Modelism - RHC Forum: Film - navomodele pescuit - Modelism - RHC Forum

Salt la continut

Pagina 1 din 1
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

Film - navomodele pescuit ExpoAventuri

#1 Useril este offline   fulgerica 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2235
  • Inregistrat: 31-July 07
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:vintage

Postat 04 October 2007 - 05:13 PM

la http://www.infopesca.../2007.09.29.htm puteti vedea emisiunea Infopescar din 29.09 cu o prezentare despre navomodelele prezentate la targ.
merita vazuta!

Aceasta postare a fost editata de fulgerica: 04 October 2007 - 05:26 PM

Laser frate!
"Drona este pt modelism exact ce este maneaua in muzica" - Epicur
0

#2 Useril este offline   Stunt23 

  • Junior
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 73
  • Inregistrat: 12-June 07

Postat 04 October 2007 - 06:13 PM

Este mult prea scumpa.mai bine te apuci de modificat barcute chinezesti la 2 mil
0

#3 Useril este offline   paulp 

  • Membru
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 194
  • Inregistrat: 13-October 04

Postat 04 October 2007 - 06:14 PM

Si mult prea mare
0

#4 Useril este offline   fulgerica 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2235
  • Inregistrat: 31-July 07
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:vintage

Postat 04 October 2007 - 06:34 PM

de observat in film: cuvele nu raman ridicate! s-ar putea sa foloseasca 2 canale proportionale pentru cuve.
Laser frate!
"Drona este pt modelism exact ce este maneaua in muzica" - Epicur
0

#5 Useril este offline   mvpricop 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1424
  • Inregistrat: 08-February 06

Postat 04 October 2007 - 06:46 PM

Braconaj RC!

Cu cat e mai putin peste'n balti, cu atat mai multa tehnica de lupta si razboinici.

Pana o sa taie cineva odata cu halicea pestele fermecat, si atunci o sa ramana cum zicea Artanu' cu pestele fermecat, cu din'aia si din aia da si d'aia si si d'aia si cu mertzanu'.
Cu sau fara de motor,
Io le zbor pentru popor!

Schaum vor dem Mund,
Und Papier fuer der Fund!
0

#6 Useril este offline   florin100% 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2685
  • Inregistrat: 20-June 06

Postat 04 October 2007 - 08:10 PM

barcuta respectiva mie mi se pare foarte instabila.Adica ati vazut si voi cat de tare se inclina?PAi eu am facut barcuta cu 900 roni cu piese foarte bune si pot sa zic ca e de 10 ori mai bine facuta decat aia.BArcuta mea abea daca se clinteste la valuri.Aia din film e si mare, si greoaie si scumpa
"Odata ce ai gustat din mirajul zborului, nu vei mai putea merge pe pamant decat cu ochii ridicati spre cer"


Team Aeropower

0

#7 Useril este offline   fulgerica 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2235
  • Inregistrat: 31-July 07
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:vintage

Postat 04 October 2007 - 08:22 PM

in film, "fortau" jocul lateral din telecomanda, barcile sunt foarte stabile. daca e sa le reprosez ceva ar fi doar viteza prea mica, motoarele de "gasit" si acumulatorii. pretul nu e discutabil devreme ce se vand la pretul asta, chiar in conditiile in care, din ce am inteles eu, cererea e mai mare decat oferta. in plus florine, oamenii astia traiesc doar din manufacturarea si comercializarea barcutelor - nu o fac doar ca hobby.
ca fapt divers, daca tu ai oferi o barcuta de pescuit doar cu 900 lei, chiar daca ar fi mai buna decat cele din film, nu o vei vinde pt ca toti o vor considera prea... ieftina. cere pe ea de la 500E in sus si o sa vezi cum o sa scapi de ea :D

Aceasta postare a fost editata de fulgerica: 04 October 2007 - 08:23 PM

Laser frate!
"Drona este pt modelism exact ce este maneaua in muzica" - Epicur
0

#8 Useril este offline   dily 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1383
  • Inregistrat: 03-September 06
  • Gender:Male
  • Location:BUCURESTI - BERCENI

Postat 04 October 2007 - 09:06 PM

..........eu unul nu cred tot ce zice nenea ala despre vanzarile lui.............nici ca nu face fata la comenzi.......... :D :D :D .............preturile sunt f. mari si parerea mea e ca barcuta nu merita...........800euroi.......... :o
nr. de telefon......
0744.35.25.89
0727.88.75.46
0

