Modelism - RHC Forum: Kit review - Modelism - RHC Forum

Salt la continut

Pagina 1 din 1
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Acest topic e inchis

Kit review Postati baieti, postati...

#1 Useril este offline   Olaf The Viking 

  • MEGA Membru
  • Grup: MODERATOR
  • Postari: 1259
  • Inregistrat: 17-June 03
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Machete statice, Feteasca Neagra

Postat 02 December 2003 - 04:45 PM

Cu toate ca nu-mi place sa folosesc cuvinte straine (dar monografii ale modelelor din parti componente suna cam fals), titlul reflecta cel mai bine ce vreau de la voi. Adica sa trimiteti monografii ale kit-urilor. Stiu ca o parte din voi au facut asa ceva si va astept sa le postati si aici.

Cateva idei si indicatii despre ce trebuie sa cuprinda, pentru cei care nu au mai facut asa ceva:

Numele, producator, codul, scara, nr piese, grad dificultate, pret, istorie + date tehnice + decaluri cu inmatricularile, poze cu partile componente, consideratii (bavuri, detalii, potrivire piese, corectitudine model, scheme de vopsire,etc), tehnici de lucru, pareri personale.

!!! Nu trebuie sa dati adrese (in special de Internet) de unde ati cumparat kit-urile. Cei care doresc sa stie acest lucru va pot intreba pe mail sau MI !!!


Monografiile vor fi postate la rubrica "Kit review". Propun ca fiecare monografie sa contina in 'titlul subiectului' numele kit-ului iar la 'scurta descriere' sa scrieti 'kit review'. Pe urma postati la acelasi subiect mai multe mesaje, fiecare cu o poza a machetei, cate poze atatea mesaje.

Parafrazandu-l pe Heliade ("Scrieti baieti, scrieti orice numai scrieti!") o sa inchei si eu cu:
Trimite-ti baieti, trimite-ti monografii, numai trimiteti!

P.S. M-am gandit sa postam subiectele noi intai in pagina principala (le voi pune eu in top) si abia dupa 2-3 saptamani sa le mutam la rubrica de care apartin. In felul asta noutatile vor fi mai accesibile.

Aceasta postare a fost editata de Olaf The Viking: 02 April 2004 - 01:52 PM

Intai da cu toporu' si pe urma intreaba-l ce-a vrut!
sau ia-ti ceva dragut de aici www.machete.ro.
0

Arata acest topic


Pagina 1 din 1
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Acest topic e inchis

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

913Creative.ro