Modelism - RHC Forum: TIB 2003-impresii... - Modelism - RHC Forum

Salt la continut

Pagina 1 din 1

TIB 2003-impresii... Cum a fost anul asta?

#1 Useril este offline   bitex 

  • MEGA Membru
  • Grup: MODERATOR
  • Postari: 5662
  • Inregistrat: 02-December 02
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti, Sector 6

Postat 12 October 2003 - 01:53 PM

Cum a fost anul asta? Intrebare de 2 lei. Am impresia ca TIB-ul evolueaza ca si modelismul, de sus in jos.
Târg mai sarac decât anul asta n-am vazut de când sunt...
Am impresia ca expozantii vin pe parcursul anului doar la târgurile de profil, specializate pe tematici. Daca inainte era unul mare si bun acum e altfel. Au fost in interval scurt multe expozitii. Nu multe firme isi permit sa vina chiar la tot ce se poate. O fi din cauza banilor? Poate era singurul târg care mergea lasat cu tarife mici pentru toata lumea, chiar daca aparea ca un ghiveci in final.
Am gasit o adresa cu ce a fost in 2003 la Romexpo. Pentru curiosi: http://www.romexpo.org/rom/2003.htm
Abia acum imi dau seama ca am scapat unele lucruri faine.
Si cred ca pot sa-mi retrag si afirmatia cu evolutia de sus in jos... Totusi n-o fac. O fi un câstig pentru tehnica dar pentru vizitatori e o pierdere. Sau poate e mai bine asa. Fiecare vine si viziteaza doar ce expozitie vrea (daca poate!!).
Daca exista doritori, putem face schimb de informatii. Am adunat niste adrese, liste de preturi. Nu-i vorba de reclama. Caz concret: de câte ori merg la un anumit magazin de electronice trebuie sa cer preturile produselor bucata cu bucata, pe coduri. Daca cer o lista de preturi ale unor kit-uri primesc raspunsul: "Nu exista o lista de preturi. Spuneti ce doriti sa aflati..." Si plec cu banii in buzunar si cumpar din alta parte orice altceva. Acum am gasit si lista ca stiam sigur ca exista. Pe vremuri acea lista era in marci germane, acum e in euro.
E pustiu tare forumul azi. Am scris si eu sa mai treaca timpul.
Spor la treaba.

PS Ce ziceti de hovercraft-ul de la TIB?

Aceasta postare a fost editata de bitex: 12 October 2003 - 02:27 PM

Adresa email: bitex25@yahoo.com
Telefon: 0721 385365
0

Arata acest topic


Pagina 1 din 1

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

913Creative.ro