#9 Useril este offline   Zue 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1495
  • Inregistrat: 05-January 07
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 04 October 2007 - 09:41 PM

acum 6 luni am fost pe la ei si nu prea am vazut ca dau pe dinafara de comenzi, aveau in total 2 barcute mici si una mare de expozitie................nu am cautat prin alte tari dar cred ca gasesti mai ieftin.......numai la noi se pune adaos de 100% si mai mare.............oricum marfa lor , banii ......
tel.0745026562
0

#10 Useril este offline   ToX 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1245
  • Inregistrat: 25-September 06
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 05 October 2007 - 12:50 AM

sunteti invidiosi ca voi nu aveti sonar pe ele.
lasa ca stiu eu.ma fac eu mare si imi pun pe vaporas sonar si doua torpile si sa vad care ma mai ia la viteza, ca daca se gaseste unu cu barca mai rapida ca a mea, o cautam dupa aceea cu sonaru, nu de alta dar cumva trebuie sa imi recuperez si eu torpila, nu?!

oricum am trecut si eu pe la ei pana sa reinvie pasiunea modelismului si omu imi spunea de echipari electrice la 300 euro iar alea cu sonar si electronice cu diverse chestii cum ar fi intorsul la mal cu avertizare sonora in cazul in care acumulatorii sunt descarcati si diverse dotari undeva la 800-900 euro.
oricum sunt curios cum face sistemul gps: pluta 3, inainte 10 m faceti dreapta, stufu 5 boschetul 6, 5 metri stanga, reconfigurare, ai ratat boule...., reconfigurare...
oricum ar fi fain nu?
oricum suntem rai :D dar mai glumim si noi, nu?

Aceasta postare a fost editata de ToX: 05 October 2007 - 12:52 AM

0

#11 Useril este offline   fulgerica 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2235
  • Inregistrat: 31-July 07
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:vintage

Postat 05 October 2007 - 03:23 AM

tox, chestia aia cu "reconfigurare" e la gps-urile de 2 lei. singurul gps valabil, cel putin pt ro e cel de la garmin, in colaborare cu romaniadigitala.
Laser frate!
"Drona este pt modelism exact ce este maneaua in muzica" - Epicur
0

#12 Useril este offline   fulgerica 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2235
  • Inregistrat: 31-July 07
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:vintage

Postat 05 October 2007 - 03:41 AM

dily, la 4 Oct 2007, 21:06, a spus:

..........eu unul nu cred tot ce zice nenea ala despre vanzarile lui.............nici ca nu face fata la comenzi.......... :D :o :D .............preturile sunt f. mari si parerea mea e ca barcuta nu merita...........800euroi.......... :o

dily, trebuie sa fii implicat cat de cat in pescuitul de competitie ca sa intelegi ca 800 sau 3200E nu inseamna mai nimic. poate crezi ca bat campii daca iti spun ca un mercedes G sauLlandrover Defender e doar suportul care sa-ti care echipamentul minim de care ai nevoie. in 2007 taxa minima pentru participare la un concurs de pescuit a fost minim 15.000.000 lei vechi. de obicei ca sa ai sanse sa te clasezi in primii 10 trebuie sa arunci nada de vrei 500-1000E. lansetele, care pleaca de la vreo 500 E buc (ai nevoie de 6-:D sunt deobicei personalizate si implica mai mult efort financiar daca ai comanda de exemplu aripile si coca pentru un avion de FA3 integral facut prin tehnologie nanolithium.
Laser frate!
"Drona este pt modelism exact ce este maneaua in muzica" - Epicur
0

#13 Useril este offline   dily 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1383
  • Inregistrat: 03-September 06
  • Gender:Male
  • Location:BUCURESTI - BERCENI

Postat 05 October 2007 - 05:50 PM

fulgerica............nu am spus ca 800euroi e o suma exorbitanta in ziua de azi ......nici ca nu ar exista pescari sportivi posesori de mercedes sau land rover cu lansete de 500 euroi .........eu spun ca acea barcuta nu face cat zice nenea ala ca face (mai precis pretul este cam artificial)...........sunt si eu pasionat de modelism , cunosc preturile la "piese", stiu ca e de munca la ele.........dar hai sa nu ne aruncam...........oricum ma amuza fraza cu "nu facem fata la comenzi"........ :) :D .........am intrat si eu pe situl lor am vazut barcutele .......sunt OK ........dar din punctul meu de vedere pretul e mare.......e doar opinia mea.......alceva nu am ce sa comentez
nr. de telefon......
0744.35.25.89
0727.88.75.46
0

