Modelism - RHC Forum: Automodelism in Pitesti? - Modelism - RHC Forum

Salt la continut

Pagina 1 din 1

Automodelism in Pitesti?

#1 Useril este offline   cipsoft 

  • Nou venit
  • Pip
  • Grup: Members
  • Postari: 7
  • Inregistrat: 04-January 08

  Postat 05 January 2008 - 11:27 AM

Este careva pe forum din Pitesti sau din Imprejurimi, ma refer din judetul Arges?

Astept raspuns!
0

#2 Useril este offline   HESS 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 955
  • Inregistrat: 08-October 07

Postat 05 January 2008 - 11:48 AM

Salut. Eu mai am doar bucati din auto... :) Deocamdata nu mai fac auto, sunt cu navo si din primavara ies iar si pe aero. Auto cunosc, dar nu mai e pe forum... Hai la navo! :angry: <_<
Bafta multa la toate!
GAZ PE APA- sentiment de nedescris!
0

#3 Useril este offline   mizzone 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2180
  • Inregistrat: 07-May 03
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 05 January 2008 - 11:51 AM

cipsoft, la 5 Jan 2008, 11:27, a spus:

Este careva pe forum din Pitesti sau din Imprejurimi, ma refer din judetul Arges?

Astept raspuns!

chiar din pitesti, automodelist exceptional, cornel slavila, foarte bun pilot, are multe titluri de campion, vry parca e nickname-ul lui; nu stiu daca e in tara, acum, insa.
bafta si minun i!

"...NU TREBUIE CONFUNDAT ADEVARUL CU PAREREA MAJORITATII..."-Jean Cocteau
"...DACA VEI AVEA SUFICIENTA INTELEPCIUNE SI RABDARE SI VEI STA ATENT PE MALUL RIULUI, VEI PUTEA OBSERVA, LA UN MOMENT DAT, PLUTIND LA VALE, CADAVRELE DUSMANILOR TAI" -citat : -Sun Tzu -ARTA RAZBOIULUI

"...cine nu are timp, nu invinge niciodata"-Antoine de Saint d'Exupery

"Cuvintele sincere nu sunt niciodata placute, cuvintele placute nu sunt niciodata sincere" -Lao Tze

"...esential in existenta unui om ca mine este ceea "ce" GINDESTE si "cum" GINDESTE, si NU ceea ce FACE si ce SIMTE."-Albert Einstein-BUCURIA GINDIRII

NOTA: daca, intimplator sau nu, unele cuvinte sau elemente de sintaxa din postarile mele comporta dificultati de compilare pentru unii cititori, sint disponibile scurte seminarii de dezvoltare a perceptiei si comunicarii interpersonale.
de asemenea, RECOMANDAM IMPERATIV celor care se cred indreptatiti sa corecteze modul de redactare al textelor un scurt curs de ISTORIE LINGVISTICA, precum si consultarea unui Indreptar ortografic, ortoepic si de punctuatie.
0

#4 Useril este offline   HESS 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 955
  • Inregistrat: 08-October 07

Postat 05 January 2008 - 12:12 PM

Cornel a venit din Franta, dar nu prea mai are timp de modelism, a lasat-o moale... :) Iesim impreuna la primavara pe aero. De fapt nu cred ca mai are ceva auto ``pe roti``... Daca e ceva, mai vorbim. Oricum, Vincent va iesii sigur cu auto, dar la primavara.Te anunt eu care e mersu`.
Daca mai sunt si altii, poate imi incropesc iar auto, ca fiarele importante le am, sasiul trebuie sa-l refac, si niste gume.
Caroserie nu am... <_< :angry:

Aceasta postare a fost editata de HESS: 05 January 2008 - 12:30 PM

GAZ PE APA- sentiment de nedescris!
0

#5 Useril este offline   cipsoft 

  • Nou venit
  • Pip
  • Grup: Members
  • Postari: 7
  • Inregistrat: 04-January 08

Postat 06 January 2008 - 08:07 AM

Am intrat pe forum de cateva zile si am vazut ca sunt multi impatimiti cu aceste "jucarii".
M-am gandit ca daca este cineva din Pitesti, poate ma ajuta si pe mine cu o idee de a cumpara o masina si de unde. Una este sa citesti pe forum, sa ai o parere teoretica si una este sa vezi cum merge in realitate.
Daca totusi aveti ceva experienta (oricum mai mare ca mine), va rog sa ma ajutati sa-mi aleg un model bunicel de auto.

