Modelism - RHC Forum: Ce parere aveti? - Modelism - RHC Forum

Salt la continut

Pagina 1 din 1

Ce parere aveti?

#1 Useril este offline   VIPER 

  • MEGA Membru
  • Grup: MODERATOR
  • Postari: 1506
  • Inregistrat: 02-December 02
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Star Wars (colectii), Automodelism (cu si fara radiocomanda), F1, WRC, masini, calatorii...

  Postat 14 December 2002 - 12:42 AM

Ce parere aveti despre KYOSHO Fantom Evolution sau KYOSHO Fantom 2001? M-ar interesa niste pareri in cunostinta de cauza, ca o parere din afara mi-am format, cred.

Astept cu mare interes raspunsuri!
"Coming together is a beginning; keeping together is progress; working together is success." - Henry Ford
Flickr - pozele mele
0

#2 Useril este offline   Corsair4FU 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1020
  • Inregistrat: 02-December 02

Postat 14 December 2002 - 01:19 AM

Pärerea mea:

nimic nu trece peste Kyosho :) :D :D

Si acu tzin-ti bine Vipere ...... sä vezi foc de artilerie grea http://www.rhcforum....tyle_emoticons/default/cool.gif :D
Mesterica, pe ce pune mina strica.
0

#3 Useril este offline   bogdanut 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1663
  • Inregistrat: 05-June 02

Postat 14 December 2002 - 09:22 AM

Masina este foarte buna insa nu prea se gasesc piese(de schimb) la ea.

Viperoi dar ne sperii.Vrei sa ne ataci de la anu cu un Fantom.(vezi ce motor iti ei)

Parerea mea este ca cel din 2001 este foarte bun.

Bogu-san

Aceasta postare a fost editata de bogdanut: 14 December 2002 - 09:23 AM

0

#4 Useril este offline   VIPER 

  • MEGA Membru
  • Grup: MODERATOR
  • Postari: 1506
  • Inregistrat: 02-December 02
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Star Wars (colectii), Automodelism (cu si fara radiocomanda), F1, WRC, masini, calatorii...

Postat 14 December 2002 - 10:48 AM

Daca o sa-mi prisoseasca la anu' vreo 600$, poate vine si un Fantom 2001...
Gasisem un Fantom 2001 cu motor Megatech .21 8 Port Rear Exhaust Long Stroke Turbo (3CP, 37000rpm), cu servo de directie din metal Multiplex high-speed, servo Futaba 3003 pentru acceleratie.... Putin rulata, motor nou, pret exceptional.... Poate la anu'.....
"Coming together is a beginning; keeping together is progress; working together is success." - Henry Ford
Flickr - pozele mele
0

#5 Useril este offline   VIPER 

  • MEGA Membru
  • Grup: MODERATOR
  • Postari: 1506
  • Inregistrat: 02-December 02
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Star Wars (colectii), Automodelism (cu si fara radiocomanda), F1, WRC, masini, calatorii...

Postat 14 December 2002 - 11:00 AM

Iote si monstrul... Nice?

Thumbnail atasat

  • Imagine atasata: i_1.jpg

"Coming together is a beginning; keeping together is progress; working together is success." - Henry Ford
Flickr - pozele mele
0

#6 Useril este offline   VIPER 

  • MEGA Membru
  • Grup: MODERATOR
  • Postari: 1506
  • Inregistrat: 02-December 02
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Star Wars (colectii), Automodelism (cu si fara radiocomanda), F1, WRC, masini, calatorii...

Postat 14 December 2002 - 11:01 AM

Si monstrul in pielea goala...

Thumbnail atasat

  • Imagine atasata: i_2.jpg

"Coming together is a beginning; keeping together is progress; working together is success." - Henry Ford
Flickr - pozele mele
0

#7 Useril este offline   VIPER 

  • MEGA Membru
  • Grup: MODERATOR
  • Postari: 1506
  • Inregistrat: 02-December 02
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Star Wars (colectii), Automodelism (cu si fara radiocomanda), F1, WRC, masini, calatorii...

Postat 14 December 2002 - 11:45 AM

Pai de ce sa nu fie buna? Vad ca s-au castigat destule Campionate cu ea..... Nu cred ca o consideri neserioasa ca nu e Picco sau Serpent.... Si, in plus, se poate lua cu sub jumatate din pretul unui Serpent, de ex... Toti visam la ce e mai bun, dar nu toti ne permitem... Si, daca tot vrem, facem si compromisuri, ca sa nu ramanem in stadiul de "suporteri-spectatori"... Gresesc?
"Coming together is a beginning; keeping together is progress; working together is success." - Henry Ford
Flickr - pozele mele
0

#8 Useril este offline   VIPER 

  • MEGA Membru
  • Grup: MODERATOR
  • Postari: 1506
  • Inregistrat: 02-December 02
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Star Wars (colectii), Automodelism (cu si fara radiocomanda), F1, WRC, masini, calatorii...

