Modelism - RHC Forum: VEHICULE MILITARE, in special 1/72 - Modelism - RHC Forum

Salt la continut

  • 2 Pagini +
  • 1
  • 2

VEHICULE MILITARE, in special 1/72

#31 Useril este offline   STEEL MASTER 

  • Incepator
  • PipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 22
  • Inregistrat: 02-November 03

Postat 20 November 2003 - 07:32 PM

Da pentru MILIPUT, numai ca eu am varianta germana dar la fel de buna. Vedem pentru rest, adica mai astepti un pic.
De acord si cu intilnirea - mi se pare mai mult decit firesc.
Impinge-tii si voi pe cei care doar viziteaza. Cintati imnul national, poate ....
0

#32 Useril este offline   Max Fax 

  • Incepator
  • PipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 25
  • Inregistrat: 03-January 03

Postat 21 November 2003 - 07:15 AM

Atentie ! Din pacate multi machetisti nu au acces la internet si mai rau, unii nu au nici PC. Deci comunitatea de machetisti/modelisti de pe net, e de fapt o MARE minoritate.Cu stupoare si in final mare multumire am descoperit in Lugoj inca 2 machetisti avansati din aceasta categorie. Ma intreb cati de felul acesta ar fi in Bucuresti ? La 2 milioane de locuitori ar putea fi ceva ....
0

#33 Useril este offline   Olaf The Viking 

  • MEGA Membru
  • Grup: MODERATOR
  • Postari: 1259
  • Inregistrat: 17-June 03
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Machete statice, Feteasca Neagra

Postat 21 November 2003 - 08:23 AM

Ma gandesc ca putem ajunge la ei prin reclama intr-o revista de specialitate.
Intai da cu toporu' si pe urma intreaba-l ce-a vrut!
sau ia-ti ceva dragut de aici www.machete.ro.
0

#34 Useril este offline   _Ronin 

  • Incepator
  • PipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 33
  • Inregistrat: 11-November 03

Postat 21 November 2003 - 09:20 AM

Hai sa incercam ca, in decurs de 6 luni, sa zicem, sa organizam pe plan local cate o mica expozitie. Cred ca nici un "machetist", incepator sau avansat, nu ar rata o astfel de expozitie ! In momentul in care se constituie un nucleu de 3-4 persoane, care au cate ceva de prezentat, si bineinteles si ceva relatii pentru a inchiria un mic spatiu la un pret rezonabil, s-ar putea face ceva. Odata adunati in numar mai mare, se pot face asociatiile locale, care apoi sa convearga intr-o asociatie nationala, s.a.m.d.

Cine stie, poate de pietricica asta e nevoie ca sa inceapa avalansa !
0

#35 Useril este offline   DanBulan 

  • Incepator
  • PipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 36
  • Inregistrat: 07-March 03

Postat 10 December 2003 - 11:43 AM

Z-mare, la 11 Nov 2003, 15:48, a spus:

Parerea mea: este pacat sa construiesti militare la sacra 1/72.Sint prea mici si ca atare putin detaliate.
Pentru militare, scara 1/35 mi se pare mult mai buna.
Alexandru

Gresit din start. Scara nu relecta neaparat o scadere a nivelului detaliilor. Machetele Revell 1:72, mai ales cele noi, au detalii cu nemiluita, iar calitatea plasticului este cel putin exceptionala. Am asamblat si vopsit peste 30 de modele Revell, Matchbox si sunt multumit de cum arata. Si ca sa spun ceva in plus, am trecut pe modele militare 1:87 facute de Roco Minitanks. Nivelul detaliilor fata de cele la 1:72 este IDENTIC, iar functionalitatea lor te doboara. Turele rotative, tunuri si mitraliere orientabile, plus cel putin 2 versiuni de echipare. Decaluri multiple. Seturi de directie pentru camioane !Pacat ca se aduc numai pe comanda si nu se gasesc direct in niciun magazin. Parerea mea...
0

#36 Useril este offline   szek 

  • Nou venit
  • Pip
  • Grup: Members
  • Postari: 4
  • Inregistrat: 11-September 03

Postat 11 December 2003 - 04:14 PM

Salut,
ma bag si eu putin in seama...desi nu am comentarii in legatura cu subiectul topicului. asa ca scuze ptr off-topic.
Ptr SteelMaster: intr-adevar o revista excelenta. am cateva Hors-Series si sunt uimit. in germnaia am vazut si variantele teutonice de SM si Wingmasters, dar alea m-au deceptionat. nu le-am cumparat

anyway, vad ca te ocupi de producerea de machete. ma bucur ca cineva la noi in tara sa ocupa de asa ceva.
de aceea, te rog sa imi spui, daca poti (daca nu e secret de fabricatie :rolleyes: ) de unde pot face rost de rasina Poliuretanica bicomponenta la cantitati mici (max 10l) si la un pret acceptabil.
am mai deschis o tema la tehnici cu subiectul asta, asa ca sper ca nu ma injurati ca intreb de 2 ori. ma gandesc ca poate SteelMaster nu se uita in toate sectiile forumului:) sau poate cei care se uia acolo si sunt de ex navomodelisti, nu isi baga nasul aici.

multumesc in avans si scuzati din nou off-topicul:)
andi
0

Arata acest topic


  • 2 Pagini +
  • 1
  • 2

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

913Creative.ro