Modelism - RHC Forum: problema electrica - Modelism - RHC Forum

Salt la continut

Pagina 1 din 1

problema electrica

#1 Useril este offline   olly 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 676
  • Inregistrat: 03-April 05

Postat 07 July 2007 - 01:08 AM

Am un regulator GWS de 15A ( http://www2.towerhobbies.com/cgi-bin/wti00...?&I=LXMKH1&P=SM ) , un motor http://www2.towerhobbies.com/cgi-bin/wti00...p?&I=LXLVG8&P=7 si un accu LiPo de 11,1V,3300 mA de la Butusheni .Apare urmatoarea problema....dupa ce zbor o bucata turatia la motor scade simtitor...cu mansa la maxim, turatia motorului e cam jumate din cat ar trebui sa fie... asta se intampla dupa vo 3-4 minute de zbor.....trebuie sa aterizez...sa scot mufa de la accu si sa o reconectez inapoi dupa care motorul merge iar bine...lansez...ma bucur iar vo 4 minute de zbor normal...si iar patesc treaba asta...Ma poate ajuta carev?
<<<ZA MOLDAVIAN BRAZARS>>>
Don't drink and drive, smoke and FLY!
Radiolink AT10, 2,4GHz
GRUNAU BABY 2.3M
ASW-28 2M
0

#2 Useril este offline   OldMann 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1762
  • Inregistrat: 01-September 06
  • Gender:Male
  • Location:Bucovina

Postat 07 July 2007 - 06:39 AM

daca a posibilitatea sa-l ti la sol, sa-l turezi si sa masori tensiunea pe accu inainte de a scoate mufa dupa cele 4 minute, cand vezi ca turatia a picat. Masuratoarea sa nu o faci cand motorul e oprit, practic itercalezi un voltmetru pe accu si ai dai bataie, la sol. Dupa 4 minute sau cand turatia pica vezi ce tensiune ai.
If the boat doesnt fly, dont buy!!!

0

#3 Useril este offline   olly 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 676
  • Inregistrat: 03-April 05

Postat 08 July 2007 - 11:37 AM

Ok. O sa verific sa vad. oricum nu cred ca e din cauza acumulatorului ,deoarece am patit asa la cel putin 2 accu diferiti. E posibil ca regulatorul sa nu fie racit corespunzator si din cauza asta sa se intample asa?
<<<ZA MOLDAVIAN BRAZARS>>>
Don't drink and drive, smoke and FLY!
Radiolink AT10, 2,4GHz
GRUNAU BABY 2.3M
ASW-28 2M
0

Arata acest topic


Pagina 1 din 1

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

913Creative.ro