Postat 14 December 2002 - 11:52 AM

Intreb, nu dau cu pietre! Pe mine nu ma multumeste un raspuns gen "nu e buna" si atat... Vreau si eu sa stiu de ce nu e buna, sau cu ce e alta mai buna ca asta... Nu e vorba de Toma necredinciosul, dar vreau sa am idee despre problema.... Nu vreau doar sa pilotez, vreau sa stiu si ce pilotez, si de ce...
"Coming together is a beginning; keeping together is progress; working together is success." - Henry Ford
Flickr - pozele mele
0

#9 Useril este offline   Buggy-man 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Admin
  • Postari: 1804
  • Inregistrat: 02-December 02

Postat 14 December 2002 - 12:08 PM

Fratele meu Viper, cum iti imaginezi ca aceasta masina fiind la juma' de pret poate fi la fel de buna ca una care costa dublu?
Compara Skoda cu Mercedes!
In primul rand firmele consacrate investesc enorm in proiectare, teste, etc.
Exemplu cel mai bun este Serpentul meu, este extrem de stabila, extrem de bine echilibrata, materiale extrem de calitative si nu in ultimul rand complexitatea proiectului.Efectiv s-au gandit la toate.

Daca vrei ceva for fun este ok dar mai bine iti cumperi un Mikko sau Nikko (nu stiu exact cum se numeste) asa cum a facut nenea ######.

Concluzionez prin a-ti reaminti un vechi proverb "sunt prea sarac pentru a-mi lua un lucru prost (sau ieftin)".

Ne vedem duminica.
Ceao
RHCForum - Webmaster
0

#10 Useril este offline   VIPER 

  • MEGA Membru
  • Grup: MODERATOR
  • Postari: 1506
  • Inregistrat: 02-December 02
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Star Wars (colectii), Automodelism (cu si fara radiocomanda), F1, WRC, masini, calatorii...

Postat 14 December 2002 - 12:11 PM

Bai, nenilor, e juma de pret ca stiu eu de unde sa o iau, ca altfel costa tot cat un Serpent!!! Mai studiati piata un picutz si dupa-aia sariti pe mine...
"Coming together is a beginning; keeping together is progress; working together is success." - Henry Ford
Flickr - pozele mele
0

#11 Useril este offline   VIPER 

  • MEGA Membru
  • Grup: MODERATOR
  • Postari: 1506
  • Inregistrat: 02-December 02
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Star Wars (colectii), Automodelism (cu si fara radiocomanda), F1, WRC, masini, calatorii...

Postat 14 December 2002 - 12:20 PM

Ca idee, la TowerHobbies, Kyosho F2001 Evolution costa 699$, si se vinde FARA motor... O fi chiar asa de proasta? Sau e pretul umflat? Intreb pentru ca va legati de pret, nu de obiectul in sine... Poate il iau si cu 10$... La nemti e 869EUR cu motor de 3.5, probabil Kyosho...
"Coming together is a beginning; keeping together is progress; working together is success." - Henry Ford
Flickr - pozele mele
0

#12 Useril este offline   bogdanut 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1663
  • Inregistrat: 05-June 02

Postat 14 December 2002 - 01:01 PM

Daca ai sansa sa iei masina ieftin cumpar-o ca e foarte buna pentru ce iti trebuie tie.Problema vor fi piesele.Un pinion costa in jur de 7 euro deci fa calcule cit o sa te coste de fapt joaca cu 1/8.Deocamdta antreneazate cu 1/10.
Sunt foarte de acorrd cu Fantomul asta second-hand deoarece si eu am luat masini second-hand si au fost super.Totusi vezi ce iti mai da la ea cauciucuri niste pese de schimb etc.
Eu am avut la a mea sasiu,motor serpent, 5 litri combustibil 25%nitro,25 seturi cauciucuri,pese,incarcator,statie ultra,servouri ultra,etc. Singuru lucru care nu l-am avut afost demarorul.In total 400$
Ii ce zici.Compara cu ce iei tu acum.
0

#13 Useril este offline   Corsair4FU 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1020
  • Inregistrat: 02-December 02

Postat 14 December 2002 - 01:17 PM

Salut Vipere,


La altceva nici nu m-am asteptat. ;)

Kyosho ? De ce ?

Calitate superioarä a materialelor.
Prelucrare impecabilä.
UpGrade posibil färä probleme si in multiple variante.
Preturi acceptabile pentru piese de schimb.
Masinile livrate cu motor au OSuri.

