Modelism - RHC Forum: Logan Vs IAK - Modelism - RHC Forum

Salt la continut

Pagina 1 din 1
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Acest topic e inchis

Logan Vs IAK mutat de la aero

#1 Useril este offline   Dom*PROFESOR 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1301
  • Inregistrat: 17-April 02

Postat 26 June 2007 - 01:38 PM

Cum vorbele circula cu viteza luminii in randul comunitatii modelistice am aflat ca pe Clinceni s-a tinut un pariu(aberant dupa mine) in care un autoturism Logan s-a luat la intrecere cu un aeromodel IAK din care a rezultat rasturnarea loganului pe la fo 170 km/h!!!!


Are cineva amanute despre intamplare? ceva poze ar fi superb! Calu 2 sti ceva?
PER ASPERA AD ASTRA!
Live to fly!!!!!
Subiectul JURNAL DE ZBOR este initiat de Dom*PROFESOR la 1 septembrie 2003
0

#2 Useril este offline   ZOD 

  • Flightaddicted member
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2766
  • Inregistrat: 12-March 03

Postat 26 June 2007 - 01:46 PM

Dom*PROFESOR, la 26 Jun 2007, 13:38, a spus:

Cum vorbele circula cu viteza luminii in randul comunitatii modelistice am aflat ca pe Clinceni s-a tinut un pariu(aberant dupa mine) in care un autoturism Logan s-a luat la intrecere cu un aeromodel IAK din care a rezultat rasturnarea loganului pe la fo 170 km/h!!!!


Are cineva amanute despre intamplare? ceva poze ar fi superb! Calu 2 sti ceva?

Loganul nu a atins 170 a atins 256 km/h pe iarba si gropi.
DT
0

#3 Useril este offline   pitts 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1966
  • Inregistrat: 08-May 02

Postat 26 June 2007 - 02:05 PM

ZOD, la 26 Jun 2007, 13:46, a spus:

Loganul nu a atins 170 a atins 256 km/h pe iarba si gropi.

Nu te supara, dar nu este conform cu realitatea!
S-a inregistrat EXACT 255,989, media Loganului pe doua sensuri!
Cronometrarea a fost asigurata de TagHeuer, cu back-up de la Breitling....just in case!
(mai mult pe agentiile de stiri principale....cele stiute)

Aceasta postare a fost editata de pitts: 26 June 2007 - 02:05 PM

No brain, no headache.....
0

#4 Useril este offline   ZOD 

  • Flightaddicted member
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2766
  • Inregistrat: 12-March 03

Postat 26 June 2007 - 02:08 PM

pitts, la 26 Jun 2007, 14:05, a spus:

ZOD, la 26 Jun 2007, 13:46, a spus:




Loganul nu a atins 170 a atins 256 km/h pe iarba si gropi.

Nu te supara, dar nu este conform cu realitatea!
S-a inregistrat EXACT 255,989, media Loganului pe doua sensuri!
Cronometrarea a fost asigurata de TagHeuer, cu back-up de la Breitling....just in case!
(mai mult pe agentiile de stiri principale....cele stiute)

Scuzati... ... stiam ca cronometrul oficial nu greseste niciodata . http://www.rhcforum....tyle_emoticons/default/biggrin.gif
DT
0

#5 Useril este offline   pitts 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1966
  • Inregistrat: 08-May 02

Postat 26 June 2007 - 02:13 PM

ZOD, la 26 Jun 2007, 14:08, a spus:

pitts, la 26 Jun 2007, 14:05, a spus:

ZOD, la 26 Jun 2007, 13:46, a spus:




Loganul nu a atins 170 a atins 256 km/h pe iarba si gropi.

