Modelism - RHC Forum: Heli Meeting Erftstadt - Modelism - RHC Forum

Salt la continut

  • 2 Pagini +
  • 1
  • 2

Heli Meeting Erftstadt 18.01.04

#31 Useril este offline   Corsair4FU 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1020
  • Inregistrat: 02-December 02

Postat 19 January 2004 - 02:36 PM

Salut Valterash,



pai cam asa-i. Nu ne venea sa crdem, mai ales ca tehinca noastra esta F1 iar a pustiul era de genul trotineta. Adica Servo 508 si Gyro G 300 si ce acro mai facea pustiulica ... Si noi ? Servouri digitale, fibra de carbon giro de la 200 eur in sus :) , si ? Facem opturi, loopinguri "aproape" pe loc si rolle ( tonouri ) , autorotatie. Pustulica i-l invirtea pe loc de ziceai ca-i titrez :( . Te lua cu ameteli numai cind te uitai la el :) ca de recunoasterea pozitiei in aer nu mai vorbesc :) .
Solutia ? simulator si exercitiu. Cele 16 galoane de combustibil cumparate saptamina trecuta nu au voie sa se invecheasca in atelier ...... :D



CF4U

Aceasta postare a fost editata de Corsair4FU: 20 January 2004 - 02:34 AM

Mesterica, pe ce pune mina strica.
0

#32 Useril este offline   VIPER 

  • MEGA Membru
  • Grup: MODERATOR
  • Postari: 1506
  • Inregistrat: 02-December 02
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Star Wars (colectii), Automodelism (cu si fara radiocomanda), F1, WRC, masini, calatorii...

Postat 19 January 2004 - 02:59 PM

Nene Corsair, super, ce sa zic!!! Cumva a si filmat cineva, sau ai in plan si o filmare?
"Coming together is a beginning; keeping together is progress; working together is success." - Henry Ford
Flickr - pozele mele
0

#33 Useril este offline   Corsair4FU 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1020
  • Inregistrat: 02-December 02

Postat 20 January 2004 - 03:47 AM

Salut VIPer :huh:



nu am filmat, am facut doar fotografii.


CF4U
Mesterica, pe ce pune mina strica.
0

#34 Useril este offline   Valteras 

  • GOLD MEMBER
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 3077
  • Inregistrat: 29-May 02
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 20 January 2004 - 08:28 AM

Corsaire,

Cica o data ce ai ajuns om mare si te-ai invatat pe airomodele d'astea normale, e destul de greu sa te mai deprinzi si cu alicopterele, care sunt cu totul alta mancare de peste!

Probabil ca daca iei un pustiulica ca si asta al tau, si-i dai suzeta la o parte si-i pui in brate un emitator de elicopter, in cinci secunde devine a doua lui natura, ca nu e inca pervertit.

Morala: Astia de aveti plozi cruzi, luati-i la camp si puneti-i la treaba, daca vreti sa le distrugeti copliaria si tineretea si adolescenta si maturitatea si bugetul si familia!

'Reatzi ai dreaku' de aeromodelisti!
Orice pas inainte e un shut in fund!
0

#35 Useril este offline   mizzone 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2180
  • Inregistrat: 07-May 03
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 21 January 2004 - 07:17 AM

merge.da' cu copii altora e loc?
nu de alta, da' din motive asiguratorii pentru batrinetea proprie.
bafta si minuni!

"...NU TREBUIE CONFUNDAT ADEVARUL CU PAREREA MAJORITATII..."-Jean Cocteau
"...DACA VEI AVEA SUFICIENTA INTELEPCIUNE SI RABDARE SI VEI STA ATENT PE MALUL RIULUI, VEI PUTEA OBSERVA, LA UN MOMENT DAT, PLUTIND LA VALE, CADAVRELE DUSMANILOR TAI" -citat : -Sun Tzu -ARTA RAZBOIULUI

"...cine nu are timp, nu invinge niciodata"-Antoine de Saint d'Exupery

"Cuvintele sincere nu sunt niciodata placute, cuvintele placute nu sunt niciodata sincere" -Lao Tze

"...esential in existenta unui om ca mine este ceea "ce" GINDESTE si "cum" GINDESTE, si NU ceea ce FACE si ce SIMTE."-Albert Einstein-BUCURIA GINDIRII

NOTA: daca, intimplator sau nu, unele cuvinte sau elemente de sintaxa din postarile mele comporta dificultati de compilare pentru unii cititori, sint disponibile scurte seminarii de dezvoltare a perceptiei si comunicarii interpersonale.
de asemenea, RECOMANDAM IMPERATIV celor care se cred indreptatiti sa corecteze modul de redactare al textelor un scurt curs de ISTORIE LINGVISTICA, precum si consultarea unui Indreptar ortografic, ortoepic si de punctuatie.
0

#36 Useril este offline   zozo 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1126
  • Inregistrat: 25-April 03
  • Gender:Male
  • Location:Saarbrucken / Arad

Postat 21 January 2004 - 03:22 PM

Felicitari Corsaire!

Considera un avantaj faptul ca ai vazut ca altii au si stiu mai mult...iti da putere si...buzunar mai scurt.
Pacat ca astfel de evenimente sunt rare pe la noi. Sper ca in acest an pe linga cele doua evenimente importante precum RR2004 si CB2004 sa mai apara si alte intruniri de acest gen apoi sa se dezvolte. Cine nu a vazut "live" o astfel de rafuiala prin occident, nu prea poate sa-si inchipuie cit de departe suntem inca de Europa.... :)
0

Arata acest topic


  • 2 Pagini +
  • 1
  • 2


Raspuns rapid

  

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

913Creative.ro