Modelism - RHC Forum: Comco C22 + brevet - Modelism - RHC Forum

Salt la continut

Pagina 1 din 1

Comco C22 + brevet

#1 Useril este offline   wabo 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 394
  • Inregistrat: 01-April 02

Postat 18 January 2004 - 11:54 AM

Care ar fi costuri de a legaliza unui C22 deja importat la zbor ?
Care ar fi costuri de scolarizare dupa inschriere de aparat pentru 2 persoane cu aparat propriu ?

Este cineva in zona nostra care are aparat de zbor dar nici experienta si nici nu are brevet si ma oferit sa zbor eu cu el.
Chiar asa, nu ma bagam pe un aparat neinmaltriculat si cu brevetul meu expirat din Germania, dar cum am mai zburat cu C22 pot sa spun
ca este cam asa de simplu de pilotat de cat un trainer de aeromodel, daca nu mai simplu !

Chiar daca am mai povestit 100 de ori pe tema asta, asi dori sa aflu suma, ore de zbor si demersuri pentru a inceoe scolarizare.
Poate dupa scolarizare si cateva ore bune de zbor nici numai imi trbeuie brevet si trec la altceva. Dar macar sa am ceva ore de zbor legale.
ins sensul asta vreau cat mai multe ore de zbor si cat mai putine ore de plimbat cu acte, chiar daca nu primesc brevet si am voie sa pilotez numai la scoala sau cu instructor. Atunsmai bine angajez instructor sa zbore cu mine .

Aceasta postare a fost editata de wabo: 18 January 2004 - 11:57 AM

Salutare
Walter Born
0

#2 Useril este offline   Big 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1640
  • Inregistrat: 30-May 02

Postat 18 January 2004 - 01:59 PM

Pai, pt. ca sa faci scoala de zbor cu ULM trebuie sa ai o fisa medicala, si sa iti gasesti un instructor.

Tarifele priacticate de Aeroclubul Romaniei le pun intr-o sectiune separat. Si in curand, atunci cand vor aparea, ca sunt in curs de aprobare, voi pune si toate formularele necesare.

Big

Aceasta postare a fost editata de Big: 18 January 2004 - 07:28 PM

FROGS CAN FLY!
0

#3 Useril este offline   wabo 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 394
  • Inregistrat: 01-April 02

Postat 18 January 2004 - 02:49 PM

Adica fisa medicala (lafel ca si cele obisnuite?) + instructor + plata = zburatul ?
Atit ?
Fisa medicala de la doctor de familie sau policlinica cu de toate pe el ?

Simplu !
Salutare
Walter Born
0

#4 Useril este offline   Big 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1640
  • Inregistrat: 30-May 02

Postat 23 January 2004 - 09:24 AM

Wabo, imi cer scuze pt. intarziere dar vroiam sa pun si un formular de fisa medicala. Insa inca nu l-am primit... Oricum este un formular special, se completeaza la policlinica, apoi scoala si gata treaba!

Ai instructor autorizat? Te pun in legatura cu un instructor de calitate deosebit de buna?

Big.
FROGS CAN FLY!
0

#5 Useril este offline   wabo 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 394
  • Inregistrat: 01-April 02

Postat 23 January 2004 - 04:43 PM

Am instructor. Si o conosti...sa numeste Groß in anumite locuri...
Salutare
Walter Born
0

Arata acest topic


Pagina 1 din 1

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

913Creative.ro