Modelism - RHC Forum: Cupa Romaniei Aeromodele Planoare Zbor Liber - Modelism - RHC Forum

Salt la continut

  • 2 Pagini +
  • 1
  • 2

Cupa Romaniei Aeromodele Planoare Zbor Liber Etapa a III-a Salonta 10-12 aug- FIABC

#31 Useril este offline   danny_39 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2011
  • Inregistrat: 06-September 06
  • Gender:Male
  • Location:Oradea-Baile Felix

Postat 12 August 2007 - 02:51 PM

si ultima.... :rolleyes:

Imagini atasate

  • Imagine atasata: post-23-1186923096.jpg

Toate aeromdelele sant iubite de Terra,diferenta o face viteza cu care se apropie...sau o face tipul ala cu statia?
0

#32 Useril este offline   pitts 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1966
  • Inregistrat: 08-May 02

Postat 12 August 2007 - 06:08 PM

Stimate Danny_39

Pozele tale sunt facute la o etapa de cupa mondiala organizata de CS Metalul Salonta (ROMANIA)......unde putem gasi si pozele concurentilor ROMANI?.....ma refer la nume de referintza din aeromodelismul ROMANESC, cum ar fi : MARIAN POPESCU, VINCZE SANDOR, CIUCU VIOREL, CRINTESCU DANIEL, DAN PETCU, SIJJARTO SZILARD, MACSIM ADRIAN.....toti participanti la evenimentul cu pricina....(unde si eu am fost!!!)......nu cumva ai omis ce era mai principal???.....
No brain, no headache.....
0

#33 Useril este offline   Marinaru 

  • GOLD MEMBER
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2989
  • Inregistrat: 20-April 02

Postat 12 August 2007 - 06:21 PM

...totusi nu pot sa nu remarc, dupa ce am privit pozele: care ar fi o medie de varsta la seniori?...pare o miscare ce are nevoie de incurajare!!!
Magelan,
Cu rabdare si ciocan.
0

#34 Useril este offline   danny_39 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2011
  • Inregistrat: 06-September 06
  • Gender:Male
  • Location:Oradea-Baile Felix

Postat 12 August 2007 - 08:11 PM

pitts, la 12 Aug 2007, 18:08, a spus:

Stimate Danny_39

Pozele tale sunt facute la o etapa de cupa mondiala organizata de CS Metalul Salonta (ROMANIA)......unde putem gasi si pozele concurentilor ROMANI?.....ma refer la nume de referintza din aeromodelismul ROMANESC, cum ar fi : MARIAN POPESCU, VINCZE SANDOR, CIUCU VIOREL, CRINTESCU DANIEL, DAN PETCU, SIJJARTO SZILARD, MACSIM ADRIAN.....toti participanti la evenimentul cu pricina....(unde si eu am fost!!!)......nu cumva ai omis ce era mai principal???.....

Draga Pitts,am auzit ca ai fost pe acolo ,pacat ca nu am avut onoarea sa te cunosc personal,am fost azi duminica cu inca citiva colegi de la Oradea am mai prins evenimentul de care ai pomenit...daca am fi avut timp mergeam de vineri(mai si lucram...obicei prost dar necesar)..eu fiind mai "tanar in ale modelismului"nu cunosc din pacate persoanele care le-ai enumerat sau nu am avut ocazia la acest eveniment sa fiu fata in fata cu aceste personalitati,nu mi le-a aratat,prezentat nimeni,niciodata nu e tarziu...si eu am preluat pozele si clipurile de la un coleg de breasla.
Eu ce am postat daca observi..nu am facut nici un comentariu......le-am pus sa vada si altii...

P.S.Am omis din necunostinta de cauza...mea culpa :(
Si daca a fost acest eveniment ,am pus niste poze cit am mai putut prinde ...atat si nimic mai mult :)

Aceasta postare a fost editata de danny_39: 12 August 2007 - 08:22 PM

Toate aeromdelele sant iubite de Terra,diferenta o face viteza cu care se apropie...sau o face tipul ala cu statia?
0

#35 Useril este offline   mvpricop 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1424
  • Inregistrat: 08-February 06

Postat 13 August 2007 - 08:55 AM

Scule de tehnicitate si eleganta tulburatoare.
Pacat ca nu-s RC :)
Cu sau fara de motor,
Io le zbor pentru popor!

Schaum vor dem Mund,
Und Papier fuer der Fund!
0

#36 Useril este offline   Valteras 

  • GOLD MEMBER
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 3077
  • Inregistrat: 29-May 02
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 13 August 2007 - 09:13 AM

INCAS, la 13 Aug 2007, 08:55, a spus:

Pacat ca nu-s RC :)

Io as zice ca din contra...
Orice pas inainte e un shut in fund!
0

#37 Useril este offline   vlad1 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2647
  • Inregistrat: 02-December 02
  • Gender:Male
  • Location:Oradea

Postat 13 August 2007 - 11:46 AM

Daca ati fi vazut 'termicu, cu tripala pliabila cum sa dusa direct in sus...., si sa auziti numa cum tre sa sune un motor, aiiai, poate ca ceva inspiratie tot s-o lipi.
Cit despre aia care-s mari, se pare ca degeaba de nu-i puneti in fata (asta nu e treaba lui dany), pozarul a fost duminica si a prins si el pe aia pe care i-a gasit (la zbor).
0

#38 Useril este offline   danny_39 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2011
  • Inregistrat: 06-September 06
  • Gender:Male
  • Location:Oradea-Baile Felix

Postat 13 August 2007 - 10:20 PM

Nu trageti in pianist... :D
Oricare ar fi domeniul modelismului ne incanta privirea,simturile.....ca e sau nu e RC...parerea mea !!

Aceasta postare a fost editata de danny_39: 13 August 2007 - 10:25 PM

Toate aeromdelele sant iubite de Terra,diferenta o face viteza cu care se apropie...sau o face tipul ala cu statia?
0

#39 Useril este offline   Sly 

  • Incepator
  • PipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 31
  • Inregistrat: 15-January 03

Postat 16 August 2007 - 09:03 AM

Salut,

Nu pot sa nu remarc entuziasmul si afinitatea aproape naturala pentru bunul gust: "zborul liber"
Multumim pentru poze si pentru faptul ca ne delectati si pe noi cei care nu prea mai gasim timp de umblat pe campuri. Super faine poze!

Daca din intamplare au mai ramas ceva poze nepublicate, eventual de detaliu, cu propulsoare si/sau planoare, sunt interesat de fisierele originale. Am posibilitatea de download/upload FTP pe server propriu sau eventual un CD-DVD?

Thx,
Sly

chip ap da gud orc :)
0

#40 Useril este offline   danny_39 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2011
  • Inregistrat: 06-September 06
  • Gender:Male
  • Location:Oradea-Baile Felix

Postat 29 August 2007 - 08:46 PM

Sly..atat am mai putut prinde...sorry.... :D
Toate aeromdelele sant iubite de Terra,diferenta o face viteza cu care se apropie...sau o face tipul ala cu statia?
0

Arata acest topic


  • 2 Pagini +
  • 1
  • 2

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

913Creative.ro