Modelism - RHC Forum: help!!! - Modelism - RHC Forum

Salt la continut

Pagina 1 din 1

help!!! picooZ stricat!

#1 Useril este offline   r3b3l 

  • Nou venit
  • Pip
  • Grup: Members
  • Postari: 1
  • Inregistrat: 28-December 07

Postat 28 December 2007 - 08:35 PM

Sunt nou pe aici si nu sunt nici foarte bun in deastea cu elicoptere. As vrea sa stiu daca cineva stie cum as putea repara un PicooZ,
ca de fiecare daca cand decoleaza o tot ia intro parte si nu zboara.In caz ca stie cineva cum as putea sa-l fac sa ma anunte si pe mine.Poate stiti si vre-un service de asa ceva prin Brasov, de preferinta.PLS!HELP ME!!! :D
0

#2 Useril este offline   Primus 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 3026
  • Inregistrat: 14-June 07
  • Gender:Male
  • Location:FR

Postat 23 January 2008 - 08:24 PM

NU exista "service pentru asa ceva"... exista piese de schimb pentru el, dar nu in Ro, si la preturi de 9, 10 eur, asa ca...
Oricum la cat costa, nu merita reparat, daca s-a stricat...

Altu' la rand! http://www.rhcforum....tyle_emoticons/default/biggrin.gif
0

#3 Useril este offline   thenenea 

  • Membru
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 102
  • Inregistrat: 10-November 07

Postat 24 January 2008 - 02:20 PM

Salut,

Poate daca detaliezi ce anume nu mai merge te putem ajuta. Pale de schimb pentru el gasesti si in RO. Alte componente nu stiu sa fie de vanzare local si nu sunt sigur ca le poti schimba singur.

Te poti gandi sa treci mai departe la un model radiocomandat pe 4 canale gen Lama 3 sau 4 la care intradevar poti schimba piese. Pe partea de pret pot spune ca in Romania sunt cam 3,5 mil dar se pot achizitiona si de pe internet. Eu am un Lama 4 luat din Hong Kong care cu baterie suplimentara, ceva piese de rezerva si livrare m-a costat 2,5 mil. Dezavantajul e ca daca modelul are o problema majora de fabricatie nu prea ai cum sa-l trimiti inapoi.

Daca iti plac modelele eu iti recomand sa faci pasul de mai sus pentru ca e o diferenta majora intre un PizooZ care nu prea poate fi dirijat si un elicopter la care controlezi miscarea inainte - inapoi, glisaj stanga- dreapta, rotatia stanga - dreapta . Mult noroc si asteptam detalii.
0

#4 Useril este offline   ady23 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 724
  • Inregistrat: 06-October 07
  • Gender:Not Telling

Postat 27 January 2008 - 10:17 PM

:o salutare am si eu un pico z stricat e chiar primu cu care am prins gustul acum il am inca dar il tin in cutie pt ca motorasul din coada nu m ai merge. Ce sa i fac are niste fire de trebe sa te uiti cu lupa pacat am facut in jur de 40 de zboruri la banii astia cum sa tina. Asta e ma bucur ca am trecut la lucruri serioase.
0

#5 Useril este offline   marius92 

  • Incepator
  • PipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 36
  • Inregistrat: 15-January 08

Postat 01 February 2008 - 08:32 PM

Fratilor ajutatima si p mn de unde iau elicile ca mi sau rupt am incercat sa le fac eu altele dar nu mere ajutatima va rog ID mess cia_craiova si datimi si siteuri din RO unde gasiti elici pentru Picoo-z http://www.rhcforum....tyle_emoticons/default/sad.gif
Zbor cu gandul ca vantul.
0

#6 Useril este offline   vlad1 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2647
  • Inregistrat: 02-December 02
  • Gender:Male
  • Location:Oradea

Postat 04 February 2008 - 09:28 AM

Elicile la heli-urile cu pas fix, se lipesc foarte bine cu super glue (daca aveti toate cioburile). Dupa lipire trebuie echilibrate si balansate.
0

#7 Useril este offline   mihaimcg 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 622
  • Inregistrat: 22-January 06
  • Gender:Male
  • Location:Bucharest

Postat 04 February 2008 - 10:35 AM

Ma intreb daca poate cineva sa lipeasca si sa reechilibreze un mini-elicopter de tipul PicooZ. :huh:
0

#8 Useril este offline   Mosquito 

  • Junior
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 52
  • Inregistrat: 15-December 07

Postat 04 February 2008 - 02:36 PM

mihaimcg, la 4 Feb 2008, 10:35, a spus:

Ma intreb daca poate cineva sa lipeasca si sa reechilibreze un mini-elicopter de tipul PicooZ. :D

da, mie mi-a reusit, si l-am zburat dupa reparatiile la rotor pana i-a picat motorul, adica periile.
Traiasca capra vecinului!
Poate-mi da o bucata de branza...
0

Arata acest topic


Pagina 1 din 1


Raspuns rapid

  

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

913Creative.ro