Nu te supara, dar nu este conform cu realitatea!
S-a inregistrat EXACT 255,989, media Loganului pe doua sensuri!
Cronometrarea a fost asigurata de TagHeuer, cu back-up de la Breitling....just in case!
(mai mult pe agentiile de stiri principale....cele stiute)

Scuzati... ... stiam ca cronometrul oficial nu greseste niciodata . :D

Nu-i nimic, mai greseste omu'....... :o ....da' sa nu se mai repete http://www.rhcforum....tyle_emoticons/default/mad.gif
:o

Aceasta postare a fost editata de pitts: 26 June 2007 - 02:14 PM

No brain, no headache.....
0

#6 Useril este offline   mizzone 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2180
  • Inregistrat: 07-May 03
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 26 June 2007 - 02:25 PM

Dom*PROFESOR, la 26 Jun 2007, 13:38, a spus:

Cum vorbele circula cu viteza luminii in randul comunitatii modelistice am aflat ca pe Clinceni s-a tinut un pariu(aberant dupa mine) in care un autoturism Logan s-a luat la intrecere cu un aeromodel IAK din care a rezultat rasturnarea loganului pe la fo 170 km/h!!!!


Are cineva amanute despre intamplare? ceva poze ar fi superb! Calu 2 sti ceva?

"atansion"!
nu transformati jurnalul de zbor in circ!
bin' ca te trezisi tu, in a cins'pea zi "dupa scripturi" sa filozofezi pe marginea diverselor intimplari clincenesti! esti exact ca personajul "suciu", din filmul regizat de francisc munteanu la jumatatea anilor '70, avindu-l ca protagonist pe costel baloiu; citez o replica din film:"...vii cu stiri vechi!..."
de unde pina unde "viteza luminii" in mai sus invocata circulatie a vorbelor, cind evenimentul enuntat s-a petrecutara acu mai bine de doo luni?...
nu-i "tin partea" lu' dom' calu, da', acilea, o detesi ca nuca-n perete, "domp"-ule...ce are prefectura cu cazul de fata?...
daca e cumva cazul sa pomenim(cu dovezi inregistrate pe DYNOTEST) despre viteze/acceleratii auto pe cimpii, exista o masina, p-acilea, care a ajuns, de la zero la 295 km/h, in vreo 14 sec., da', aia e un ford cosworth cu motor de 2L si cam 800 cai(parol!), niciodata logan!...
asa, in treacat, si vazind mesajele unui pastor de ciurli-burli de mai sus, cumva a fost o "facatura" fotografia ce ne prezenta, ambitios, nu de mult, o intimplare cu pretentii de "evenimentul saptaminii"????
intreb, si io, deh!...
bafta si minuni!

"...NU TREBUIE CONFUNDAT ADEVARUL CU PAREREA MAJORITATII..."-Jean Cocteau
"...DACA VEI AVEA SUFICIENTA INTELEPCIUNE SI RABDARE SI VEI STA ATENT PE MALUL RIULUI, VEI PUTEA OBSERVA, LA UN MOMENT DAT, PLUTIND LA VALE, CADAVRELE DUSMANILOR TAI" -citat : -Sun Tzu -ARTA RAZBOIULUI

"...cine nu are timp, nu invinge niciodata"-Antoine de Saint d'Exupery

"Cuvintele sincere nu sunt niciodata placute, cuvintele placute nu sunt niciodata sincere" -Lao Tze

"...esential in existenta unui om ca mine este ceea "ce" GINDESTE si "cum" GINDESTE, si NU ceea ce FACE si ce SIMTE."-Albert Einstein-BUCURIA GINDIRII

NOTA: daca, intimplator sau nu, unele cuvinte sau elemente de sintaxa din postarile mele comporta dificultati de compilare pentru unii cititori, sint disponibile scurte seminarii de dezvoltare a perceptiei si comunicarii interpersonale.
de asemenea, RECOMANDAM IMPERATIV celor care se cred indreptatiti sa corecteze modul de redactare al textelor un scurt curs de ISTORIE LINGVISTICA, precum si consultarea unui Indreptar ortografic, ortoepic si de punctuatie.
0

#7 Useril este offline   Dexter_Jr 

  • Moderator RHC
  • Grup: MODERATOR
  • Postari: 1589
  • Inregistrat: 28-February 06
  • Gender:Male
  • Location:Cluj Napoca

Postat 26 June 2007 - 03:52 PM

Am despartit subiectele sa nu se mai polueze la aero daca se doreste o continuare....
Experimental Rocketry
The only way to fly...



