Modelism - RHC Forum: Concert KREATOR - Modelism - RHC Forum

Salt la continut

Pagina 1 din 1
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Acest topic e inchis

Concert KREATOR Pentru nostalgici si lupi tineri

#1 Useril este offline   Olaf The Viking 

  • MEGA Membru
  • Grup: MODERATOR
  • Postari: 1259
  • Inregistrat: 17-June 03
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Machete statice, Feteasca Neagra

Postat 26 November 2003 - 10:28 AM

Intamplator am aflat si din acest motiv am pus topicul, pentru ca nu prea s-a mediatizat.
In cateva cuvinte: 13 decembrie, ora 18.00, Sala Polivalenta, 400 000 lei.

In deschidere Trooper (am vazut un clip cu ei si sunau bine, chiar sunt curios ce pot in concert) si Taine.

Kreator au mai fost acum cativa ani cand au fost si Iron Maiden. Amatorii de Speed Metal vor fi incantati. Stiu ca atunci cand s-au dezlantuit, toata sala amutise (nu puteai sa dai din cap cu viteza aia - lucru de care personal nu prea am fost incantat ca atunci aveam pleata).
Intai da cu toporu' si pe urma intreaba-l ce-a vrut!
sau ia-ti ceva dragut de aici www.machete.ro.
0

#2 Useril este offline   Olaf The Viking 

  • MEGA Membru
  • Grup: MODERATOR
  • Postari: 1259
  • Inregistrat: 17-June 03
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Machete statice, Feteasca Neagra

Postat 15 December 2003 - 04:26 PM

Pai am avut un week end plin ca a fost si concertul. S-o luam cu inceputul:

Taine: se pare (eu nu stiu) ca sunt un grup vechi, care a stat (si sta ?!?!?) mult in underground-ul genului. Nu au sunat rau, pacat ca aparatura era proasta, ca baietii au potential.

Subiectiv vorbind nu prea sunt mare amator de speed sau combinatie de speed si death (?!?!), ca asta cantau ei.

Trooper: marea dezamagire. Pentru ei ma dusesem la concert. Se pare ca organizatorii le-au spus sa cante doar 30 minute si s-au suparat si au plecat.

Kreator: ca si prima oara, baietii au sunat al naibii de bine si tare (la sfarsit nu mai auzeam foarte bine). S-a vazut imediat diferenta de aparatura. Se pare ca si lor le-a placut sa vina la noi ca au promis ca vin in fiecare an. Au fost foarte multumiti ca au putut concerta. Idiotii le-au trimis aparatura in Amsterdam in loc de Bucuresti, doar seamna intre ele, nu ? http://www.rhcforum....tyle_emoticons/default/biggrin.gif
Asa ca ne-a pus pe toti sa injuram compania aeriana (nu spui care, din trei litere, probabil nemteasca).
Intai da cu toporu' si pe urma intreaba-l ce-a vrut!
sau ia-ti ceva dragut de aici www.machete.ro.
0

Arata acest topic


Pagina 1 din 1
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Acest topic e inchis

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

913Creative.ro