Modelism - RHC Forum: honey bee cp2 - Modelism - RHC Forum

Salt la continut

Pagina 1 din 1

honey bee cp2

#1 Useril este offline   mykl 

  • Incepator
  • PipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 42
  • Inregistrat: 26-April 07

Postat 01 October 2007 - 05:29 PM

Azi am comandat heli honey bee cp2.El in cutie vine cu lipo 11,1 v 1000mah.Din cate am vazut pe you tube este super extra manevrabil.Se face 3d cu el k cu unu termic.DAk este cineva care cunoaste heli asta mai bine pls .vreau sa s tiu dak am procedat bine k lam comandat.oricum bugetu mia fosta limitat la 5 mil.
0

#2 Useril este offline   serby 

  • Membru
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 201
  • Inregistrat: 27-December 05

  Postat 01 October 2007 - 06:06 PM

Ca sa faci ce fac aia prin filme,tre' sa fii profesor...Ca sa-si vanda marfa,pun vreun campion mondial sa le piloteze,creand impresia,falsa de altfel,ca vei ajunge vreodata in viata asta sa faci asa ceva...La heli,se aplica regula de baza din viata( http://www.rhcforum....tyle_emoticons/default/biggrin.gif ) ca tot ce e mai scump e si mai bun! Te vei convinge,cu mare viteza,ca un heli de 100 $ ...dar mai bine sa te convingi singur!
0

#3 Useril este offline   serby 

  • Membru
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 201
  • Inregistrat: 27-December 05

Postat 01 October 2007 - 06:15 PM

Si inca ceva:heli-urile cu rotorul anticuplu(mai pe romaneste: elicea din coada) actionat cu un motor electric separat,elicea de coada avand pas fix,sant foarte instabile,avand tendinta de giratie in jurul axului principal! La acest lucru contribuie si calitatea submediocra a giroscoapelor montate pe aceste modele.Nici nu e surprinzator,avand in vedere ca un giroscop decent inspre bun-GY 401,de exemplu,costa cu servo cu tot mai mult decat toata,,jucaria" de mai sus! Vorbesc din experienta,si nu din carti! Cu toate astea,foarte multi intai comanda toate ,,nazbatiile" dupa care se intreaba retoric: oare am facut bine???
0

#4 Useril este offline   trenaterizare 

  • Junior
  • PipPipPip
  • Grup: Banned
  • Postari: 65
  • Inregistrat: 08-September 07

Postat 01 October 2007 - 06:22 PM

Am eu CP2, si ma costat 141 de dolari pe miracle-mart , mare prostie ca ai dat 5 mil. pe el, la mine e al 3 elicopter si pot spune ca e un heli destul de stabil la banii astia, are palele principale din lemn, e bun asa ca nu prea se ciobesc la impact, deci inca un avantaj nu mai cheltui bani pe pale.....de zburat cu acc care il are mai mult de 7 min. nu duce, cel putin la mine, eu am mai luat unul, in rest toate bune la el.





Numai bine.
0

#5 Useril este offline   SILVIU66 

  • Site Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Admin
  • Postari: 6866
  • Inregistrat: 03-February 04
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Flying

Postat 01 October 2007 - 07:00 PM

mykl, la 1 Oct 2007, 18:29, a spus:

Azi am comandat heli honey bee cp2.El in cutie vine cu lipo 11,1 v 1000mah.Din cate am vazut pe you tube este super extra manevrabil.Se face 3d cu el k cu unu termic.DAk este cineva care cunoaste heli asta mai bine pls .vreau sa s tiu dak am procedat bine k lam comandat.oricum bugetu mia fosta limitat la 5 mil.

ai 1 warn pentru gramatica.k dk shtiai sa skrii era uachei.
flying is my life...
0

#6 Useril este offline   trenaterizare 

  • Junior
  • PipPipPip
  • Grup: Banned
  • Postari: 65
  • Inregistrat: 08-September 07

Postat 01 October 2007 - 08:27 PM

Decat sa iti iei raven....mai bine picooz e mai bun, tine-l pe cp2 , parerea mea.
0

#7 Useril este offline   mykl 

  • Incepator
  • PipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 42
  • Inregistrat: 26-April 07

Postat 01 October 2007 - 08:56 PM

ms mult de raspuns trenaterizare.scurt si precis.raman pe hb cp2.
si cand il primesc poste z si poze si detalii cu surprizele ce o sa le am http://www.rhcforum....tyle_emoticons/default/tongue.gif
0

Arata acest topic


Pagina 1 din 1


Raspuns rapid

  

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

913Creative.ro