Modelism - RHC Forum: Mi-am luat avion - Modelism - RHC Forum

Salt la continut

Pagina 1 din 1

Mi-am luat avion Aero Electric

#1 Useril este offline   Fantomas_xp 

  • Membru
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 149
  • Inregistrat: 17-May 07
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

  Postat 28 July 2007 - 06:39 PM

Salut,mi-am cumparat acest aeromodel electri si vreau sa stiu daca se pot face cateva imbunatatiri la el,deocamdata nu am facut proba la el complet,sa ridicat pe strada unde era asfalt,dar nu mai mult de 40 cm ca ma gandesc ca ajungea in curtea la vre-un vecin si nu e bine asta,aici este linkul unde poteti sa vedeti cum arata si cateva detalii despre el daca cauti pe google ,, fast 3 '' gasesti cateva linkuri..





pretul 130 lei deci raport calitate pret eu zic ca este buna,ceva mai ieftin si mai mare nu gaseam.si timpul de zbor este mai mare nu 5-10 minute.

am avut probleme cu netu si daia sa postat de 2 ori,scuze.

Aceasta postare a fost editata de Fantomas_xp: 28 July 2007 - 07:08 PM

Poate Zboara intr-o zi
0

#2 Useril este offline   aantikk 

  • ex aantik
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 995
  • Inregistrat: 11-June 07
  • Gender:Male
  • Location:Buzau\Kalamata

Postat 28 July 2007 - 07:58 PM

Eu nu am experienta prea multa dar mi se pare mai degraba o jucarioara in 2 canale.Daca nai mai zburat cred ca nu o sa ai prea multe sanse cu el.
Bafta.
0

#3 Useril este offline   Fantomas_xp 

  • Membru
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 149
  • Inregistrat: 17-May 07
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 28 July 2007 - 09:44 PM

treaba e ca a zburat,cam 100 metrii lungime si inaltime 15 metrii,mai am de echilibrat avionul bine,si am avut cateba incidente usoare si unu mai grav de a cazut in bot ......dar a zburat asta conteaza,cam la 2 incarcari deja stii sa-l controlezi si zboara bine daca e echilibrat.
Poate Zboara intr-o zi
0

#4 Useril este offline   stasy 

  • Grup: Members
  • Postari: 0
  • Inregistrat: 19-July 07

Postat 04 August 2007 - 07:27 AM

Fantomas_xp, la 28 Jul 2007, 21:44, a spus:

treaba e ca a zburat,cam 100 metrii lungime si inaltime 15 metrii,mai am de echilibrat avionul bine,si am avut cateba incidente usoare si unu mai grav de a cazut in bot ......dar a zburat asta conteaza,cam la 2 incarcari deja stii sa-l controlezi si zboara bine daca e echilibrat.

Salutare,

Eu am un Fast 3 din acesta de ceva timp si l-am facut aproape praf. De zburat a zburat cu ... multe incidente pana i-am gasit baiul. Odata echilibrat merge destul de bine. Pot sa-ti spun ca la ultimul crash am facut praf suportul pe care este montat motorul (deci mare grija la piesa aceea din plastic, pe cat posibil caderile in bot sa fie evitate), si nu am mai putut cu nici un chip sa-l fac sa zboare pana nu i-am schimbat motorului pozitia. Am inteles si eu de la altii ca motorul este montat intr-un unghi de 5 grade dreapta jos cum te uiti de la coada. Motorul este pus acuma deasupra locului unde a fost initial. I-am pus alt reductor si merge zici ca-i nou. Avionul nu mai arata ca nou bineinteles dar de zburat zboara bine. Sta cam 10 - 15 minute in aer, e destul de stabil cu toate ca mai are tendinta sa dea din aripi cateodata. Eu il folosesc acuma pe post de avion scoala.
Alceva ce sa-ti mai spun bafta si zbor cat mai lin

Talihoo!
0

Arata acest topic


Pagina 1 din 1

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

913Creative.ro