Modelism - RHC Forum: Dragoste si iubire... - Modelism - RHC Forum

Salt la continut

  • 3 Pagini +
  • 1
  • 2
  • 3

Dragoste si iubire... ...despre iubirea propriuzisa...

#61 Useril este offline   GIGI 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 995
  • Inregistrat: 13-January 03
  • Gender:Male
  • Location:România

Postat 28 April 2004 - 04:41 PM

Pina acum am evitat discutiile astea.
Vad ca ati deviat de la subiect de mai multe ori dar sunteti haiosi. Bine ca reveniti la subiect.
Nu am crezut ca sunt fete pe un forum de modelism adica exista modeliste? :lol:


Bitex cand te aude omu' tu mereu ai treaba si nu ai timp dar cand e vorba de vrajala uiti de toate. Ia hai sa stabilim o zi de berica si poate il convingem si pe Marinaru. (cel priceput :lol: ) Ne vedem in Politehnica?

Aceasta postare a fost editata de GIGI: 28 April 2004 - 04:44 PM

0

#62 Useril este offline   bogdanut 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1663
  • Inregistrat: 05-June 02

Postat 28 April 2004 - 06:48 PM

Daca Bitex e inclus in echipa vikingilor atunci sorry.O sa il numim vikingul "gras" 2 :lol:
0

#63 Useril este offline   Cicio 

  • Incepator
  • PipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 16
  • Inregistrat: 10-April 03

Postat 29 April 2004 - 08:19 AM

...am facut-o pe detectiva si am gasit in mesaje mai vechi ca Bitex este insurat iar vikingul si-a gasit perechea de curand!!...Sa fie intr-un ceas bun!
Bogdanut e cu statuile...Gigi si-a pus si el pirostriile nu demult...asa ca nu prea au cum sa nu devieze de la subiect!!!...toti sunt tematori!!!
Dana Ciolaru
0

#64 Useril este offline   bogdanut 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1663
  • Inregistrat: 05-June 02

Postat 29 April 2004 - 08:32 AM

Of,of...mai,mai.


Da ai facut ceva munca de detectiv.(nu ca ar fi adevarat ce ai gasit despre mine :angry: :angry: )
0

#65 Useril este offline   Mamutel 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 700
  • Inregistrat: 18-March 04
  • Gender:Male

Postat 30 April 2004 - 12:18 AM

adevaru-i ca as avea nevoie de cineva sa-mi aduca niste motoare de racheta de dincolo(am o groza de fosti colegi din RM care m-au alimentat pana acum dar cu care n-am mai pastrat legatura de cand m-am mutat de cealalta parte a hartzii).ce zici Cicio?
0

#66 Useril este offline   LEXXRDM 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 473
  • Inregistrat: 03-December 03

Postat 30 April 2004 - 02:42 PM

"Teorii psihologice privind dinamica iubirii" sau cum s-a vazut problema din mai multe puncte de vedere exprimate de cei care au curajul sa spuna lucrurilor pe nume sau de cei mai sfiosi care si acuma se gandesc cum sa abordeze tematica.
Ceea ce este sigur si se poate spune aici este:
"Teoria atasamentului priveste iubirea atat din punct de vedere al dezvoltarii cat si al evolutiei. Cand un copil are nevoie de mama sa si aceasta nu este disponibila el devine extrem de agitat si nimic nu il poate distrage din dorinta sa de a o regasi. Daca nu reuseste atunci copilul se intristeaza si in final intra intr-o stare defensiva evitandu-si mama chiar si dupa ce aceasta se intoarce. Atasamentul este astfel vazut ca un sistem comportamental (plans, ras, gangavit, privit, etc) care are drept scop retinerea in apropiere a celui care are grija de el. Scopul biologic al acestui comportament innascut este sa il tina pe copil aproape de mama sa astfel incat aceasta sa il poata proteja in timpul perioadei in care este foarte vulnerabil. Experienta atasamentului fata de mama este traita atat de profund incat copilul isi dezvolta acum modele comportamentale ale atasamentului (reprezentari mentale ale sinelui si ale modului in care altii se raporteaza la el) care ii vor ghida asteptarile si comportamentul fata de ceilalti oameni si in viata adulta.
Se pare ca barbatii, spre deosebire de femei, nu au nevoie de romantism pentru a se simti bine. Dimpotriva. Pentru ei este chiar o piatra de incercare, trebuind sa isi puna la bataie toate resursele ca sa poata potoli setea de romantism a femeii care il intereseaza. Romantismul este pentru barbati un lucru pe care trebuie sa il invete, cum ar fi repararea masinii, daca vor sa supravietuiasca. El este un mod de a obtine ceea ce doresc.
Romantica este si o surpriza care ti s-a pregatit: o sticla de vin bauta in doi, o plecare in weekend, chiar si o cina pregatita special pentru ea cand se intoarce de la munca. Nimic nu omoara o relatie mai repede decat plictiseala, obisnuinta. Din cand in cand trebuie sa incerci sa il surprinzi pe cel de langa tine. Asta presupune si sa nu intrebi direct: ce iti doresti? De cele mai multe ori raspunsul va fi: nimic special. Fiindca intr-adevar de cele mai multe ori nu iti doresti lucruri extraordinare, doar iti doresti sa vezi ca celalalt este interesat de tine.
:D :D

Este de o mie de ori mai bine sa fii optimist si sa te inseli, decat sa fii pesimist si sa ai dreptate. .
0

#67 Useril este offline   ikonet 

  • Membru
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 232
  • Inregistrat: 03-December 02

Postat 30 April 2004 - 04:55 PM

...regret ca a plecat viper...
0

#68 Useril este offline   LEXXRDM 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 473
  • Inregistrat: 03-December 03

Postat 30 April 2004 - 05:06 PM

######, la 30 Apr 2004, 17:55, a spus:

...regret ca a plecat viper...