#14 Useril este offline   mariandmd 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2161
  • Inregistrat: 04-September 07
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 05 October 2007 - 05:52 PM

eheee lasa ca si dulapul meu e bun si a costat cam 8-9 mil
si face acelas lucru adica PLANTEAZA MOMEALA SI NADESTE :D :D
as fi nebun sa dau atatia euroi pe asa ceva
asta se cheama snobism dejea
:)
0

#15 Useril este offline   voncristian 

  • Incepator
  • PipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 28
  • Inregistrat: 19-September 03

Postat 03 November 2007 - 03:10 PM

Sunt un pescar de crap si mi-am achizitionat o barcuta Ok si din punct de vedere tehnic dar si estetic cu o suma destul de mare , 15 milioane (cum suna acum :) ) , dar ceea ce prezinta baietii cu barcutele lor de la 1000 de euro in sus pot sa numesc exclusivism , exagerare mare , profitori daca nu e prea dur cuvantul . Se bazeaza destul de mult pe snobismul unor pescari de crap dar si mai mult pe lipsa de informatie a acestora . Nu comentez mai mult .

Barcuta mea de nici 500 de euro face exact ceea ce face si barca lor (modelul fara sonar) si aici nu exagerez: o duc la cca 200 - 250 m unde abea o mai vezi si unde deja firul face "o burta" prea mare ptr a se mai sesiza bine muscatura crapului . O asemenea distanta mare nu este foarte utila ptr ca forteaza si acumulatorul Pb\acid ptr tragerea la trena a firului prin apa o distanta asa mare si ofera si crapului un spatiu prea mare de evadare dupa intepare si usor il putem parca (in incercarea de a-l aduce la mal) in stufurile indepartate sau in lansetele vecinilor , lucru deosebit de neplacut.

Cele mai multe lansari nu depasesc insa 130 - 180 m , lucru suficient , avand in vedere ca la aruncari cu lanseta din mana putini pescari pot depasi 90 - 100 m reali .

Rugamintea mea catre voi , entuziastii si profesionistii de navo : vreau sa pun pe barcuta mea un SONAR care sa-mi transmita pe mal WIRELESS (radio) pe un LCD adancimea apei , temperatura , structurile submerse si evident vietatile crapologice din raza de actiune a sondei .
Spuneti-mi cat ma costa aceasta adaptare si daca ma puteti ajuta in acest sens (sfaturi etc). Daca altii au putut , au gasit solutia , sunt convins ca voi daca va aplecati putin asupra problemei va fi floare la ureche sa combinati un sonar pe barcuta mea (daca este musai necesar mai adaptam ceva pe la telecomanda deja existenta). Nu va ganditi ca vreau sa fac chestia asta cu 50 de euro dar nici sa-mi spuneti ca dracia face 1000 de euro.
Astept sprijinul si ajutorul vostru .

Deosebit respect ! Cristian Popa , Bucuresti ,
0

#16 Useril este offline   nch 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1121
  • Inregistrat: 13-September 07

Postat 03 November 2007 - 04:12 PM

voncristian cand o sa reusim noi vei sti si tu....

Eventual iei legatura cu teacher64 . Din care stiu eu e mai avansat ca noi! Sa speram ca-i reuseste modificarea si ne impartaseste din experienta
0745.356.013

Bucuresti/Rahova
0

#17 Useril este offline   zakeram 

  • Membru
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 104
  • Inregistrat: 29-October 07

Postat 08 November 2007 - 12:26 PM

cunosc si eu pe cineva care a modificat un rf 15, dar nu ajunge la mai mult de 100m. eu m-am gandit la EAGLE CUDA 168
diferenta majora este aceea ca unghilul de detectie este reglabil (de la 20° la 60°) - rf 15 emite doar 90° , stiut fiind faptul ca unghilul mic=pecizie . Transducer la 200 kHz fata de 115 KHZ... si puteti continua voi cu comparatiile. cum se justifica pretul mai mare? - eu gasesc raspunsul doar in faptul ca emite wireless. atat!
eu ma gandesc la solutia asta:
EAGLE CUDA 168 - il gasiti si la 5mil;
208C Power Wireless Camera - 1.6 mil garantata 150m, iar in cazul in care e putin +Power Audio/Video Sender 500m - alte 3 mil;
un tv parasolar - intre 2 - 3,5 mil.
rezulta :
1. cu minim calitate - 150 m - 8,6 mil;
2. cu scule mai bune - 500 m - 11 mil.
astea fata, hai sa spunem 7 mil rf 15 - care tre modificat si...