0

#8 Useril este offline   mizzone 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2180
  • Inregistrat: 07-May 03
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 26 June 2007 - 04:06 PM

Dexter_Jr, la 26 Jun 2007, 15:52, a spus:

Am despartit subiectele sa nu se mai polueze la aero daca se doreste o continuare....

conform celor constatate la fata locului, loganul nu mai poate continua, din motive "celebre".
alte "continuari", in functie de evolutia "vremii"...
bafta si minuni!

"...NU TREBUIE CONFUNDAT ADEVARUL CU PAREREA MAJORITATII..."-Jean Cocteau
"...DACA VEI AVEA SUFICIENTA INTELEPCIUNE SI RABDARE SI VEI STA ATENT PE MALUL RIULUI, VEI PUTEA OBSERVA, LA UN MOMENT DAT, PLUTIND LA VALE, CADAVRELE DUSMANILOR TAI" -citat : -Sun Tzu -ARTA RAZBOIULUI

"...cine nu are timp, nu invinge niciodata"-Antoine de Saint d'Exupery

"Cuvintele sincere nu sunt niciodata placute, cuvintele placute nu sunt niciodata sincere" -Lao Tze

"...esential in existenta unui om ca mine este ceea "ce" GINDESTE si "cum" GINDESTE, si NU ceea ce FACE si ce SIMTE."-Albert Einstein-BUCURIA GINDIRII

NOTA: daca, intimplator sau nu, unele cuvinte sau elemente de sintaxa din postarile mele comporta dificultati de compilare pentru unii cititori, sint disponibile scurte seminarii de dezvoltare a perceptiei si comunicarii interpersonale.
de asemenea, RECOMANDAM IMPERATIV celor care se cred indreptatiti sa corecteze modul de redactare al textelor un scurt curs de ISTORIE LINGVISTICA, precum si consultarea unui Indreptar ortografic, ortoepic si de punctuatie.
0

#9 Useril este offline   Flying Kettle 

  • Adevaratul ceaun zburator!
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2498
  • Inregistrat: 17-December 02
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 26 June 2007 - 04:56 PM

va mai aduceti aminte, cand, prin '70 s-a spart o sticla cu lapte la alimentara din colt?...
cam tot atunci s-a intamplat si faza cu loganul, iar detalii nu trebuie sa primesti nici tu, nici altii, doar de dragul de a face publice poznele altora, spre a nu tine gura inchisa, in lipsa altor subiecte de comunicat.
cat despre poze, sunt sigur ca exista si la politie si la societatea de asigurari.

===========
viteza luminii, my ass....

Aceasta postare a fost editata de BogdanStancu: 26 June 2007 - 04:57 PM

Nu mancati de pe jos! Dauneaza grav sanatatii !

Dragi bikeri, ingrijiti-va sanatatea! Cineva are nevoie de organele voastre.
0

#10 Useril este offline   mizzone 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2180
  • Inregistrat: 07-May 03
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 26 June 2007 - 05:22 PM

..."in lipsa altor subiecte de comunicat"...ble-ble-bleee!...tiii, ce rau imi pare ca nu stiu sa fac transcriere fonetica la fonfaieli(na, belea!...), da' taaare as vrea sa rid nitel de tine: pai bine, mai bogdanestancule, cum crezi tu ca nu are "dOMP" subiecte de comunicat taman acu, in prag de sezon estival?...sazi ghinisor, ca acusi-acusi ne "delepteaza" cu niscaiva "peisagii" de pe unde-a-ntarcat uciga-l toaca puradeii, de vom sta iar si ne vom minuna de imaginatiile turistice de un pitoresc atit de subtil, ca nici nu-l remarcam...
bafta si minuni!

