Modelism - RHC Forum: Tuning Xmods - Modelism - RHC Forum

Salt la continut

  • 8 Pagini +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Ultima »

Tuning Xmods modifdicari tehnice

#61 Useril este offline   IlPadrino 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1437
  • Inregistrat: 17-January 04
  • Gender:Male

Postat 01 December 2007 - 06:01 PM

fost si azi voi fi si maine
aplauze de bun venit lui CRISTAKE
If You don't have enough time, than sleep faster
0728.26.93.19
0

#62 Useril este offline   IlPadrino 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1437
  • Inregistrat: 17-January 04
  • Gender:Male

Postat 01 December 2007 - 06:33 PM

asa, deci sa pun poza servomecanistrului in cursul procesului de centrare
relativ simplu de facut,
deci daca mai pofteste cineva - o sa postez si procedura

Imagini atasate

  • Imagine atasata: post-3-1196526823.jpg

If You don't have enough time, than sleep faster
0728.26.93.19
0

#63 Useril este offline   Red Team 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 537
  • Inregistrat: 25-December 05

Postat 01 December 2007 - 09:42 PM

cristake, la 1 Dec 2007, 16:17, a spus:

Salutari la toata lumea!

Intrucat, fiindca, deoarece toata lumea buna scrie p'aci m-am hotarat si eu sa imi fac un cont.
Poate ne vedem/intalnim maine la una mica... http://www.rhcforum....tyle_emoticons/default/smile.gif

Ooo...nea Cristake...ce faci frate, cum de te'n-cumetasi :D ...asa ca de ziua Romaniei http://www.rhcforum....tyle_emoticons/default/wink.gif

Ai reusit sa-ti repari machineta ?
Hai ca ne vedem maine la sala si vorbim pe'ndelete !

IlPadrino...vad ca nu te lasi..vrei sa scoti untu' din xmodu' ala :D
0

#64 Useril este offline   mizzone 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2180
  • Inregistrat: 07-May 03
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 03 December 2007 - 10:31 AM

cristake, la 1 Dec 2007, 16:17, a spus:

Salutari la toata lumea!

Intrucat, fiindca, deoarece toata lumea buna scrie p'aci m-am hotarat si eu sa imi fac un cont.
Poate ne vedem/intalnim maine la una mica... http://www.rhcforum....tyle_emoticons/default/smile.gif

bravo, fratioare!
cred ca este pentru prima data cind, FARA REZERVE, sint 100% incintat de un nou venit acilea!...vorba vine, "nou venit", ca esti "catana batrina" in rc!...uite ca, incet-incet, se contureaza/mareste grupul de "sensei rc"! doamne-ajuta la mai multi!
in alta ordine de idei, se pare ca este o problema cu adusul transponderelor, trebuie sa vedem de unde gasim, sa nu ne incurcam.
bafta si minuni!

"...NU TREBUIE CONFUNDAT ADEVARUL CU PAREREA MAJORITATII..."-Jean Cocteau
"...DACA VEI AVEA SUFICIENTA INTELEPCIUNE SI RABDARE SI VEI STA ATENT PE MALUL RIULUI, VEI PUTEA OBSERVA, LA UN MOMENT DAT, PLUTIND LA VALE, CADAVRELE DUSMANILOR TAI" -citat : -Sun Tzu -ARTA RAZBOIULUI

"...cine nu are timp, nu invinge niciodata"-Antoine de Saint d'Exupery

"Cuvintele sincere nu sunt niciodata placute, cuvintele placute nu sunt niciodata sincere" -Lao Tze

"...esential in existenta unui om ca mine este ceea "ce" GINDESTE si "cum" GINDESTE, si NU ceea ce FACE si ce SIMTE."-Albert Einstein-BUCURIA GINDIRII