Aceasta postare a fost editata de zakeram: 08 November 2007 - 04:05 PM

lucrurile de calitate se fac greu!
0

#18 Useril este offline   mariandmd 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2161
  • Inregistrat: 04-September 07
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 09 November 2007 - 11:30 PM

marius vezi ca eu am vazut un navo de la hed in lucru.
e aceasi varianta care zici tu
cu camera care transmite la mal pe un mini tv
nu e chiar cea mai buna solutie
se vede 1 min cu purici 1 min nu se vede deloc, si 1 min se vede ceva ceva dar nu se intelege.
din 5 min nu poti vedea decit maxim 2 min si asta daca te orientezi si misti mereu de antena
nu e ceva foatre stabil
tre gasit ceva sa mearga bine si fara reglaje
nasol sa dai pe un model peste 2000 de Euroi si pe balta sa te plimbi cu receptorul pe mal
ca nu am semnal, ca sunt perturbatii, ca a esit din raza si etc etc.....
si dulapul meu planta de mama focului cei drept fara sonar..... dar si mult mai ieftin.....
0

#19 Useril este offline   voncristian 

  • Incepator
  • PipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 28
  • Inregistrat: 19-September 03

Postat 10 November 2007 - 12:49 AM

Am recitit mesajele voastre si mi-a ramas in minte reclama de prost gust "nu facem fata la comenzi" in cazul navomodelelor de plantat de 2500 de Euro . Mi se pare chiar nesimtire si prosteala ieftina.
Credeti-ma ca am fost pe balti si modelul lor nu l-am vazut inca in actiune nicaieri . Ma opresc aici ca as mai continua pe tema asta ... E treaba lor , traim si noi intr-o tara libera si e loc sub soare ptr fiecare.

Insa dat fiind ca in electronica sunt paralel , trebuie sa caut o solutie ptr a-mi up-grada navomodelul pe care il am . Totul este contra cost , efortul si timpul fiecaruia este cuantificabil si in cazul nostru remunerabil . Dar sa vina unii sa-mi vanda apa de colonie la pretz de jack daniels se numeste sfidare a bunului simt . Ce sa fac , dar chiar m-au enervat baetii aia , si ei sunt baetii destepti , cu ghilimele.

Fratilor , ca sa cut story short , ajutati-ma (renuntam la sfaturi practice) sa montez dracia pe barca mea si sa-mi arunce pe mini-LCD-ul de pe mal piesa filmata . Poate din cauza cuvintelor pierdem esentialul , astept un entuziast care sa mai fi trecut prin experienta aceasta neplacuta si pe care sa o fi depasit deja cu succes . Cat ma costa distractia asta masuram , taiem , masuram iar si ajungem la o concluzie fericita . Iar de pe urma eforturilor acestea se vor mai bucura si alti pasionati de carp fishing de pe la noi . Garantez asta.

Sper sa nu va fi deranjat prea tare cu gandurile si impresiile mele .

Numai bine , spor in toate si nu ma uitati . Cristian Popa
0

#20 Useril este offline   dily 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1383
  • Inregistrat: 03-September 06
  • Gender:Male
  • Location:BUCURESTI - BERCENI

Postat 10 November 2007 - 01:35 AM

voncristian, la 3 Nov 2007, 15:10, a spus:

Sunt un pescar de crap si mi-am achizitionat o barcuta Ok si din punct de vedere tehnic dar si estetic cu o suma destul de mare , 15 milioane (cum suna acum :D ) , dar ceea ce prezinta baietii cu barcutele lor de la 1000 de euro in sus pot sa numesc exclusivism , exagerare mare , profitori daca nu e prea dur cuvantul . Se bazeaza destul de mult pe snobismul unor pescari de crap dar si mai mult pe lipsa de informatie a acestora . Nu comentez mai mult .

