Modelism - RHC Forum: ce as putea face? - Modelism - RHC Forum

Salt la continut

Pagina 1 din 1

ce as putea face? hai sa confectionam :P

#1 Useril este offline   frodo92 

  • Incepator
  • PipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 22
  • Inregistrat: 16-November 07

Postat 24 November 2007 - 03:39 PM

Ce as putea face din vreo 20 de motoare electrice chinezarii (de la casetofoane, video-uri, jucarii electrice, aparate electrocasnice micute, etc), multe rotize zimtate de pe placute mecanice de la casetofoane si de la jucarii electrice, rotite dinalea cu cant pe care se poate pune curelusa (tot de la placute mecanice ale unor casetofoane vechi), axe, acumulatoare destul de bune zic eu (de la telefoane mobile si altele)... :( ce ziceti voi k as putea face cu toate aceste reziduri ca sa nu ma plictisesc? a, si mai am o telecomanda rc cu 2 comenzi care merge destul de bine. (am incercat pe vreo 40m ) Multa bafta!
0

#2 Useril este offline   Dexter_Jr 

  • Moderator RHC
  • Grup: MODERATOR
  • Postari: 1589
  • Inregistrat: 28-February 06
  • Gender:Male
  • Location:Cluj Napoca

Postat 24 November 2007 - 06:32 PM

le pui intr-o cutie si le pui frumos in pod....
Experimental Rocketry
The only way to fly...



0

#3 Useril este offline   frodo92 

  • Incepator
  • PipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 22
  • Inregistrat: 16-November 07

Postat 24 November 2007 - 07:25 PM

intr-o punga nu merge? :() cred ca asa voi afce. Imi iau la primavara o jucarie adevarata cu motor termic. Avion, barca sau buggy. :(
0

#4 Useril este offline   bitex 

  • MEGA Membru
  • Grup: MODERATOR
  • Postari: 5662
  • Inregistrat: 02-December 02
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti, Sector 6

Postat 24 November 2007 - 11:25 PM

frodo92, la 24 Nov 2007, 16:39, a spus:

Ce as putea face din vreo 20 de motoare electrice chinezarii

:D Buna gluma!
Am si eu cateva sute si tot in cutii le tin, cum zice Dexteru'! Acolo le este locul. Ar merita trimise inapoi in China ca asa ar fi corect, daca n-ar fi complicat si scump, sa se spele ei pe cap cu ele.
Totdeauna cand am nevoie de un motor cumpar, nu caut prin cutii... Pierd prea mult timp pana gasesc ce-mi trebuie. Merge si intr-o punga. Dar cauta un raft mare, pentru viitor, ca se mai aduna! Vor fi multe pungulite cu multe motorase inauntru.
Spor la treaba!
Adresa email: bitex25@yahoo.com
Telefon: 0721 385365
0

#5 Useril este offline   frodo92 

  • Incepator
  • PipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 22
  • Inregistrat: 16-November 07

Postat 25 November 2007 - 10:42 AM

ok. sper sa-mi iau la primavara ceva termic. are varamiu 3 planoare sau nush cum sa le zic. deci sunt aeroplane complete, cu eleroane, rezervor, totul, dar fara motor si rc. atata tot. si poate imi da si mie unul. Adica sigur imi da http://www.rhcforum....tyle_emoticons/default/tongue.gif si la primavara imi aiu motor si rc si la joaca http://www.rhcforum....tyle_emoticons/default/tongue.gif
0

Arata acest topic


Pagina 1 din 1

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

913Creative.ro