Hai sä träiesti
Mesterica, pe ce pune mina strica.
0

#14 Useril este offline   VIPER 

  • MEGA Membru
  • Grup: MODERATOR
  • Postari: 1506
  • Inregistrat: 02-December 02
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Star Wars (colectii), Automodelism (cu si fara radiocomanda), F1, WRC, masini, calatorii...

Postat 14 December 2002 - 01:37 PM

Oricum, nu am zis nicaieri ca o sa cumpar, vroiam pareri tehnice, nu de pret! Multumesc celor care mi-au raspuns dpdv tehnic, iar pe cei care au raspuns dpdv pret ii rog sa se axeze pe partea tehnica! Deci: NU vreau sa o cumpar, ma intereseaza ce stie si ce nu comparativ cu altele din clasa ei. Thanx.
"Coming together is a beginning; keeping together is progress; working together is success." - Henry Ford
Flickr - pozele mele
0

#15 Useril este offline   VIPER 

  • MEGA Membru
  • Grup: MODERATOR
  • Postari: 1506
  • Inregistrat: 02-December 02
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Star Wars (colectii), Automodelism (cu si fara radiocomanda), F1, WRC, masini, calatorii...

Postat 14 December 2002 - 03:38 PM

Si, pentru ca m-ati zgandarit cu preturile, cum e un Serpent Vector NT 02' spec 1/8 on-road 4WD, fara motor, electronica sau body, nou-nouta, sigilata, in cutie, pe la 600$, pret in RO?
"Coming together is a beginning; keeping together is progress; working together is success." - Henry Ford
Flickr - pozele mele
0

#16 Useril este offline   VIPER 

  • MEGA Membru
  • Grup: MODERATOR
  • Postari: 1506
  • Inregistrat: 02-December 02
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Star Wars (colectii), Automodelism (cu si fara radiocomanda), F1, WRC, masini, calatorii...

Postat 14 December 2002 - 03:40 PM

Sau un Picco Integra 1/10 2WD, second-hand (putin rulata), motor .15 JSR Picco, fara electronica, pe la 250-300$, tot in RO?

Disclaimer: NU fac publicitate, doar zgandaream...
"Coming together is a beginning; keeping together is progress; working together is success." - Henry Ford
Flickr - pozele mele
0

#17 Useril este offline   Corsair4FU 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1020
  • Inregistrat: 02-December 02

Postat 14 December 2002 - 06:53 PM

...o vräjalä japonezä ...[QUOTE]




PiccoOberMeister

cred cä faci o gresalä dacä-i desconsideri pe japonezi.
Mesterica, pe ce pune mina strica.
0

#18 Useril este offline   VIPER 

  • MEGA Membru
  • Grup: MODERATOR
  • Postari: 1506
  • Inregistrat: 02-December 02
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Star Wars (colectii), Automodelism (cu si fara radiocomanda), F1, WRC, masini, calatorii...

Postat 14 December 2002 - 07:18 PM

Bine, bine, au furat, si sunt identice... Pai atunci e bine pentru cumparator, ca poate sa se uite si la pret... Aici e cu cerere si oferta, nu cu patriotism, ca ala nu tine de foame: daca am 2 produse identice, cu rezultate asemanatoare sau identice, clar il iau pe cel mai ieftin! Treaba lor cum s-au inteles la chestia cu spionajul!
"Coming together is a beginning; keeping together is progress; working together is success." - Henry Ford
Flickr - pozele mele
0

#19 Useril este offline   VIPER 

  • MEGA Membru
  • Grup: MODERATOR
  • Postari: 1506
  • Inregistrat: 02-December 02
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Star Wars (colectii), Automodelism (cu si fara radiocomanda), F1, WRC, masini, calatorii...

Postat 14 December 2002 - 07:36 PM

Nu, nenea Picco, nu cumpar nimic, doar ca aratam ceva preturi posibile si existente! 3-4 Picco vrei? Nu e usor la second-hand sa le strangi pe toate deodata, trebuie sa le si gasesti pe toate in acelasi timp! Ala de care am zis exista si este inca posibil sa fie adus, dar pentru asta vorbim maine pe viu, ca sa nu facem publicitate... De ce crezi ca visez? Mai sunt multe surse de scule pe lumea asta, si poate am si eu acces la unele dintre ele...
De Mugen ieftin nu am zis (inca!) nimic, am zis ce ar face un cumparator normal: intre 2 produse identice l-ar lua pe ala mai ieftin, poate sa fie facut si in Mozambic!!!
"Coming together is a beginning; keeping together is progress; working together is success." - Henry Ford
Flickr - pozele mele
0

#20 Useril este offline   Corsair4FU 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1020
  • Inregistrat: 02-December 02

Postat 14 December 2002 - 11:13 PM

Iaurtu-n fläcäri ;)

Nea Picco ia aici un Diazepam de tze linisteste:


Copiazä / spioneazä lucru bine cunoscut. Iese un Mercedes pe piatä, primul care se vinde i-l cumpärä I-gura-ca-curu si i-l duce la Toyota in laborator. I-l desfac bietii imediat sä vadä ce mai e nou prin el si nu dureazä o lunä pinä sint gata ! Rezultatul se chiamä Lexus B) Culmea este cä se si vinde asa copiat cum este.