Barcuta mea de nici 500 de euro face exact ceea ce face si barca lor (modelul fara sonar) si aici nu exagerez: o duc la cca 200 - 250 m unde abea o mai vezi si unde deja firul face "o burta" prea mare ptr a se mai sesiza bine muscatura crapului . O asemenea distanta mare nu este foarte utila ptr ca forteaza si acumulatorul Pb\acid ptr tragerea la trena a firului prin apa o distanta asa mare si ofera si crapului un spatiu prea mare de evadare dupa intepare si usor il putem parca (in incercarea de a-l aduce la mal) in stufurile indepartate sau in lansetele vecinilor , lucru deosebit de neplacut.

Cele mai multe lansari nu depasesc insa 130 - 180 m , lucru suficient , avand in vedere ca la aruncari cu lanseta din mana putini pescari pot depasi 90 - 100 m reali .

Rugamintea mea catre voi , entuziastii si profesionistii de navo : vreau sa pun pe barcuta mea un SONAR care sa-mi transmita pe mal WIRELESS (radio) pe un LCD adancimea apei , temperatura , structurile submerse si evident vietatile crapologice din raza de actiune a sondei .
Spuneti-mi cat ma costa aceasta adaptare si daca ma puteti ajuta in acest sens (sfaturi etc). Daca altii au putut , au gasit solutia , sunt convins ca voi daca va aplecati putin asupra problemei va fi floare la ureche sa combinati un sonar pe barcuta mea (daca este musai necesar mai adaptam ceva pe la telecomanda deja existenta). Nu va ganditi ca vreau sa fac chestia asta cu 50 de euro dar nici sa-mi spuneti ca dracia face 1000 de euro.
Astept sprijinul si ajutorul vostru .

Deosebit respect ! Cristian Popa , Bucuresti ,

..........iti poti cumpara din romania ce ti doresti.......vezi linkul:


http://www.rqa.ro/produs.php?id=124&subcat..._id=5&cat_id=15
nr. de telefon......
0744.35.25.89
0727.88.75.46
0

#21 Useril este offline   zakeram 

  • Membru
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 104
  • Inregistrat: 29-October 07

Postat 10 November 2007 - 10:01 PM

marian, solutia e in stadiu de proiect, ca sa spun asa(n-am sa achizitionez camera decat cu proba - daca imi transmite 1-2 sec in mers...OK) e normal ce spui, avand in vedere ca antena de la camera montata pe barca e mobila... insa tind sa cred ca in momentul in care am oprit barca trebuie sa prind macar 2-3 sec. in care sa vad structura (nici pe departe nu m-am gandit sa caut pestii). mi-e imposibil sa cred ca daca fiecare vine cu cate o idee nu iese ceva...
lucrurile de calitate se fac greu!
0

#22 Useril este offline   voncristian 

  • Incepator
  • PipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 28
  • Inregistrat: 19-September 03

Postat 13 December 2007 - 12:31 PM

@Dily

Multumesc , dar regret ca nu m-am facut inteles prea bine : nu cumpararea Sonarului portabil e problema , se gasesc peste tot si la 200 - 300 EURO gasesc ceva bunicel si sunt si mai ieftine.

Problema a carei rezolvare inca o caut este transmiterea imaginilor captate de sonda sonarului de pe navomodel , pe mal , pe ecranul LCD al sonarului la care eu privesc imaginile . Problema toata este in aceasta transmisie radio , wireless , cum vreti voi sa o numiti , ptr ca eu sunt pe mal si barca este la 100 de m de mal cel putin (in mod normal 100 - 150 m) si eterul ne desparte :D .

Astept solutii fezabile !

Multumesc .
0

#23 Useril este offline   ipsihi 

  • TARTOR
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 4508
  • Inregistrat: 02-December 03
  • Gender:Male
  • Location:Constanta

Postat 13 December 2007 - 12:44 PM

...pai este simplu,cumperi un sonar wireless,Huminbird rf 15 echipat cu senzor mobil tip Smarcast, poate fi instalat pe navomodel si face transmisii catre receptorul sonarului in limita a 30 m ,dar exista posibilitatea de a modifica puterea de emisie pana la 300m, ceea ce este ultrasuficient.sonar wireless
...tabula crasa, mortua est!
0

#24 Useril este offline   aclaimed 

  • Junior
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 69
  • Inregistrat: 02-May 06