NOTA: daca, intimplator sau nu, unele cuvinte sau elemente de sintaxa din postarile mele comporta dificultati de compilare pentru unii cititori, sint disponibile scurte seminarii de dezvoltare a perceptiei si comunicarii interpersonale.
de asemenea, RECOMANDAM IMPERATIV celor care se cred indreptatiti sa corecteze modul de redactare al textelor un scurt curs de ISTORIE LINGVISTICA, precum si consultarea unui Indreptar ortografic, ortoepic si de punctuatie.
0

#65 Useril este offline   Red Team 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 537
  • Inregistrat: 25-December 05

Postat 03 December 2007 - 01:02 PM

Cei care vor sa cumpere transpondere pentru scara 1/28, le gasesc aici:

Tower Hobbies - insa momentan nu e pe stock

sau

http://shop.rcshop.a...ram/transponder

sau

http://motec-shop.de/product_reviews.php/p...ducts_id/104974

sau

http://www.mini-zsho...98890c89f10.php

sau

http://www.conceptrc...6da972223150769

PS - ce ati facut in Bulgaria ?
0

#66 Useril este offline   VIPER 

  • MEGA Membru
  • Grup: MODERATOR
  • Postari: 1506
  • Inregistrat: 02-December 02
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Star Wars (colectii), Automodelism (cu si fara radiocomanda), F1, WRC, masini, calatorii...

Postat 03 December 2007 - 02:54 PM

mizzone, la 3 Dec 2007, 10:31, a spus:

cred ca este pentru prima data cind, FARA REZERVE, sint 100% incintat de un nou venit acilea!

Bineee, te tin minte... Vezi tu ce te fugaresc la curse :)
"Coming together is a beginning; keeping together is progress; working together is success." - Henry Ford
Flickr - pozele mele
0

#67 Useril este offline   mizzone 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2180
  • Inregistrat: 07-May 03
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 03 December 2007 - 03:15 PM

Red Team, la 3 Dec 2007, 13:02, a spus:

PS - ce ati facut in Bulgaria ?

ne-a cam luat radaru'...da' am scapat cu 20 ioroi spaga, fiindca la ei se suspenda permisul pentru doar 30 km depasire a limitei de viteza(in romania la 50...).
in ceea ce priveste concursu', brusc asa, am descoperit ca nici sistemul de cronometrare cu transpondere si lap-top nu-i infailibil, fiind cel putin ciudate unele evolutii ale unor piloti bulgari: timp de 4-5 manse de calificare nu fac mai mult de 19 ture, si, deodata, minune, fac 25...!!!???cel putin ciudat, nu? in alta ordine de idei, la aplicarea punctajelor, iar s-au intimplat unele anomalii, bunaoara piloti(romani) care au obtinut in trei finale locurile respectiv 2, 2, 1, in ierarhia de la sfirsit apar pe locul 3...sau, alt exemplu(eu), cu doua clasari pe 4 si una pe 3, ajung pe 6?...
si seria ciudateniilor nu se opreste aici, mai putind fi amintita si modificarea situatiei unor piloti, care, din hirtii, asa, erau intr-o finala pe un anume loc, si apoi se trezesc brusc pe un cu totul alt loc, evident in alta finala...
mai multe amanunte nu dam acum, nevrind sa umbrim prea mult imaginea unui singur concurs; ramine de retinut ca bulgarii au crescut mult mai mult ca noi, ca VALOARE de pilotaj, PE ANSAMBLU, si acest lucru s-a vazut mai ales in cazul unor piloti care in anii trecuti nu puteau emite prea multe pretentii...
bafta si mminuni!

