

suna bine propunerea voastra, dar eu nu cunosc pe nimeni priceput in acest domeniu din Iasi, si nici nu stiu daca si-ar face cineva ce nu ma cunoaste timp si draci sa imi regleze mie heli-ul :D


Nici macar na-i incercat! :lol:
Desi n-am mai zburat de mult un heli mai am inca pacasa rigla de reglat pale.... mai stiu sa-i mai echilibrez palele ... sa-i mai reglez o curba de pas ....
Disponibilitatea exista.

Stima

PS: Daniil nu cred ca te-ar refuza nici el,
Totul e sa lasi rusinea la o parte si sa soliciti ajutorul!
0

#19 Useril este offline   sOLo 

  • Nou venit
  • Pip
  • Grup: Members
  • Postari: 5
  • Inregistrat: 02-August 08
  • Gender:Male
  • Location:Iasi

Postat 25 August 2008 - 03:51 PM

Vezi postareaDragut, la Aug 21 2008, 12:00 PM, a spus:

Nici macar na-i incercat! :rolleyes:
Desi n-am mai zburat de mult un heli mai am inca pacasa rigla de reglat pale.... mai stiu sa-i mai echilibrez palele ... sa-i mai reglez o curba de pas ....
Disponibilitatea exista.

Stima

PS: Daniil nu cred ca te-ar refuza nici el,
Totul e sa lasi rusinea la o parte si sa soliciti ajutorul!


Asa este, mi-a fost rusine http://www.rhcforum....tyle_emoticons/default/tongue.gif .. dar uite ca acuma dupa atatea saptamani tot n-am reusit sa-l vad ridicat de pe pamant!

Am mai mesterit eu la el si am rezolvat o mare parte din probleme, acum a ramas doar o problema(in opinia mea): cand incerc sa-l ridic de pe pamant exact cand incepe sa fie usor da sa se incline intr-o parte. Se inclina pe stanga, si ma gandesc sa nu fie prea greu pe partea aia pentru ca pe partea aia e antena, ESC-ul, firele de la baterie, iar reciver-ul e pus tot pe partea stanga
Imagine atasata: heli_004.jpg Imagine atasata: heli_001.jpg

Aceasta postare a fost editata de sOLo: 25 August 2008 - 03:52 PM

0

#20 Useril este offline   thenenea 

  • Membru
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 102
  • Inregistrat: 10-November 07

Postat 25 August 2008 - 04:11 PM

Vezi postareasOLo, la Aug 25 2008, 04:51 PM, a spus:

Asa este, mi-a fost rusine :rolleyes: .. dar uite ca acuma dupa atatea saptamani tot n-am reusit sa-l vad ridicat de pe pamant!

Am mai mesterit eu la el si am rezolvat o mare parte din probleme, acum a ramas doar o problema(in opinia mea): cand incerc sa-l ridic de pe pamant exact cand incepe sa fie usor da sa se incline intr-o parte. Se inclina pe stanga, si ma gandesc sa nu fie prea greu pe partea aia pentru ca pe partea aia e antena, ESC-ul, firele de la baterie, iar reciver-ul e pus tot pe partea stanga
Atasament heli_004.jpg Atasament heli_001.jpg


Daca se inclina spre stanga lungeste o tura bratul de comanda din stanga. Daca se mai indreapta mai lungeste-l inca una pana devine stabil. Daca incepe sa se incline in fata scurtezi si link-ul din stanga si cel din dreapta o tura.
0

#21 Useril este offline   takeoff 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1029
  • Inregistrat: 25-July 08
  • Gender:Male
  • Location:Calarasi
  • Interests:Elicoptere,elicoptere,elicoptere si apoi tot ce zboara...

Postat 25 August 2008 - 04:42 PM

In primul rand;escul este prea aproape de antena muta-l pe partea opusa
antena este precum firul pe undita desfa-l si intinde-l
gyro nu se prinde cu brida rapida,cauta alta metoda(asa preia toate vibratiile)
Monteaza palele,pune heli pe masa...tureaza motorul 25/30% si din spate/fata priveste planul de rotatie daca este inclinat dta/stg reglezi link-urile asa cum a spus thenenea.Ai mult de lucru nu te grabi,dupa asta vei avea probleme cu coada.

spor la treaba
0

#22 Useril este offline   thenenea 

  • Membru
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 102
  • Inregistrat: 10-November 07