"...NU TREBUIE CONFUNDAT ADEVARUL CU PAREREA MAJORITATII..."-Jean Cocteau
"...DACA VEI AVEA SUFICIENTA INTELEPCIUNE SI RABDARE SI VEI STA ATENT PE MALUL RIULUI, VEI PUTEA OBSERVA, LA UN MOMENT DAT, PLUTIND LA VALE, CADAVRELE DUSMANILOR TAI" -citat : -Sun Tzu -ARTA RAZBOIULUI

"...cine nu are timp, nu invinge niciodata"-Antoine de Saint d'Exupery

"Cuvintele sincere nu sunt niciodata placute, cuvintele placute nu sunt niciodata sincere" -Lao Tze

"...esential in existenta unui om ca mine este ceea "ce" GINDESTE si "cum" GINDESTE, si NU ceea ce FACE si ce SIMTE."-Albert Einstein-BUCURIA GINDIRII

NOTA: daca, intimplator sau nu, unele cuvinte sau elemente de sintaxa din postarile mele comporta dificultati de compilare pentru unii cititori, sint disponibile scurte seminarii de dezvoltare a perceptiei si comunicarii interpersonale.
de asemenea, RECOMANDAM IMPERATIV celor care se cred indreptatiti sa corecteze modul de redactare al textelor un scurt curs de ISTORIE LINGVISTICA, precum si consultarea unui Indreptar ortografic, ortoepic si de punctuatie.
0

#11 Useril este offline   Calu2 

  • Zbor cu orice navo auto velo sport
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 757
  • Inregistrat: 28-May 05
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 26 June 2007 - 06:19 PM

SP domnu ''domp'' ....numai care au fost de fata stiu .....asa ca moare http://www.rhcforum....tyle_emoticons/default/biggrin.gif

Aceasta postare a fost editata de Calu2: 27 June 2007 - 07:43 AM

Cred ca am mai trosnit ceva!!!Cand vorbesc aiurea este Robotul...
0

#12 Useril este offline   TOMY 

  • ex Nimsoc
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 924
  • Inregistrat: 17-May 07

Postat 27 June 2007 - 12:05 AM

Auzi, da de ce nu te-ai legat cu Loganu' de YAK? Poate asa puteai sa prinzi viteza aia de se vehiculeaza pe aici. Poate si decolai...cine stie.
Am auzit ca Loganu' are control bun pe eleroane si e FOARTE STABIL ............!!!!!!!!!!!!!!!
0

#13 Useril este offline   Dom*PROFESOR 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1301
  • Inregistrat: 17-April 02

Postat 27 June 2007 - 09:14 PM

Acum inteleg io de ce nu veniti la concursuri! Se cere imperios vizita medicala si pe voi(mitzi-pitzi si cu Eminescu-Stancudescultz) va trimit direct la spitalul de nebuni....
Lasand gluma si injuriile la persoana subiectul il consider interesant. Banuiala mea fata de reactiile abjecte ale celor doi membri re-marcanti ai forumului este ca aceste reactii nu ascund decat o mare tampenie care s-a facut pe Clinceni si care se vrea musamalizata.
Cool!
Si cine pilota Yak-ul?
PS....Pentru apelative de genul domp aveti o bila neagra.In timpul facultatii am predat suplinitor matematica la scoala generala.Mi se intampla sa mi se spuna pe strada : Buna ziua domnule profesor! Asta e viata! Dar e urat sa va bateti voi joc pe forum.Mai ales ca ne leaga o pasiune nobila!
PER ASPERA AD ASTRA!
Live to fly!!!!!
Subiectul JURNAL DE ZBOR este initiat de Dom*PROFESOR la 1 septembrie 2003
0

#14 Useril este offline   Dom*PROFESOR 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1301
  • Inregistrat: 17-April 02

Postat 27 June 2007 - 09:48 PM

Eu zic sa inchidem subiectul. Calu e un baiat de nota 10 si ar fi pacat sa-i mai dam si noi probleme suplimentare.DIXIT!
PER ASPERA AD ASTRA!
Live to fly!!!!!
Subiectul JURNAL DE ZBOR este initiat de Dom*PROFESOR la 1 septembrie 2003
0

Arata acest topic


Pagina 1 din 1
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Acest topic e inchis

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

913Creative.ro