"...NU TREBUIE CONFUNDAT ADEVARUL CU PAREREA MAJORITATII..."-Jean Cocteau
"...DACA VEI AVEA SUFICIENTA INTELEPCIUNE SI RABDARE SI VEI STA ATENT PE MALUL RIULUI, VEI PUTEA OBSERVA, LA UN MOMENT DAT, PLUTIND LA VALE, CADAVRELE DUSMANILOR TAI" -citat : -Sun Tzu -ARTA RAZBOIULUI

"...cine nu are timp, nu invinge niciodata"-Antoine de Saint d'Exupery

"Cuvintele sincere nu sunt niciodata placute, cuvintele placute nu sunt niciodata sincere" -Lao Tze

"...esential in existenta unui om ca mine este ceea "ce" GINDESTE si "cum" GINDESTE, si NU ceea ce FACE si ce SIMTE."-Albert Einstein-BUCURIA GINDIRII

NOTA: daca, intimplator sau nu, unele cuvinte sau elemente de sintaxa din postarile mele comporta dificultati de compilare pentru unii cititori, sint disponibile scurte seminarii de dezvoltare a perceptiei si comunicarii interpersonale.
de asemenea, RECOMANDAM IMPERATIV celor care se cred indreptatiti sa corecteze modul de redactare al textelor un scurt curs de ISTORIE LINGVISTICA, precum si consultarea unui Indreptar ortografic, ortoepic si de punctuatie.
0

#68 Useril este offline   IlPadrino 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1437
  • Inregistrat: 17-January 04
  • Gender:Male

Postat 05 December 2007 - 07:33 PM

mizzone, la 3 Dec 2007, 15:15, a spus:

ramine de retinut ca bulgarii au crescut mult mai mult ca noi, ca VALOARE de pilotaj, PE ANSAMBLU

uai?
If You don't have enough time, than sleep faster
0728.26.93.19
0

#69 Useril este offline   cristake 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 672
  • Inregistrat: 01-December 07
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 06 December 2007 - 12:31 PM

Sa nu va ia radaru' la xmoade...
Proud member of MRT Club
0

#70 Useril este offline   mizzone 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2180
  • Inregistrat: 07-May 03
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 07 December 2007 - 09:20 AM

IlPadrino, la 5 Dec 2007, 19:33, a spus:

mizzone, la 3 Dec 2007, 15:15, a spus:

ramine de retinut ca bulgarii au crescut mult mai mult ca noi, ca VALOARE de pilotaj, PE ANSAMBLU

uai?

"bicoz" acolo nu a incercat sa se impuna nimeni cu forta, ba mai mult, Vlado a reusit sa determine cresterea numarului de practicanti rc, materializind un suport logistic pentru toti, FARA a face din asta un motiv de a se bate cu scindura-n piept...
@fratello: radaru e ocupat cu subaru, momentan... :)
bafta si minuni!

"...NU TREBUIE CONFUNDAT ADEVARUL CU PAREREA MAJORITATII..."-Jean Cocteau
"...DACA VEI AVEA SUFICIENTA INTELEPCIUNE SI RABDARE SI VEI STA ATENT PE MALUL RIULUI, VEI PUTEA OBSERVA, LA UN MOMENT DAT, PLUTIND LA VALE, CADAVRELE DUSMANILOR TAI" -citat : -Sun Tzu -ARTA RAZBOIULUI

"...cine nu are timp, nu invinge niciodata"-Antoine de Saint d'Exupery

"Cuvintele sincere nu sunt niciodata placute, cuvintele placute nu sunt niciodata sincere" -Lao Tze

"...esential in existenta unui om ca mine este ceea "ce" GINDESTE si "cum" GINDESTE, si NU ceea ce FACE si ce SIMTE."-Albert Einstein-BUCURIA GINDIRII

NOTA: daca, intimplator sau nu, unele cuvinte sau elemente de sintaxa din postarile mele comporta dificultati de compilare pentru unii cititori, sint disponibile scurte seminarii de dezvoltare a perceptiei si comunicarii interpersonale.
de asemenea, RECOMANDAM IMPERATIV celor care se cred indreptatiti sa corecteze modul de redactare al textelor un scurt curs de ISTORIE LINGVISTICA, precum si consultarea unui Indreptar ortografic, ortoepic si de punctuatie.
0

#71 Useril este offline   cristake 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 672
  • Inregistrat: 01-December 07
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 08 December 2007 - 09:34 AM

Subaru e pe butuci... Asa ca amenda e 0. Astept medicamentele ca sa-l resuscitez...
Proud member of MRT Club
0

