Modelism - RHC Forum: cockpit sX de la multiplex - Modelism - RHC Forum

Salt la continut

Pagina 1 din 1

cockpit sX de la multiplex programare

#1 Useril este offline   bogdan_minitehnicus 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1275
  • Inregistrat: 20-April 07
  • Gender:Male

  Postat 07 August 2007 - 12:21 PM

salutare daca tot sunt la capitolu tehnice as avea o intrebare: a facut cineva mixaje pe multiplex? problema e ca am o barca cu 2 motoare fara carma si nu prea stiu cum sa fac mixajele, astept sugestii
multumesc
Valoarea unui modelist adevarat nu se masoara in numarul de posturi ci in realizarile sale...
0

#2 Useril este offline   Men 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 634
  • Inregistrat: 05-May 03
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 08 August 2007 - 09:55 PM

Pai uite ce sugestie am eu:
Intra in meniul "mixer" si apoi in submeniul "V-Tail", apesi enter si modifici valoarea din randul de jos intre -4......+4 pana iti merg corect sensurile. Asta depinde de cum iti sunt setate cele 2 regulatoare (sper ca ai 2, desi nu ai mentionat). Cam asta ar fi, barca iti va merge din mansa dreapta sau (stanga, in functie de "modul" setat in meniul "setup" submeniul "model") astfel: impingi, merge inainte, tragi, merge inapoi si stanga dreapta normal. Daca vrei altfel (de ex sa ai acceleratie generala pe mansa stanga si directie pe mansa dreapta, e mai compliocat un pic, trebuie sa activezi mixerele libere (mix1 ... mix 3)

Am uitat, FFF important: regulatoarele trebuie sa fie pe canalele 2 si 3 la receptor

Succes
0

#3 Useril este offline   bogdan_minitehnicus 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1275
  • Inregistrat: 20-April 07
  • Gender:Male

Postat 10 August 2007 - 11:06 PM

multumesc frumos de sugestii desi am uitat sa mentionez am 2 variatoare si cred ca gazul o sa fie pe mansa stanga iar directia pe cea dreapta, intrebarea mea e urmatoarea daca cumva se intampla ca barca sa nu mearga drept pot umbla la timere in mod obisnuit sau trebuie sa intru iar in meniu?
Valoarea unui modelist adevarat nu se masoara in numarul de posturi ci in realizarile sale...
0

#4 Useril este offline   bogdan_minitehnicus 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1275
  • Inregistrat: 20-April 07
  • Gender:Male

Postat 10 August 2007 - 11:08 PM

si inca o intrebare exista instructiuni de la multiplex cokpit sx in romana?
Valoarea unui modelist adevarat nu se masoara in numarul de posturi ci in realizarile sale...
0

#5 Useril este offline   bogdan_minitehnicus 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1275
  • Inregistrat: 20-April 07
  • Gender:Male

Postat 01 September 2007 - 11:14 PM

ajutor pls innebunesc in legatura cu programarea statiei cockpit de la multiplex vreau sa folosesc mixerele libere da nu merge deloc dac stie cineva cum pot sa fac acceleratia generala pe ala de gaz (am 2 motoare si 2 variatoare) plssss
Valoarea unui modelist adevarat nu se masoara in numarul de posturi ci in realizarile sale...
0

#6 Useril este offline   Big 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1640
  • Inregistrat: 30-May 02

Postat 02 September 2007 - 08:22 AM

Pune cele doua motoare pe canalele de eleroane, si comanda de flaperon pe mansa din stanga. La proprietatile eleroanelor cauta sa bagi split, adica doar unul sa urce- in cazul tau sa creasca turatia, celalalt sa ramana pe o pozitie de relativ neutru. Din cursa maxima si din sub trim faci reglajele fine. Nu cunsc in amanunt Cockpitul SX (desi l-am avut in mana si am si zburat cu el...) dar s-ar putea sa mearga.
FROGS CAN FLY!
0

Arata acest topic


Pagina 1 din 1

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

913Creative.ro