Modelism - RHC Forum: heli pentru foto - Modelism - RHC Forum

Salt la continut

Pagina 1 din 1

heli pentru foto vreau sa inchiriez heli (cu pilot)

#1 Useril este offline   foto 

  • Nou venit
  • Pip
  • Grup: Members
  • Postari: 3
  • Inregistrat: 19-July 07

Postat 19 July 2007 - 04:49 PM

Salut,

Sant fotograf si am de facut o imagine cu un helicopter, la Mogosoaia. As vrea sa stiu daca e cineva interesat. Ma intereseaza un elicopter de dimensiuni medii, trebuie sa arate bengos si sa fie usor de pilotat, in principiu trebuie sa ajunga la 50 cm de capul unui model si sa ramana nemiscat 10 secunde. Se poate? Daca santeti interesati, as vrea sa vad obiectul, un link, va rog.

Fac poze si cinste
Merci
0

#2 Useril este offline   Dexter_Jr 

  • Moderator RHC
  • Grup: MODERATOR
  • Postari: 1589
  • Inregistrat: 28-February 06
  • Gender:Male
  • Location:Cluj Napoca

Postat 19 July 2007 - 07:59 PM

foto, la 19 Jul 2007, 16:49, a spus:

Salut,

Sant fotograf si am de facut o imagine cu un helicopter, la Mogosoaia. As vrea sa stiu daca e cineva interesat. Ma intereseaza un elicopter de dimensiuni medii, trebuie sa arate bengos si sa fie usor de pilotat, in principiu trebuie sa ajunga la 50 cm de capul unui model si sa ramana nemiscat 10 secunde. Se poate? Daca santeti interesati, as vrea sa vad obiectul, un link, va rog.

Fac poze si cinste
Merci

scuze ca ma bag dar intreb si eu
de ce trebuie sa arate "bengos"...
cat despre marime medie si 50cm de capul unui model...daca inteleg eu bine si "modelul" e vreo tanti care arat bine...
un heli "mediu" are niste pale de vreo 100-120cm diametru din fibra de carbon si o bara de plumb de-a lungul bordului de atac care se invart cu vreo 1000 RPM....
cred ca mai bine e asa
poza model+poza heli+photoshop
asta daca tii la integritatea modelului
Experimental Rocketry
The only way to fly...



0

#3 Useril este offline   foto 

  • Nou venit
  • Pip
  • Grup: Members
  • Postari: 3
  • Inregistrat: 19-July 07

Postat 19 July 2007 - 10:10 PM

Salut, merci pentru reply.

Ce incerc cu imaginea pe care vreau sa o fac este sa dau impresia ca personajul stapaneste elicopterul atat de bine ca e in stare sa si-l puna pe brat ( ca un soim), fara sa se uite la elicopter.

Ai dreptate cu photoshopul, e mult mai safe, stiu f putine despre "heli", intreb si aflu.

Despre photoshop stiu un pic mai mult, si ce iti pot spune e ca trebuie fotografiat in aceeasi lumina si din aceeasi perspectiva ca sa fie convingator montajul. Deci acolo, atunci. Imi revizuiesc planul si voi trage separat.
Acum, bengos. Din ce am citit am inteles ca unele modele sant mai aratoase ca celelalte. As mai aveo o intrebare legata de scara, acum ca am explicat ce vreau sa fac, mar interesa sa para verosimil, 120cm diametrul palelor e cam mult, ar fi bine sa fie mai mic, dar daca nu e, you already know the answer=photshop.

Deci, anybody?

Merci
Gin
0

#4 Useril este offline   hash84 

  • DreamTeam member
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2183
  • Inregistrat: 28-November 06
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 19 July 2007 - 11:03 PM

nu le am cu elicopterele, dar din cate stiu si am vazut, heli cu pale mai mici de 120 cm care sa fie controlabil si sa arate bine nu cred ca o sa gasesti... era cineva cu un heli galben electric. as in pilotaj. nu stiu numele
    /------------------------\              |~~\_____/~~\__  |
    |        Hash84          |______________ \______====== )-+
    |                        |                      ~~~|/~~  |
    \------------------------/                         ()
0

#5 Useril este offline   foto 

  • Nou venit
  • Pip
  • Grup: Members
  • Postari: 3
  • Inregistrat: 19-July 07

Postat 19 July 2007 - 11:07 PM

atunci 120 sa fie, controlabil si sa arate bine
0

Arata acest topic


Pagina 1 din 1


Raspuns rapid

  

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

913Creative.ro