#72 Useril este offline   IlPadrino 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1437
  • Inregistrat: 17-January 04
  • Gender:Male

Postat 10 December 2007 - 08:29 AM

Ieri la Palatul Copiilor am reusit sa rup o piesa esential importanta pt functionarea RSX-lui
Noroc, ca avand un al doilea set de AWD am gasit piesa respectiva si sunt "back on track" aghein

Am zis sa fac si o copie dimensionala a piesei pt a fi reprodusa la un adica....
Bubu e ca nu pot, pt ca subleru' meu nu stie 3 zecimale, ori piesele astea sunt precum axurile de la BL, ceva de genu 3.172 mm
Pishasar lumea pe mesurile astea exotice

Deci, am cu ce buey si semnez condica pt Cupa Indoor 1/28 din WE asta
A, era sa uit - am blocat atat diferentialul spate cat si cel fata!!! - yesss
If You don't have enough time, than sleep faster
0728.26.93.19
0

#73 Useril este offline   cristake 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 672
  • Inregistrat: 01-December 07
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 10 December 2007 - 11:20 AM

IlPadrino, la 10 Dec 2007, 08:29, a spus:

Ieri la Palatul Copiilor am reusit sa rup o piesa esential importanta pt functionarea RSX-lui
Noroc, ca avand un al doilea set de AWD am gasit piesa respectiva si sunt "back on track" aghein

Am zis sa fac si o copie dimensionala a piesei pt a fi reprodusa la un adica....
Bubu e ca nu pot, pt ca subleru' meu nu stie 3 zecimale, ori piesele astea sunt precum axurile de la BL, ceva de genu 3.172 mm
Pishasar lumea pe mesurile astea exotice

Deci, am cu ce buey si semnez condica pt Cupa Indoor 1/28 din WE asta
A, era sa uit - am blocat atat diferentialul spate cat si cel fata!!! - yesss

Esti tare tata! Sa vii sa vezi cum merge dupa atatea operatii estetice, ca poate le deblochezi pana la concurs...
Proud member of MRT Club
0

#74 Useril este offline   IlPadrino 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1437
  • Inregistrat: 17-January 04
  • Gender:Male

Postat 10 December 2007 - 12:09 PM

cristake, la 10 Dec 2007, 11:20, a spus:

"... Sa vii sa vezi cum merge dupa atatea operatii estetice, ...."

abea asteapta sa pupe mocheta de la palat...
If You don't have enough time, than sleep faster
0728.26.93.19
0

#75 Useril este offline   cristake 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 672
  • Inregistrat: 01-December 07
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 10 December 2007 - 02:03 PM

IlPadrino, la 10 Dec 2007, 12:09, a spus:

cristake, la 10 Dec 2007, 11:20, a spus:

"... Sa vii sa vezi cum merge dupa atatea operatii estetice, ...."

abea asteapta sa pupe mocheta de la palat...

Apari vineri seara?
Proud member of MRT Club
0

#76 Useril este offline   IlPadrino 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1437
  • Inregistrat: 17-January 04
  • Gender:Male

Postat 10 December 2007 - 02:21 PM

cristake, la 10 Dec 2007, 14:03, a spus:

Apari vineri seara?

desigur
a - era sa uit
am tunat si statia - eliminat joc la directie plus adaptat antena noua care este 2x fata de cea existenta
ma gandesc amu la neste prize de aer....
sa vedem
If You don't have enough time, than sleep faster
0728.26.93.19
0

#77 Useril este offline   cristake 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 672
  • Inregistrat: 01-December 07
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 10 December 2007 - 04:05 PM

IlPadrino, la 10 Dec 2007, 14:21, a spus:

cristake, la 10 Dec 2007, 14:03, a spus:

Apari vineri seara?

desigur
a - era sa uit
am tunat si statia - eliminat joc la directie plus adaptat antena noua care este 2x fata de cea existenta
ma gandesc amu la neste prize de aer....
sa vedem