Indradevar parerile de rau despre plecarea lui VIPER sunt inca de ordinea zilei, dar intodeauna cei mai destepti cedeaza.
Un"intaiu de maiu" cu gratare si bere.

Este de o mie de ori mai bine sa fii optimist si sa te inseli, decat sa fii pesimist si sa ai dreptate. .
0

#69 Useril este offline   GIGI 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 995
  • Inregistrat: 13-January 03
  • Gender:Male
  • Location:România

Postat 30 April 2004 - 05:31 PM

de ce bre tamatori?
Tematori eram inainte ca acum de ce sa ne mai temem?
De ce ne era teama aia sa intimplat :D
Tu te feresti nu? :D

Aceasta postare a fost editata de GIGI: 30 April 2004 - 05:32 PM

0

#70 Useril este offline   mizzone 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2180
  • Inregistrat: 07-May 03
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 30 April 2004 - 06:00 PM

@ ###### :"...regret ca a plecat viper...": da', atunci, de ce-a venit? :D
bafta si minuni!

"...NU TREBUIE CONFUNDAT ADEVARUL CU PAREREA MAJORITATII..."-Jean Cocteau
"...DACA VEI AVEA SUFICIENTA INTELEPCIUNE SI RABDARE SI VEI STA ATENT PE MALUL RIULUI, VEI PUTEA OBSERVA, LA UN MOMENT DAT, PLUTIND LA VALE, CADAVRELE DUSMANILOR TAI" -citat : -Sun Tzu -ARTA RAZBOIULUI

"...cine nu are timp, nu invinge niciodata"-Antoine de Saint d'Exupery

"Cuvintele sincere nu sunt niciodata placute, cuvintele placute nu sunt niciodata sincere" -Lao Tze

"...esential in existenta unui om ca mine este ceea "ce" GINDESTE si "cum" GINDESTE, si NU ceea ce FACE si ce SIMTE."-Albert Einstein-BUCURIA GINDIRII

NOTA: daca, intimplator sau nu, unele cuvinte sau elemente de sintaxa din postarile mele comporta dificultati de compilare pentru unii cititori, sint disponibile scurte seminarii de dezvoltare a perceptiei si comunicarii interpersonale.
de asemenea, RECOMANDAM IMPERATIV celor care se cred indreptatiti sa corecteze modul de redactare al textelor un scurt curs de ISTORIE LINGVISTICA, precum si consultarea unui Indreptar ortografic, ortoepic si de punctuatie.
0

#71 Useril este offline   Olaf The Viking 

  • MEGA Membru
  • Grup: MODERATOR
  • Postari: 1259
  • Inregistrat: 17-June 03
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Machete statice, Feteasca Neagra

Postat 03 May 2004 - 10:44 AM

LEXXRDM, la 30 Apr 2004, 18:06, a spus:

Indradevar parerile de rau despre plecarea lui VIPER sunt inca de ordinea zilei, dar intodeauna cei mai destepti cedeaza.

... mai ales acum cand ar fi vrut mai multi filmuletele lui cu RR 2004.
Intai da cu toporu' si pe urma intreaba-l ce-a vrut!
sau ia-ti ceva dragut de aici www.machete.ro.
0

#72 Useril este offline   LEXXRDM 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 473
  • Inregistrat: 03-December 03

Postat 03 May 2004 - 03:17 PM

Olaf The Viking, la 3 May 2004, 11:44, a spus:

... mai ales acum cand ar fi vrut mai multi filmuletele lui cu RR 2004.

In sinea mea cred ca, cu sufletul a ramas totusi la RHC. Merita o incercare sa-l
contactam prin email sau telefonic poate se indura?
:( :(

Este de o mie de ori mai bine sa fii optimist si sa te inseli, decat sa fii pesimist si sa ai dreptate. .
0

#73 Useril este offline   Doctor Proxy 

  • Incepator
  • PipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 11
  • Inregistrat: 09-September 04
  • Gender:Male

Postat 11 September 2004 - 02:51 AM

bitex, la cand iar a gresit subiectu, a spus:

Singura solutie sa nu ramana insarcinata e sa tina picioarele intr-un singur borcan de 10 litri, nu in doua de 5.

mai e si aia cu aspirina, sa o stranga tare intre genunchi.
pentru cazuri ungerte, parola mea e doctorproxy. Nu ezitati sa ma chemati.
0

Arata acest topic


  • 3 Pagini +
  • 1
  • 2
  • 3

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

913Creative.ro