Postat 25 August 2008 - 08:07 PM

Vezi postareatakeoff, la Aug 25 2008, 05:42 PM, a spus:

In primul rand;escul este prea aproape de antena muta-l pe partea opusa
antena este precum firul pe undita desfa-l si intinde-l
gyro nu se prinde cu brida rapida,cauta alta metoda(asa preia toate vibratiile)
Monteaza palele,pune heli pe masa...tureaza motorul 25/30% si din spate/fata priveste planul de rotatie daca este inclinat dta/stg reglezi link-urile asa cum a spus thenenea.Ai mult de lucru nu te grabi,dupa asta vei avea probleme cu coada.

spor la treaba


O precizare ca sa nu isi ia prea multe ghionturi nenea Solo <_< :

ESC vine lipit cu banda dublu adeziva si prins cu shoricei pe stanga. Cablurile sunt taiate la fix asa ca daca nu ai altele si indemanare cu letconul nu prea ai ce sa-i faci. Gyro-ul e fixat cu banda dubla adeziva si are mai mult de forma shoricei deasupra, chipurile sa nu zboare in caz de accident. La mine cel putin asa erau.

Subscriu la partea cu antena. Mergi cu firul diagonal de la limita de sus spate a trenului pana la intrarea din fata in tub, treci cu ea prin tub si dupa ai scos capatul prin spate eu as taia firul la cam 1 cm si l-as fixa cu banda adeziva. In felul asta ai o antena cam de 20 cm, zic eu suficienta pentru un heli din clasa 450 (la peste 100m oricum nu cred ca-l mai vezi).
0

#23 Useril este offline   vlad1 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2647
  • Inregistrat: 02-December 02
  • Gender:Male
  • Location:Oradea

Postat 26 August 2008 - 08:00 AM

Centrul de greutate trebuie sa fie exact in ax. Platoul ciclic sa fie perpendicular pe ax. In efectul de sol, e absolut normal sa se incline (trebuie compensat in dreapta la decolare). Cind e in zbor static, (chiar fara vint), sta usor inclinat la orice inaltime.
0

#24 Useril este offline   sOLo 

  • Nou venit
  • Pip
  • Grup: Members
  • Postari: 5
  • Inregistrat: 02-August 08
  • Gender:Male
  • Location:Iasi

Postat 26 August 2008 - 01:48 PM

eu am configurat platoul ciclic sa fie drept in idle mode cu mansa la 50% .. de asta am o retinere in a crede ca e de la link-uri, cat despre ESC am incercat de cand am postat pozele sa-l mut dar din pacate nu ajunge firul sa-l mut pe partea dreapta, iar despre gyro asa cum a zis si thenenea este prins cu banda adeziva dubla, sa scot plasticul si sa-l las doar cu banda aia prins?

Am stabilit cu Dragut sa ne intalnim joi pe camp sa vada si el care e situatia, am sa revin dupaia cu un update - presimt ca o sa fie mai multe probleme decat am depistat eu ;)
0

#25 Useril este offline   rocristian 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Banned
  • Postari: 280
  • Inregistrat: 08-August 08
  • Gender:Male
  • Location:BUCURESTI
  • Interests:AEROMODELISM

Postat 28 August 2008 - 11:31 AM

salut pacat ca esti din iasi ca te-as fi putut ajuta eu cu toate setarile si reglajele.
0

#26 Useril este offline   sOLo 

  • Nou venit
  • Pip
  • Grup: Members
  • Postari: 5
  • Inregistrat: 02-August 08
  • Gender:Male
  • Location:Iasi

Postat 29 August 2008 - 12:43 PM

Salutare,

Vestea buna e ca heli-ul nu are nimic mecanic!!
A trebuit sa ne jucam putin la trim-uri si la servo-uri, in rest s-a comportat bine..l-am ridicat cam la 50cm de sol cred, dar pentru intervale scurte, doar cat sa se vada directia in care avea tendinta sa mearga.
Deja am vazut limitarile tx-ului de la esky, dar, pentru moment am sa bag simulator cat mai mult si cand o sa am parte de buget o sa mai investesc poate intr-un tx, un charger calumea si cel mai important intr-un battery pack :)

Tin si pe calea asta sa ii multumesc inca odata lui Dragut pentru ajutor si timpul acordat!
0

Arata acest topic


Pagina 1 din 1


Raspuns rapid

  

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

913Creative.ro