Deja ne e frica sa ne mai prezentam...
Proud member of MRT Club
0

#78 Useril este offline   mizzone 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2180
  • Inregistrat: 07-May 03
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 10 December 2007 - 04:13 PM

hai sa nu fim rai. ma! :o
omu se pregateste cum poate, important este ca-i place cu noi si intelege ce vrem noi.
ai uitat ca m-ai "facut", cu x-mods-ul lui, in prima mea zi de "iwaver"?...
anul trecut, eu am tras cu un X-mods. nu i-am pus prea multe, doar rulmenti in loc de bucsi; kit-ul de 4x4, chiar daca l-am cumparat, a ramas in cutie; si asa "cheala" cum era, a traversat sezonul impecabil, nu i s-a rupt nimic; doar caroseria folosita a fost una de iwaver, adaptata, fapt care se pare ca a contribuit intr-o foarte mare masura la integritatea masinii, de-a lungul etapelor...
bafta si minuni!

"...NU TREBUIE CONFUNDAT ADEVARUL CU PAREREA MAJORITATII..."-Jean Cocteau
"...DACA VEI AVEA SUFICIENTA INTELEPCIUNE SI RABDARE SI VEI STA ATENT PE MALUL RIULUI, VEI PUTEA OBSERVA, LA UN MOMENT DAT, PLUTIND LA VALE, CADAVRELE DUSMANILOR TAI" -citat : -Sun Tzu -ARTA RAZBOIULUI

"...cine nu are timp, nu invinge niciodata"-Antoine de Saint d'Exupery

"Cuvintele sincere nu sunt niciodata placute, cuvintele placute nu sunt niciodata sincere" -Lao Tze

"...esential in existenta unui om ca mine este ceea "ce" GINDESTE si "cum" GINDESTE, si NU ceea ce FACE si ce SIMTE."-Albert Einstein-BUCURIA GINDIRII

NOTA: daca, intimplator sau nu, unele cuvinte sau elemente de sintaxa din postarile mele comporta dificultati de compilare pentru unii cititori, sint disponibile scurte seminarii de dezvoltare a perceptiei si comunicarii interpersonale.
de asemenea, RECOMANDAM IMPERATIV celor care se cred indreptatiti sa corecteze modul de redactare al textelor un scurt curs de ISTORIE LINGVISTICA, precum si consultarea unui Indreptar ortografic, ortoepic si de punctuatie.
0

#79 Useril este offline   Red Team 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 537
  • Inregistrat: 25-December 05

Postat 10 December 2007 - 04:44 PM

Dupa cele de Iwaver, caroseriile de xmods sunt totusi mai rezistente ca multe din modelele de la Kyosho, insa acestia au avantajul unei game foarte largi de modele disponibile. Iwaver pregatesc insa surprize: caroserie BMW M3 si Z8. Daca vor pastra aceiasi configuratie " dintr-o bucata ", vor fi de mare succes !
Abea astept sa pun mana pe un M3 si sa-l alerg pe pista...ca de Ferrari mi s-a acrit :)
0

#80 Useril este offline   IlPadrino 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1437
  • Inregistrat: 17-January 04
  • Gender:Male

Postat 10 December 2007 - 05:23 PM

Red Team, la 10 Dec 2007, 16:44, a spus:

"Dupa cele de Iwaver, caroseriile de xmods sunt totusi mai rezistente ca multe din modelele de la Kyosho..."

chiar nu inteleg aversiunea asta fata de Xmods (poate ca nu mai e trendy)
in acest moment le-am vazut si pe astea si pe alea...(minizii/ iwawer)

din punctul meu de vedere avem asa:
1) caroseria: dupa cum spune si citatul de mai sus caroseria n'are nici pe dracu (si s-a intalnit cu multe obstacole, paroll)
2) viteza: in acest moment e mai rapid de cat un iwawer (nu neaparat pilotat de mine)
3) upgradabilitate: pai nicio alta marca nu ofera atata libertate de modificari, cate ofera Xmods Gen01

ce e sucks la Xmods: statia (se pare ca in competitia cu celelalte marci asta e cel mai mare minus) sper totusi ca o antena mai generoasa (2X), sa permita RSX-lui meu sa evolueze concomitent cu celelalte masini

