Modelism - RHC Forum: ce parere aveti de acest avion ar fi bun pt incepa - Modelism - RHC Forum

Salt la continut

Pagina 1 din 1

ce parere aveti de acest avion ar fi bun pt incepa la fel

#1 Useril este offline   burlan 

  • Membru
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 118
  • Inregistrat: 22-April 05

Postat 16 July 2007 - 03:47 PM

ce parere aveti de avionul din linkul acesta ar fi bun pentru incepatori absoluti ca mine.Stiu ca imi veti recomanda altceva dar mi s-a pius pata pe asta [imi place foarte mult.
AS vrea sa va iontreb pare destul de greu 760 de g,ii ajung oare motorul din seria 400 inclus in kit chiar daca are reductor?
http://www2.towerhobbies.com/cgi-bin/wti00...p?&I=LXZL41&P=0
BAFTA SI BURLAN
0

#2 Useril este offline   Tempus 

  • Membru
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 220
  • Inregistrat: 27-February 07
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 16 July 2007 - 07:36 PM

Construction: All balsa and plywood
deci: neeee

recomandare: easyglider - robust, rezistent, reparabil , maiestos in aer... etc.

nu evita elaporu sau poliestirenu - fac mai mult decat arata !
0

#3 Useril este offline   florin100% 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2685
  • Inregistrat: 20-June 06

Postat 16 July 2007 - 07:45 PM

EXCLUS BALSA!!!!!!nici sa nu te gandesti la un model din balsa pt inceput!!!!icumpara un easystar pt ca e din elapor si nu se rupe nici daca vrei!cum a zis si tempus:nu evita elaporu sau poliestirenu - fac mai mult decat arata !
"Odata ce ai gustat din mirajul zborului, nu vei mai putea merge pe pamant decat cu ochii ridicati spre cer"


Team Aeropower

0

#4 Useril este offline   Dragut 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2453
  • Inregistrat: 28-February 05

Postat 16 July 2007 - 08:05 PM

ba nuuu i-al si rupe-l! B)
numai asa ai ce repara in cursu saptaminii....

PS:
- daca nu mai ai ce repara iei second edition.... etc... etc....
- in plus vei beneficia de un foc de tabara spectaculos la inmormintare spre deosebire de elapor care nu arde decit cu aparatu de sudura sau LI-PO gaurit

asa ca spor la cumparaturi! ;)
0

#5 Useril este offline   Rares 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 646
  • Inregistrat: 28-September 03
  • Gender:Male
  • Location:Sibiu/Traunstein

Postat 16 July 2007 - 08:44 PM

ii contrazic pe florin si tempus!
fratele meu a inceput cu un model asemanator fara nici o problema. a avut parte de crash-uri dar nimic major stricat. o elice rupta sau montantul de la motor deplasat. uite modelul

http://www2.towerhobbies.com/cgi-bin/wti00...p?&I=LXDWX8&P=7

incredibil de stabil!!! si robust
0

#6 Useril este offline   Tempus 

  • Membru
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 220
  • Inregistrat: 27-February 07
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 16 July 2007 - 10:58 PM

burlan, la 16 Jul 2007, 15:47, a spus:

AS vrea sa va iontreb pare destul de greu 760 de g,ii ajung oare motorul din seria 400 inclus in kit chiar daca are reductor?

@rares: nu a zis nimeni ca nu se poate. dar trebuie sa ai multa disciplina si eventual un om care sa stea cu tine sa nu faci prostii, etc. personal eu am facut de la inceput loopinguri, zbor pe spate (si asa l-am busit prima data), tonou etc....

@burlan: e suficient daca zbori cu el in conditii fara vant etc. o sa vrei imediat (al 2-lea, al 3-lea zbor) sa ai un motor mai puternic care sa tina vantul, sa ai viteza, sa te scoata din .... in care te-ai bagat singur etc B) eu tot easyglider iti recomand... (fata de easystar are si eleroane- pe care daca nu vrei sa le folosesti in caz ca te sperie pt inceput ... nu le folosesti ...)
0

#7 Useril este offline   burlan 

  • Membru
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 118
  • Inregistrat: 22-April 05

Postat 16 July 2007 - 11:03 PM

dar de acesta ce parere aveti http://www.multiplexusa.com/models/ParkFli...ers/minimag.htm
se gaseste si in Romania.Am vazut ca e facut din elapor problema e ca e kit m-ar putea ajuta cineva cat de cat sa-l montez, c a eu sunt incepator absolut,n juma prea pricep.
Mulrtmumesc.
PS Care credeti ca are caracateristici de zbor mai bune dupa descrierea tehnica Sigul sau Minimagul?
BAFTA SI BURLAN
0

Arata acest topic


Pagina 1 din 1

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

913Creative.ro