Modelism - RHC Forum: Belt CP! - Modelism - RHC Forum

Salt la continut

Pagina 1 din 1

Belt CP! Intrebare!

#1 Useril este offline   ady_yo_93 

  • Incepator
  • PipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 14
  • Inregistrat: 06-June 08

Postat 10 June 2008 - 10:20 PM

Daca imi cumpar un elicopter belt cp varianta rtf voi putea sa conectez telecomanda la calculator pe post de simulator?
0

#2 Useril este offline   thenenea 

  • Membru
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 102
  • Inregistrat: 10-November 07

Postat 10 June 2008 - 10:58 PM

Nu.Cablul de simulator Esky existent pe piata nu e compatibil cu statia pe 6 canale ci doar cu cea pe 4 canale de la acelasi producator. Daca tot dai comanda ia-ti si o telecomanda "falsa" pentru simulator de la ei. E compatibila din start cu windows XP (pe vista cam toate au probleme) si nici nu consuma bateriile cat exersezi (e alimentata pe USB). E 17 - 20$ in functie de sursa externa sau 65 RON + livrare de la magazinele din Romania.
0

#3 Useril este offline   ady_yo_93 

  • Incepator
  • PipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 14
  • Inregistrat: 06-June 08

Postat 10 June 2008 - 11:10 PM

Aha!Multumesc pt raspuns!
0

#4 Useril este offline   Stratos 

  • Incepator
  • PipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 42
  • Inregistrat: 15-June 05
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 11 June 2008 - 08:31 AM

Hmm. Eu am acelasi transmiter cu care se vinde Belt CP, adica EK2-0406A si cablul aferent luat odata cu elicopterul. Si folosesc RealFlight G3. E drept ca trebuie schimbata pozitia switch-urilor ce se gasesc in spatele bateriilor, dar la mine merge foarte bine.
0

#5 Useril este offline   thenenea 

  • Membru
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 102
  • Inregistrat: 10-November 07

Postat 11 June 2008 - 02:28 PM

Buna Stratos,

Daca l-ai luat cu elicopterul este probabil altceva. Eu am acasa doua cabluri simulator esky luate din doua surse diferite si nici unul n-a mers. Merg pe statia de 4 canale de la Lama dar nu pe cea de 6 canale Belt. Oricum, mi se pare o solutie mai buna statia esky pentru simulator. Pentru 10 dolari in plus nu mai ai nevoie de baterii in statie (este alimentata pe USB).

Aceasta postare a fost editata de thenenea: 11 June 2008 - 02:29 PM

0

#6 Useril este offline   Stratos 

  • Incepator
  • PipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 42
  • Inregistrat: 15-June 05
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 12 June 2008 - 08:06 AM

Buna thenenea,

Stiu ca este off-topic dar vreau sa te intreb ceva - Vad ca vinzi airtronics-ul. E ceva ce te nemultumeste la el sau ti-a facut cu ochiul alt transmiter? Te intreb ptr ca si eu vreau sa-mi cumpar peste cateva luni (chestie de buget si prioritati) un transmiter adevarat si orice sfat ar fi binevenit.
0

#7 Useril este offline   thenenea 

  • Membru
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 102
  • Inregistrat: 10-November 07

Postat 12 June 2008 - 09:17 AM

Salut Stratos,

Daca vrei sa-ti iei peste cateva luni tot Airtronics iti recomand. Eu il vand din acelasi motiv din care am vandut si Belt-ul la care am shurubarit cateva luni ca sa-l aduc intr-o stare optima (venise din fabrica cu piese lipsa si complet dereglat). Motivul e lipsa de bani si rata la banca care trebuie platita pana pe 29.06. Statia m-a atras initial pentru ca oferea mai multe canale decat Futaba T7C si in plus dupa ce ma jucasem un pic cu cea pe care o are o cunostinta nu am fost prea incantat de interfata Futaba. Am citit indelung forumurile din afara si am decis ca la 230$ + transport e o afacere buna. Cand o sa ma re-echilibreaz financiar si o sa-mi iau alt kit de elicopter probabil o sa iau aceeasi statie (deja cei de la amainhobbies or sa-mi faca reduce cred :wub: ). Mi-a mai placut ceva la ea si anume ca receptoarele suplimentare pe 8 canale sunt mai ieftine decat ale competitiei (am eu in plan un avion "replica" a unui Mitsubishi Haiate si sunt utile canalele in plus). Cam asta e. Sper sa gasesc pe cineva care sa aiba nevoie de ea si banii necesari in urmatoarele doua saptamani. Daca nu, o sa pastrez statia si o sa fac ce nu prea vreau sa fac adica sa ma imprumut de la serviciu cu un avans la leafa.
0

Arata acest topic


Pagina 1 din 1


Raspuns rapid

  

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

913Creative.ro