Modelism - RHC Forum: Ajutor Navomodel - Modelism - RHC Forum

Salt la continut

Pagina 1 din 1

Ajutor Navomodel

#1 Useril este offline   hacktris 

  • Membru
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 148
  • Inregistrat: 22-August 07

Postat 25 September 2007 - 06:25 PM

Salutare, am un navomodel de plantat care nu are carma ci doar doua motoare din care se controleaza directia, problema este ca statia pe care o am acum e o chinezarie si nu bate mai mult de 150 de metri si as vrea sa schimb statia si sa pun una mai bunicica (W-Fly) si vreau sa pun alte motoare sa aibe viteza un pic mai mare si cu variator ceea ce asta nu are acum, deci vreau ca viteza sa creasca pe masura ce eu ridic joysticul si nu brusc la maxim cum merge acum, dar nu stiu daca merge sa folosesc in continuare motoarele pe post de carma cum le am acum, in configuratia actuala barca cand dau inainte merg ambele motoare la turatie maxima, cand dau inainte si dreapta sau stanga merge doar unul din motoare, cand sta pe loc si dau stanga sau dreapta merge un motor intr-o directie si unul in cealalta si intoarce barca pe loc, o radiocomanda gen w-fly face asa ceva, sau ce pot sa folosesc? si va rog sa imi recomandati si ce motoare sa pun si ce variator, sau trebuie doua variatoare cate unu pe fiecare motor? Va rog ajutati-ma e urgent. MULTUMESC. A si am uitat sa precizez ca la cuve (doua la numar) nu am servo am doua actuatoare sau cum le zice si un LED care se aprinde cand apas un buton din radiocomanda, este vreo solutie sa mentin comenzile si sa schimb radiocomanda si receptorul?? Multumesc inca o data.
0

Arata acest topic


Pagina 1 din 1

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

913Creative.ro