Modelism - RHC Forum: Sfaturi - Modelism - RHC Forum

Salt la continut

Pagina 1 din 1

Sfaturi

#1 Useril este offline   BILSON 

  • Junior
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 79
  • Inregistrat: 24-April 03
  • Gender:Male
  • Location:oradea
  • Interests:electronica

Postat 07 January 2004 - 04:09 PM

As avea o intrebare la cei mai vechi in domeniu,si anume daca as putea posta niste poze(si unde?)cu un automodel radiocomandat pt. incepatori , facut de mine(tot incepator) care il voi termina in curand.L-am facut din piese care sunt la indemana oricui si la un pret destul de mic.Am citit undeva pe forum parca sa se infiinteze ceva asemanator.Sper ca nu o sa rada nimeni de mine dupa ce-l voi posta!!.Eu zic ca ar fi in avantajul unora mai incepatori ca mine.
Astept sfaturi!!
Cu respect Cristi-Bilson.
0

#2 Useril este offline   hat shat 

  • 1 cartonas galben
  • PipPipPipPip
  • Grup: Banned
  • Postari: 154
  • Inregistrat: 10-August 03

Postat 07 January 2004 - 09:09 PM

Hello! Poti sa dai pe butonul "Browse" de sub iconuri. Dupa ce ai dat pe "Browse selecteaza poza cu masina. Astept sa vad si eu modelul!
Born to fly... & Born to crash...
0

#3 Useril este offline   Rares 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 646
  • Inregistrat: 28-September 03
  • Gender:Male
  • Location:Sibiu/Traunstein

Postat 07 January 2004 - 10:23 PM

cum cristi...de cesa rada lumea de tine.serios,nu vad care ii faza.ehhh o vazut ea lumea roti facute din atza de in data cu brenandez,sau barci care pluteau si se comportau bine pe apa chituite cu ghips si facute din cartoane de caiete...si alte chestii....asa ca...
0

#4 Useril este offline   BILSON 

  • Junior
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 79
  • Inregistrat: 24-April 03
  • Gender:Male
  • Location:oradea
  • Interests:electronica

Postat 08 January 2004 - 12:51 PM

weekend-ul viitor cred ca fac pozele.Mai am de instalat r/c.Restul e gata.propriuzis era o masinuta cu volanta si directie numai inainte.deci simplitatea simplitatii.mi-a placut aspectul.Cred ca este un Mertz modificat stil Nascar cu guri de aer,garda f. joasa etc. O sa vedeti cand pun pozele.Acuma ma muncesc caci am r/c care functioneaza la 4,5volti sa o transform pt. 9 volti.Am incercat cu relee RID dar nu a iesit bine.Incerc azi sa schimb tranzistorii de comanda al motoraselor cu niste BD-uri 4... si restul montajului sa-l alimentez printr-un stabilzator cu tranzistor si zenner.Chestia este ca nu am vrut sa intervin prea mult in montajul electronic caci arata f. bine dar...asta e.
Deci in curand....
0

Arata acest topic


Pagina 1 din 1

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

913Creative.ro