Modelism - RHC Forum: Robotica - Modelism - RHC Forum

Salt la continut

Pagina 1 din 1

Robotica

#1 Useril este offline   icra 

  • Membru
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 170
  • Inregistrat: 29-August 04

  Postat 01 June 2007 - 06:44 PM

Vad ca pe forumul rhc se afla o multime de persoane foarte pricepute, dar tot nu inteleg de ce pe langa sectiuniile de modelism si celelate nu se adauga o sectiune de robotica (mecanica, programare etc)?

Multumesc.
0

#2 Useril este offline   bitex 

  • MEGA Membru
  • Grup: MODERATOR
  • Postari: 5662
  • Inregistrat: 02-December 02
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti, Sector 6

Postat 01 June 2007 - 06:54 PM

Nici eu nu inteleg, si ce linistit sunt din cauza asta :D
In principiu se trage tare pe modelism. Robotica e prea complicata sa ca multumeasca pe toata lumea intr-o sectiune. Sunt destule subiecte adiacente. Si vezi ca sunt cateva pagini dedicate roboticii, pe meleagurile noastre!
Dar daca ai ce sa scrii, baga mare la tehnice. Gasesti tu un loc... Din moment ce a fost loc de valuri si valurele, de etaje si haspirine, nu vad cine nu te lasa sa deschizi un topic despre robotica. Dar sa te puna aghiuta sa nu scrii zilnic acolo (lucruri concrete nu abureli sau SF-uri) ca nu stiu ce se intampla... Adica stiu. Nu se intampla nimic. Moare subiectul "de batrana"... Si dau si eu o mana de ajutor la inmormantare.
Hai spor la treaba!
Adresa email: bitex25@yahoo.com
Telefon: 0721 385365
0

#3 Useril este offline   SILVIU66 

  • Site Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Admin
  • Postari: 6864
  • Inregistrat: 03-February 04
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Flying

Postat 01 June 2007 - 07:02 PM

daca va hotarati sa discutati lucruri serioase acolo,si daca bitex isi ia angajamentul sa stea cu ochii pe sectiunea de robotica...pana maine dimineata o aveti cadou... :D .
ca tot e ziua copilului azi!
flying is my life...
0

#4 Useril este offline   icra 

  • Membru
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 170
  • Inregistrat: 29-August 04

Postat 01 June 2007 - 07:10 PM

SILVIU66, la 1 Jun 2007, 19:02, a spus:

daca va hotarati sa discutati lucruri serioase acolo,si daca bitex isi ia angajamentul sa stea cu ochii pe sectiunea de robotica...pana maine dimineata o aveti cadou... :D .
ca tot e ziua copilului azi!

Mie imi convine. Sper ca Mr. Bitex sa fie de acord :D .

Si pentru @bitex stiu de ce pagini din Ro de robotica vorbiti, dar ... :D .
0

#5 Useril este offline   bitex 

  • MEGA Membru
  • Grup: MODERATOR
  • Postari: 5662
  • Inregistrat: 02-December 02
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti, Sector 6

Postat 01 June 2007 - 07:32 PM

Din nefericire as vota pentru deschiderea unui singur subiect in sectiunea TEHNICE, subiect botezat cum o fi, in care sa se discute tot ce pare legat de robotica.
Spun asta din cauza faptului ca exista destule pagini de robotica, cu forum si tot tacamul, si ce am face noi aici ar fi tare departe de robotica.
Nu are rost sa ne imprastiem asa, nu ca n-am fi mesteri la asta. Oricum la Tehnice se discuta de toate.
Zic si eu, nu dau cu parul.

TOTUSI, daca Silviu66 (dupa ceva consultari cu cine stie el) ajunge la concluzia ca sectiunea n-ar afecta prea mult (ca spatiu si alte alea...) pagina RHC, daca poate si chiar doreste sa infiinteze o astfel de sectiune, pot ajuta la mentinerea ei in "functiune" pana se hotaraste altceva.
In cazul asta, tot ce e legat de robotica, jucarii, copilarii, ciudatenii miscatoare pe care voi le considerati roboti, sa fie discutat acolo. Nu stiu ce sa zic, dar pentru mine robotii sunt altceva, nu doua table si 4 roti. N-as vrea sa se creada ca sectiunea se creeaza ca vreau eu.

O pagina destul de stufoasa: http://robodir.intel...artificiala.ro/

Ramane sa dea Silviu66 cu banul...?
Adresa email: bitex25@yahoo.com
Telefon: 0721 385365
0

#6 Useril este offline   icra 

  • Membru
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 170
  • Inregistrat: 29-August 04

Postat 01 June 2007 - 07:37 PM

bitex, la 1 Jun 2007, 19:32, a spus:

Din nefericire as vota pentru deschiderea unui singur subiect in sectiunea TEHNICE, subiect botezat cum o fi, in care sa se discute tot ce pare legat de robotica.
Spun asta din cauza faptului ca exista destule pagini de robotica, cu forum si tot tacamul, si ce am face noi aici ar fi tare departe de robotica.
Nu are rost sa ne imprastiem asa, nu ca n-am fi mesteri la asta. Oricum la Tehnice se discuta de toate.
Zic si eu, nu dau cu parul.

TOTUSI, daca Silviu66 (dupa ceva consultari cu cine stie el) ajunge la concluzia ca sectiunea n-ar afecta prea mult (ca spatiu si alte alea...) pagina RHC, daca poate si chiar doreste sa infiinteze o astfel de sectiune, pot ajuta la mentinerea ei in "functiune" pana se hotaraste altceva.
In cazul asta, tot ce e legat de robotica, jucarii, copilarii, ciudatenii miscatoare pe care voi le considerati roboti, sa fie discutat acolo. Nu stiu ce sa zic, dar pentru mine robotii sunt altceva, nu doua table si 4 roti. N-as vrea sa se creada ca sectiunea se creeaza ca vreau eu.

O pagina destul de stufoasa:  http://robodir.intel...artificiala.ro/

Ramane sa dea Silviu66 cu banul...?

Da, daca este prea complicat, propun un IMPORTANT in sectiunea tehnice despre robotica. Iar daca se dezvolta sa fie creat si o sectiune.

Multumesc.

Aceasta postare a fost editata de icra: 01 June 2007 - 07:40 PM

0

#7 Useril este offline   icra 

  • Membru
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 170
  • Inregistrat: 29-August 04

Postat 02 June 2007 - 08:13 AM

Azi am vazut. Felicitari pentru sectiune si scuze de offtopic. :lol:
0

Arata acest topic


Pagina 1 din 1

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

913Creative.ro