Modelism - RHC Forum: va rog sa ma ajutati - Modelism - RHC Forum

Salt la continut

Pagina 1 din 1

va rog sa ma ajutati

#1 Useril este offline   serpisorul 

  • Incepator
  • PipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 11
  • Inregistrat: 02-August 07

Postat 03 August 2007 - 08:57 AM

Va rog sa ma ajutati , as vrea sa construiesc un aeromodel , un model simplu - o aripa . Dar nu prea stiu cum si din ce se realizeaza o aripa ..... am fost la aeromodelism un timp dar .... nu am facut asa ceva . Ma rog , probabil ca nu am facut asa ceva deoarece profesorul a crezut ca sunt cam mic ..... aveam vreo 10 ani atunci , deci asta a fost acum 2 ani .... Deci cum spuneam , as dori sa realizez un aeromodel simplu cum ar fi o aripa , dar nu stiu cum se realizeaza , asa ca apelez la ajutorul vostru . As vrea sa stiu cum si din ce se realizeaza o aripa ( aripa de orice fel nu neeaparat delta sau altceva ) . As mai vrea sa stiu si cum si din ce se realizeaza fuselajul si alte componente ale unui aeromodel oarecare . Daca imi puteti da niste linkuri , planuri , explicatii , poze , etc. ar fii perfect !
0

#2 Useril este offline   evrikus 

  • Membru
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 184
  • Inregistrat: 28-January 07

Postat 03 August 2007 - 09:08 AM

Acum majoritatea sunt plecati la intrunirile de la RR si sanpetru dar saptamana viitoare sigur o sa mai primesti sfaturi.
Pana atunci am sa incerc sa te ajut eu.
Sfatul meu e sa incepi sa construiesti cu depron, izopor sau cum s-o mai numi. Se construieste mai usor si nu este nici scump ( sa nu afectezi bugetul parintilor).
da-mi un MI cu adresa ta de yahoo mess si vb acolo pentru planuri de inceput.

Bafta.
Paratroopers never died..they go to hell to regroup and strike again...
0

Arata acest topic


Pagina 1 din 1

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

913Creative.ro