Multumesc.
0

#6 Useril este offline   HESS 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 955
  • Inregistrat: 08-October 07

Postat 06 January 2008 - 04:16 PM

Iti propun sa deschizi un subiect nou in care sa ceri parerea in legatura cu intentia ta de a achizitiona un automodel.
Fii sigur ca vei primi raspunsuri de unde si ce ``scula`` sa-ti iei... In Pit nu sunt magazine de modelism :D
Si mai cauta pe forum, mai sunt astfel de discutii. Intra si la ``vanzari``. Dar mai intai hotaraste-te ce anume vrei.

Aceasta postare a fost editata de HESS: 06 January 2008 - 06:24 PM

GAZ PE APA- sentiment de nedescris!
0

#7 Useril este offline   cipsoft 

  • Nou venit
  • Pip
  • Grup: Members
  • Postari: 7
  • Inregistrat: 04-January 08

Postat 19 January 2008 - 10:21 AM

Poate cand iesiti cu auto imi dati si mie de veste, tocmai mi-am luat un monster truck electric, inca nu l-am incercat afara dar se comporta excelent in interior. Probleme am cu bateria, nu tine decat vreo 15 min. Sper sa rezolv problema cu una mai mare.

Astept raspuns de la voi...
0

#8 Useril este offline   Padre 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 521
  • Inregistrat: 07-November 03
  • Gender:Male
  • Location:Stefanesti-Arges

Postat 19 January 2008 - 11:36 AM

HESS, la 5 Jan 2008, 11:48, a spus:

...din primavara ies iar si pe aero.

Daca e vorba de aero ma intereseaza si pe mine. Chiar si navo. Bafta la examene!
0

#9 Useril este offline   kristian 

  • Incepator
  • PipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 21
  • Inregistrat: 15-September 08
  • Gender:Male
  • Location:pitesti

Postat 15 September 2008 - 12:35 PM

Vezi postareacipsoft, la Jan 19 2008, 11:21 AM, a spus:

Poate cand iesiti cu auto imi dati si mie de veste, tocmai mi-am luat un monster truck electric, inca nu l-am incercat afara dar se comporta excelent in interior. Probleme am cu bateria, nu tine decat vreo 15 min. Sper sa rezolv problema cu una mai mare.

Astept raspuns de la voi...

Salutare !! Sint din Pitesti !! Ma ocup mai mult de aero electrice dar mai fac si navo ! Astept raspuns de la modelisti din Pitesti pentru eventuala colaborare si schimb de experienta !!
Toate cele bune !!
0

#10 Useril este offline   Al3xandru239 

  • Membru somnambul
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1877
  • Inregistrat: 11-August 08
  • Gender:Male
  • Location:Mioveni

Postat 15 September 2008 - 05:19 PM

salut si eu sunt din Mioveni .... nu am masina dar in 1 saptaman maxim 2 o sa achizitionez 1....
Associated SC8E on 4S
Hpi E-firestorm Novak on 2s MaxAmps
Membru retras!
0

#11 Useril este offline   daniel paunescu 

  • Nou venit
  • Pip
  • Grup: Members
  • Postari: 2
  • Inregistrat: 16-July 10

Postat 24 June 2013 - 12:22 PM

Vezi postareaAl3xandru239, la 15 September 2008 - 05:19 PM, a spus:

salut si eu sunt din Mioveni .... nu am masina dar in 1 saptaman maxim 2 o sa achizitionez 1....

cineva cu automodel di Pitesti in vederea pierderii timpului in weekend,eventual a "imparti" pareri?
0

#12 Useril este offline   VRY 

  • Junior
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 53
  • Inregistrat: 02-December 02

Postat 06 July 2013 - 10:48 AM

Vezi postareadaniel paunescu, la 24 June 2013 - 12:22 PM, a spus:

cineva cu automodel di Pitesti in vederea pierderii timpului in weekend,eventual a "imparti" pareri?

Salut, in Pitesti a existat o "miscare" automodelistica destul de puternica si cu traditie prin anii 80 si 90.
O sa caut prin lada cu "vechituri" si poate incropesc ceva pentru W.E.-ul viitor.
0

Arata acest topic


Pagina 1 din 1

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

913Creative.ro