Modelism - RHC Forum: Amerigo Vespuci - Modelism - RHC Forum

Salt la continut

  • 2 Pagini +
  • 1
  • 2

Amerigo Vespuci

#31 Useril este offline   Herr 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 277
  • Inregistrat: 17-July 03

Postat 07 December 2003 - 01:00 PM

Bianca, e banal.... De aia te-am si intrebat cum bagi elefantul (scoti girafa si bagi elefantul, right ?).
Daca vrei un test 'adevarat', da-mi pe MI o adresa de mail. Promit ca o sa iti dea bataie de cap.
1001 00 0011 0010 1011 10 0100 11 1001
0

#32 Useril este offline   Bianca 

  • Incepator
  • PipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 14
  • Inregistrat: 05-December 03

Postat 07 December 2003 - 01:20 PM

E adevarat ! E banal cînd stii raspunsul.
Dar cînd îti imaginezi, in focurile testului, tot felul de capcane... Devine dintr-o data verry complicat.

Un copil îti da imediat raspunsul :
Se deschide usa frigideruli si se introduce girafa.

Un manager se complica (sau, cel putin are tendinta de a complica gasirea solutiei). Si cînd vede urmatoarea întrebare cu elefantul...nu-ti mai spun ce sudori îl apuca.
Iti promit ca am întîlnit persoane care s-au blocat total.
Dar hai, ca ne-am îndepartat de Vespucci (merci pentru ortograf, Herr, de obicei sînt mai vigilenta).
0

#33 Useril este offline   cataWRC 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1486
  • Inregistrat: 27-December 02
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 12 December 2003 - 12:50 AM

...revenind la subiect, ma gandeam sa-ti dau si eu un sfat sau mai degraba sa dau cu parerea...

Daca tot construiesti atata mai bine decat macheta fa-o radiocomandata ca la 1000 euro cat e kit-ul nu cred ca mai conteaza 10%-20% in plus. Zic eu ca e o placere deosebita sa navighezi pe lac in loc de a privi pe raft la macheta....la modul :rolleyes: si doar atat...

...si-asa eu cu Pletila alergam ratele pe Tineretului cu salupele dar ne trebuie si o nava mai mare ca daca le capturam sa avem cu ce le aduce la mal...nu?... :D
0

#34 Useril este offline   Herr 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 277
  • Inregistrat: 17-July 03

Postat 12 December 2003 - 12:22 PM

Nu stiu ce sa zic... nu cred ca merge RC. Din cauza de spatiu, dar e si prea eleganta sa risti sa o pui pe apa... E doar o parere
1001 00 0011 0010 1011 10 0100 11 1001
0

#35 Useril este offline   Bianca 

  • Incepator
  • PipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 14
  • Inregistrat: 05-December 03

Postat 13 December 2003 - 08:04 PM

Mersi pentru sugestie. Ideea unei RC e geniala. Sa-l vedem mai întîi montat si pe urma... hotarîm si cu detaliile. Nu cred ca e conceput din materaile care sa suporte apa.
Cum bine zice Herr, nu cred ca ma voi încumeta sa-i dau drumul sa fugareasca ratele pe Herastrau. :) :D
0

#36 Useril este offline   nasa 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 387
  • Inregistrat: 02-December 02

Postat 02 April 2007 - 07:59 PM

Salutare !!!
daca vrei sa faci un model de genul asta radiocomandat sfatul meu este sa il gandesti din start ca radiocomandat cu acces destul de larg la coca, de ce? ptr. ca va trebui sa il echilibrezi cu mici bucati de plumb asezate de in coca. Apoi mai trebuie sa ai acces la radiocomanda si motor si daca vrei sa faci si velatura functionala atunci sa te gandesti cum sa faci loc serios de acces la instalatii. Plus ca modelul tau va fi mai usor raportat la dimensiunile navei reale si deci musai trebuie lestat, ca la veliere.
Acum, valoarea unui model depinde foarte mult de nivelul de executie, poti cumpara un kit cu 1000 de euro si sa faci o executie de 5 euro, deja ai pierdut banii, atentie mare !!!, detaliile la corabii sunt foarte importante si daca tot e asa cauta pe cineva din Italia sa iti trimita daca exista cartea si albumul de fotografii al navei. Din cate stiu eu se poate si vizita. Ar fi pacat sa cumperi un model frumos si sa nu ii faci o dcumentare serioasa.
Stima,
Sorin

Aceasta postare a fost editata de nasa: 02 April 2007 - 08:01 PM

0

#37 Useril este offline   dily 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1383
  • Inregistrat: 03-September 06
  • Gender:Male
  • Location:BUCURESTI - BERCENI

Postat 14 April 2007 - 01:41 AM

.....................nasa............vezi ca sunt 4 ani intre mesaje............. http://www.rhcforum....tyle_emoticons/default/laugh.gif ;) http://www.rhcforum....tyle_emoticons/default/tongue.gif
nr. de telefon......
0744.35.25.89
0727.88.75.46
0

#38 Useril este offline   victordegalati 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 562
  • Inregistrat: 15-May 04
  • Gender:Male
  • Interests:shipmodels

Postat 10 May 2007 - 05:24 PM

sorin(nasa) a dat un sfat neuintindu-se la data-este in functie de timpul omului,
dar si tu dilly ii atragi atentia aproape dupa doua saptamini, :angry: http://www.rhcforum....tyle_emoticons/default/laugh.gif http://www.rhcforum....tyle_emoticons/default/laugh.gif
0

Arata acest topic


  • 2 Pagini +
  • 1
  • 2

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

913Creative.ro