@cristake - e simplu - billylee invinge
If You don't have enough time, than sleep faster
0728.26.93.19
0

#81 Useril este offline   VIPER 

  • MEGA Membru
  • Grup: MODERATOR
  • Postari: 1506
  • Inregistrat: 02-December 02
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Star Wars (colectii), Automodelism (cu si fara radiocomanda), F1, WRC, masini, calatorii...

Postat 10 December 2007 - 05:37 PM

IlPadrino, la 10 Dec 2007, 17:23, a spus:

3) upgradabilitate: pai nicio alta marca nu ofera atata libertate de modificari, cate ofera Xmods Gen01

Ba da, la Xmods Evo :)
"Coming together is a beginning; keeping together is progress; working together is success." - Henry Ford
Flickr - pozele mele
0

#82 Useril este offline   Red Team 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 537
  • Inregistrat: 25-December 05

Postat 10 December 2007 - 06:41 PM

Concluzia pe care am tras-o io si care este, se prezinta cam asa : xmods gen1 si evo se adreseaza celor care vor sa mestereasca mai TOT TIMPUL la micul lor model.
Pentru cei mai lenesi, asa ca mine...le trebe Z sau Iwaver....si acolo poti mesteri, dar mai putin...desi aici Cristake ma poate contrazice, el are o experienta pe " invers " :).
Sa ma explic: cat a avut xmods evo nu a mesterit mai nimic si a castigat mai mereu...la Z AWD a a avut ghinion, s-a stricat / spart mai tot timpul si acu' trebe sa alerge cu alta masina.
0

#83 Useril este offline   IlPadrino 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1437
  • Inregistrat: 17-January 04
  • Gender:Male

Postat 10 December 2007 - 06:55 PM

Red Team, la 10 Dec 2007, 18:41, a spus:

"... cat a avut xmods evo nu a mesterit mai nimic si a castigat mai mereu...la Z AWD a a avut ghinion, s-a stricat / spart mai tot timpul si acu' trebe sa alerge cu alta masina..."

deci e pe principiul
iote am geanta vutton

e klar - billylee invinge

Aceasta postare a fost editata de IlPadrino: 10 December 2007 - 06:57 PM

If You don't have enough time, than sleep faster
0728.26.93.19
0

#84 Useril este offline   IlPadrino 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1437
  • Inregistrat: 17-January 04
  • Gender:Male

Postat 10 December 2007 - 07:17 PM

Red Team, la 10 Dec 2007, 18:41, a spus:

"Concluzia pe care am tras-o io si care este, se prezinta cam asa : xmods gen1 si evo se adreseaza celor care vor sa mestereasca mai TOT TIMPUL la micul lor model...."

pai poate ca ai la ce...
la mini zii in afara rulmentilor nu prea mai ai ce face (mesteri), poate sa schimbi carosa si atat
adica l-ai luat 2WD asa moare, l-ai luat 4WD asa moare
la evo la fel
la iwawer la fel

oricum, chiar si'n mana mea pe linie dreapta Xmods-ul meu Gen01 il mananca pe iwawer in conditiile in care la viteza, configuratia AWD (cazu' meu) nu este un avantaj
If You don't have enough time, than sleep faster
0728.26.93.19
0

#85 Useril este offline   cristake 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 672
  • Inregistrat: 01-December 07
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 16 December 2007 - 08:10 AM

IlPadrino, la 10 Dec 2007, 19:17, a spus:

Red Team, la 10 Dec 2007, 18:41, a spus:

"Concluzia pe care am tras-o io si care este, se prezinta cam asa : xmods gen1 si evo se adreseaza celor care vor sa mestereasca mai TOT TIMPUL la micul lor model...."

