Modelism - RHC Forum: Fly Eagle 3ch heli - Modelism - RHC Forum

Salt la continut

Pagina 1 din 1

Fly Eagle 3ch heli

#1 Useril este offline   mengelaus 

  • Nou venit
  • Pip
  • Grup: Members
  • Postari: 2
  • Inregistrat: 27-November 07

Postat 30 November 2007 - 09:38 AM

Buna ziua.E primul meu post aici si ma bucur ca v-am gasit.Ma gandesc de mult sa incerc treaba asta cu aeromodelismul , si am gasit acum un heli care imi place cum arata dar nu stiu daca se merita.Se numeste Fly Eagle si mai jos va dau specificatiile tehnice

Specificatii

Rotor principal dublu + rotor coada
Telecomanda 3 canale
Mecanism giroscop stabilizator.
Rotor principal: 38.5 cm
Rotor coada: 9 cm
Lungime: 37 cm
Inaltime:18 cm
Greutate: 200g
Acumulator: 7,4V 400 mAh Li-Po reincarcabil (inclus)
Inaltime zbor: 20 m
Raza actione radiocomanda: 40 m
Autonomie: 10 minute
Timp de incarcare acumulator: 45-50 min
Radiocomanda functioneaza cu 8 baterii AA (nu sunt incluse)

Pachetul contine: Elicopter, radiocomanda, acumulator elicopter, incarcator acumulator, manual de utilizare

Ce spuneti?Stiu ca e ceva entry level dar nu vreau sa investesc mai mult momentan pentru ca nu stiu daca si cat o sa ma tina aeromodelismul;daca se va transforma intr-o pasiune voi investi mai mult biggrin.gif
Problema mea e daca zboara usor si daca seamana la zbor cu elicopterele mai scumpe.
Va multumesc mult pentru ajutor si pentru rabdare.

http://www.e7.ro/images/D/37-27.jpg

Aceasta postare a fost editata de mengelaus: 30 November 2007 - 09:39 AM

0

#2 Useril este offline   mykl 

  • Incepator
  • PipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 42
  • Inregistrat: 26-April 07

Postat 30 November 2007 - 02:57 PM

salut si bun venit.De zburat zboara usor si stabil(in casa) deoarece are rotor dublu.ORICUM ESTE O JUCARIE CARE STA IN AER.NU PREA SEAMANA IN ZBOR CU UN HELI HIGH COST, DEPINDE LA CE TE REFERI DEOARECE AMANDOUA FAC HOVER.PT INCEPUT EU ZIC K ESTE BUN MODELU.
0

#3 Useril este offline   mengelaus 

  • Nou venit
  • Pip
  • Grup: Members
  • Postari: 2
  • Inregistrat: 27-November 07

Postat 30 November 2007 - 03:29 PM

Salut.Multumesc mult de raspuns.Eram ingrijorat ca e ceva oferta speciala, si voiam sa nu se vand toate. :rolleyes:
Stiu ca la avioane de exemplu, degeaba inveti sa tii in aer o chinezarie, ca nu seamana deloc la comenzi cu un avion mai scump si de renume.Si m-am gandit sa nu fie acelasi lucru si la heli, si mai tare sa-mi stric viitoarea tehnica :D Din cauza asta am intrebat cum se piloteaza.O zi buna va doresc.
0

#4 Useril este offline   Primus 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 3026
  • Inregistrat: 14-June 07
  • Gender:Male
  • Location:FR

Postat 30 November 2007 - 08:10 PM

Salutare si bun venit,

Citeaza

Stiu ca la avioane de exemplu, degeaba inveti sa tii in aer o chinezarie, ca nu seamana deloc la comenzi cu un avion mai scump si de renume.Si m-am gandit sa nu fie acelasi lucru si la heli

E acelasi lucru, mai ales la heli ! :rolleyes:
Daca vrei sa te distrezi o luna, e ok, dar nu vei invata sa pilotezi, si dup-aia te vei plictisi si vei vrea ceva mai bun.
Daca vrei sa inveti sa pilotezi un heli, nu cumpara jucaria, fa rost de un simulator, si mai strange bani pentru un heli serios.

Gasesti sfaturi avizate atat aici pe RHC la cei mai vechi de pe forum, cat si pe alte site-uri dedicate, nu pot sa zic numele ca e concurenta.

Toate bune si mult succes in ceea ce vei face!
Primus
0

Arata acest topic


Pagina 1 din 1


Raspuns rapid

  

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

913Creative.ro