Postat 21 December 2007 - 10:34 PM

intradevar ipshi si tu ai putea face asa ceva . poti amplifica semnalul sonarului . Noi am reusit , folosim sonare rf15 modificate pt navomodel. Merg ok la 250m si nu fac probleme . Nu folosim display , televizor , alte minuni . folosim doar displayul sonarului ., e greu ? Am vazut de curand pe siteul de la HEd niste minuni ce m-au lasat perplex , cuvinte grele la adresa altor producatori , si explicatii la fel de greoaie despre sonare . Simplu ,sonarul (Receptorul) sta pe un trepied si atata tot , setarile se fac direct de pe sonar . in curand am sa pun pe site tot ce trebuie , momentan siteul este in lucru , dar imediat ce termin o sa vedeti tot procesul . Numai de bine si Sarbatori Fericite !!
Indiferent cu ce se ocupa oamenii de stiinta, ei obtin intotdeauna o arma.
0

#25 Useril este offline   ipsihi 

  • TARTOR
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 4508
  • Inregistrat: 02-December 03
  • Gender:Male
  • Location:Constanta

Postat 21 December 2007 - 11:01 PM

...cata dreptate ai;eu fac chestia asta de vo' 3 ani ,si cred ca sunt primul pe meleagurile mioritice care a modificat smartcasturi,inca ma mai suna oamenii, tu cand te-ai apucat de asa ceva, ca ceva logoree utila in afara de tampenii nu vad sa fi pus pe forumu' asta?!!!!!!!!!

Aceasta postare a fost editata de ipsihi: 21 December 2007 - 11:10 PM

...tabula crasa, mortua est!
0

#26 Useril este offline   aclaimed 

  • Junior
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 69
  • Inregistrat: 02-May 06

Postat 22 December 2007 - 01:18 AM

si care e tampenia ?
Indiferent cu ce se ocupa oamenii de stiinta, ei obtin intotdeauna o arma.
0

#27 Useril este offline   aclaimed 

  • Junior
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 69
  • Inregistrat: 02-May 06

Postat 22 December 2007 - 01:23 AM

tampenia e ca nu ai reusit tu sa modifici sonarul sa mearga mai mult de 30 de metrii ? Ipshi sa sti ca am o echipa in spate care a lucrat zi si noapte sa ajunga la performanta asta . Cineva de la Deva care lucreaza cu sonare nu a reusit sa modifice transducerul . Nu a putut ocoli partea "comerciala". tu ai putut ? Zi-mi si mie macar o tampenie plauzibila de la tine si iti promit ca nu am sa te jignesc. Cel putin eu fac si vand asa ceva ! o sa apara pe site . Adevarul este ca ratzusca o modificam ... daca ai intrebari sa sti ca sunt deschis la tampenii si logoree.. Cu tot respectul pt tine !
Indiferent cu ce se ocupa oamenii de stiinta, ei obtin intotdeauna o arma.
0

#28 Useril este offline   ipsihi 

  • TARTOR
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 4508
  • Inregistrat: 02-December 03
  • Gender:Male
  • Location:Constanta

Postat 22 December 2007 - 08:28 PM

...cred ca ai o problema de interpretare;eu am spus ca "default" smartcastul emite in raza a 30-40m, modificat,distantza creste pana la aprox. 300m,acum,spune-mi si mie unde am zis ca nu se poate?
Din contra,daca te uitzi pe:modificari sonare,vei vedea ca ma ocup de chestia asta de mult!
...tabula crasa, mortua est!
0

#29 Useril este offline   aclaimed 

  • Junior
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 69
  • Inregistrat: 02-May 06

Postat 10 January 2008 - 12:49 PM

stiu ipshi ca te ocupi de mult . Ideea era ca am muncit foarte mult la problema asta si am rezolvat-o. Nu ma ocup de mult timp de treaba asta , iar daca te-asi fi intrebat pe tine sa ma indrumi in a-mi da seama cum sa-l modific, tu crezi ca mi-ai fi spus ?http://www.rhcforum.ro/public/style_emoticons/default/smile.gif :) E normal. Asa ca din nou imi plec palaria , si multa bafta !

Aceasta postare a fost editata de aclaimed: 10 January 2008 - 12:50 PM

Indiferent cu ce se ocupa oamenii de stiinta, ei obtin intotdeauna o arma.
0

Arata acest topic


Pagina 1 din 1
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Nu puteti replica pe acest topic

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

913Creative.ro