pai poate ca ai la ce...
la mini zii in afara rulmentilor nu prea mai ai ce face (mesteri), poate sa schimbi carosa si atat
adica l-ai luat 2WD asa moare, l-ai luat 4WD asa moare
la evo la fel
la iwawer la fel

oricum, chiar si'n mana mea pe linie dreapta Xmods-ul meu Gen01 il mananca pe iwawer in conditiile in care la viteza, configuratia AWD (cazu' meu) nu este un avantaj

Se pare ca nu-i chiar asa, da' chiar esti perfomant...
Proud member of MRT Club
0

#86 Useril este offline   tzutzulina 

  • Incepator
  • PipPip
  • Grup: Banned
  • Postari: 43
  • Inregistrat: 30-September 07

Postat 16 December 2007 - 09:00 AM

am gasit si eu pe un site un mini-z dar mi se pare cam ieftin...nu stiu ce sa cred.asa ca astept sa imi spuneti voi...poate fi doar caroseria?ca io nu stiu germana

http://www.mini-zshop.de/500172972b11b0807...977c0e2278e.php :rolleyes: :)

Aceasta postare a fost editata de tzutzulina: 16 December 2007 - 09:02 AM

ce sa spun...traiasca modelismul!!!!
0

#87 Useril este offline   fulgerica 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2235
  • Inregistrat: 31-July 07
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:vintage

Postat 16 December 2007 - 10:54 AM

sasiu, caroserie, roti. numai ca sasiul nu e cel folosit pt RC, e doar pt sustinerea caroseriei si rotilor.
complete le gasesti pe menu-ul din stanga la Ready Sets. pe bara orizontala ai modelele - mr, awd, f1, etc

Aceasta postare a fost editata de fulgerica: 16 December 2007 - 11:02 AM

Laser frate!
"Drona este pt modelism exact ce este maneaua in muzica" - Epicur
0

#88 Useril este offline   Red Team 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 537
  • Inregistrat: 25-December 05

Postat 16 December 2007 - 03:20 PM

tzutzulina, la 16 Dec 2007, 09:00, a spus:

am gasit si eu pe un site un mini-z dar mi se pare cam ieftin...nu stiu ce sa cred.asa ca astept sa imi spuneti voi...poate fi doar caroseria?ca io nu stiu germana

http://www.mini-zshop.de/500172972b11b0807...977c0e2278e.php :) :)

Ce ai gasit tu se cheama Autoscale Collection body...adica este o caroserie cu roti si jenti. Cei care prefera modelele statice, pot colectiona aceste caroserii. Cei ca noi, le pot folosi impreuna cu un sasiu de mini z !
0

#89 Useril este offline   cristake 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 672
  • Inregistrat: 01-December 07
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 16 December 2007 - 03:20 PM

tzutzulina, la 16 Dec 2007, 09:00, a spus:

am gasit si eu pe un site un mini-z dar mi se pare cam ieftin...nu stiu ce sa cred.asa ca astept sa imi spuneti voi...poate fi doar caroseria?ca io nu stiu germana

http://www.mini-zshop.de/500172972b11b0807...977c0e2278e.php :) :)

Acolo este caroseria lacuita, exact cea din poza. pentru masina completa intra pe ready sets:

http://www.mini-zshop.de/500172972b11b0807...60e13/index.php
Proud member of MRT Club
0

#90 Useril este offline   tzutzulina 

  • Incepator
  • PipPip
  • Grup: Banned
  • Postari: 43
  • Inregistrat: 30-September 07

Postat 16 December 2007 - 06:27 PM

In timp ce cautam pe google imagini cu mini-z sau x-mods am gasit un site zic eu interesant: http://www.rcuniverse.com/ mie mi se par ieftine...voua? :)

Aceasta postare a fost editata de tzutzulina: 16 December 2007 - 06:27 PM

ce sa spun...traiasca modelismul!!!!
0

Arata acest topic


  • 8 Pagini +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Ultima »

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

913Creative.ro