Modelism - RHC Forum: forma ajutor - Modelism - RHC Forum

Salt la continut

Pagina 1 din 1

forma ajutor

#1 Useril este offline   sharky_rec 

  • Incepator
  • PipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 22
  • Inregistrat: 25-July 07

Postat 12 November 2007 - 09:46 PM

imi poate explica cineva cum asi putea face un mulaj nu vreu sa folosesc ipsos, vreau sa folosesc cum au cei d la dentist d iau mulaju la dinti sau ceva pe baza de rasini cum ela fibra d sticla de se construieste barile la masini sper k a`ti inteles despre c e vb
0

#2 Useril este offline   Emilare 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 673
  • Inregistrat: 10-March 03

Postat 12 November 2007 - 10:08 PM

Mda, ....inca un mesaj scris in sictirirea deplina a Limbii Romane... si a celor ce se chinuie sa citeasca.
0

#3 Useril este offline   mishu_g 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 541
  • Inregistrat: 22-November 06
  • Gender:Male
  • Location:Deva - Hunedoara

Postat 12 November 2007 - 10:47 PM

Dupa ce vei rasfoi putin DEX-ul si o carte de gramatica, s-ar putea sa ne putem intelege !
Acolo vei putea gasi transcrierea corecta a cuvintelor pe care doresti sa le folosesti precum si o chestie care se numeste "acord".
Poti fi sigur ca iti va folosi pe viitor.
0

#4 Useril este offline   bitex 

  • MEGA Membru
  • Grup: MODERATOR
  • Postari: 5662
  • Inregistrat: 02-December 02
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti, Sector 6

Postat 13 November 2007 - 03:03 AM

Iti explic eu o varianta, dar poti gasi in discutiile mai vechi mult mai multe informatii folositoare.
Material pentru amprentare (din tehnica dentara) gasesti de mai multe feluri. Tehnici de copiere sint cum banuiesti, mai multe.
O posibilitate ar fi: cumperi doua solutii "A+B" pe care le amesteci in proportii egale si obtii o alta solutie. O torni peste obiectul de copiat si astepti cateva minute sa se intareasca. Materialul este relativ elastic, mai degraba flexibil. Scoti obiectul din interior si torni in cavitatea ramasa ce vrei care dupa intarire va avea forma modelului original. Poti turna mai multe copii in aceeasi forma. E cu DEPINDE, in multe locuri. Depinde ce vrei sa copiezi si din ce material vrei sa faci copiile.
Mai vorbim daca incerci sa fii mai explicit. Vezi ca nu-ti merge tasta "E" de la tastatura, in combinatie cu "D" si cu "C". Poti s-o speli cu ceva apa distilata...
Spor la treaba!
Apropo, cred ca in perioada imediat urmatoare e expozitia DENTA la Romexpo. Acolo poti vedea pe viu materiale bune.
Adresa email: bitex25@yahoo.com
Telefon: 0721 385365
0

#5 Useril este offline   sharky_rec 

  • Incepator
  • PipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 22
  • Inregistrat: 25-July 07

Postat 19 November 2007 - 12:25 AM

da cand scri in graba fara sa te uiti la tastatura si sa mai fii si obosit se mai intampla sa manaci si litere ms celor ce ma critica
0

#6 Useril este offline   dan_mitea 

  • nick anterior:Se poate si asa
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 9328
  • Inregistrat: 26-October 03
  • Gender:Male
  • Location:Laval, Canada

Postat 19 November 2007 - 12:57 AM

sharky_rec, la 19 Nov 2007, 01:25, a spus:

da cand scri in graba fara sa te uiti la tastatura si sa mai fii si obosit se mai intampla sa manaci si litere ms celor ce ma critica

Parca ti-as da dreptate. Dar, chiar si in mesajul in care te justifici, faci greseli. Si nu-s din neatentie....din pacate.
Ai intotdeauna la indemana butonul "modifica". Singura problema este sa stii ce ai gresit.

Aceasta postare a fost editata de Se poate si asa ?: 19 November 2007 - 12:59 AM

0

Arata acest topic


Pagina 1 din 1

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

913Creative.ro