Te-ai mai linistit ? Bine asa http://www.rhcforum....tyle_emoticons/default/tongue.gif

Am un cunoscut, romän, inginer si lucreazä la Opel. Din cind in cind apare cu cite un Opel al uzienei cu care face probe. De curind a venit cu un Alfa Romeo nou. I-l luase de la magazin pentru uzinä ca sursä de inspiratie ... Cu toate cä lucreazä la Opel si primeste superpret, are un Audi :o :( ;) :o

Deci si a copia este o artä sau väd eu problema gresit ? Multi incearcä sä copieze. In general ies rebuturi. ;)

Tot incerc sä aflu de la cine copiazä OS ? Vräjeli japoneze ? Kyosho se vind in nestire cu motoare OS, servo Hitec si vräjelile alea de Futaba. Nu or fi toti cumpärätoirii fraieri sä nu stie ce cumpärä. Kyosho au produse de calitate. Nu insamnä cä nu existä si alte firme care fac produse de calitate. Nu dau nume !

Vrem sä schimbäm päreri si sä expunem argumente in forum. Nu pot sä cred cä produsele japoneze pot fi reduse la rangul de vräjeli färä argumente temeinice. Sau este vorba de strategie de piatä ? Nu pot sä cred una ca asta.

Nu fi sensibilicoasä ;) si convinge-mä cu argumente. Te ascult si reflectez asupra celor spuse de tine.

Uite, i-ti pun mingea la 11 metri si ies din poartä: poate este vorba de gust si atunci nu este nevoie de argumente :(


Sänätate si sä auzim de bine
Mesterica, pe ce pune mina strica.
0

#21 Useril este offline   VIPER 

  • MEGA Membru
  • Grup: MODERATOR
  • Postari: 1506
  • Inregistrat: 02-December 02
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Star Wars (colectii), Automodelism (cu si fara radiocomanda), F1, WRC, masini, calatorii...

Postat 15 December 2002 - 01:19 AM

Am gasit si Mugen dar ce model sa caut? Nu ma pricep... Exemple:
- Mugen Seiki Prime 12 1/10 Scale Gas Powered 4WD, CVEC Red Aluminum Racing Pipe with Dual Exhaust Tubes, 3 body (HPI Integra Type-R, HPI Alfa Romeo 156, Mugen Seiki Mercedes Benz CLK-GTR), RC Hitec Lynx FM cu servouri si receptor, Glow Plug Starter, 2 extra seturi de roti = aprox 400-450 pret RO.
"Coming together is a beginning; keeping together is progress; working together is success." - Henry Ford
Flickr - pozele mele
0

#22 Useril este offline   Corsair4FU 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1020
  • Inregistrat: 02-December 02

Postat 15 December 2002 - 01:52 AM

Salut PiccoMaestro

Uite asa-mi palce ai simtul umorului.
La rind:

promovat sä träiti, http://www.rhcforum....tyle_emoticons/default/tongue.gif

Spionat / copiat da merg. Pretz-calitate compromis;)

TDI schimb de experientä null Problemo http://www.rhcforum....tyle_emoticons/default/smile.gif

Gagici Japan nu sintem in forumul potrivit

Opel-Alfa parteneri, contract de colaborare, nu apärä de spionaj

Audi OK, Alfa frumos

Penalty neexecutat - Fair

mai era ceva ?


http://www.rhcforum....tyle_emoticons/default/biggrin.gif
Mesterica, pe ce pune mina strica.
0

#23 Useril este offline   Corsair4FU 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1020
  • Inregistrat: 02-December 02

Postat 15 December 2002 - 01:56 AM

pentru PS 2


incercarea moarte n-are. Ar fi fost egalarea


asta munai pentru modificarea dupä teimpul regulamentar de joc http://www.rhcforum....tyle_emoticons/default/laugh.gif http://www.rhcforum....tyle_emoticons/default/laugh.gif http://www.rhcforum....tyle_emoticons/default/laugh.gif
Mesterica, pe ce pune mina strica.
0

#24 Useril este offline   Corsair4FU 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1020
  • Inregistrat: 02-December 02

Postat 15 December 2002 - 01:58 AM

Gata cu Diazepamul cä devi dependent http://www.rhcforum....tyle_emoticons/default/tongue.gif
Mesterica, pe ce pune mina strica.
0

#25 Useril este offline   Corsair4FU 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1020
  • Inregistrat: 02-December 02

Postat 15 December 2002 - 02:25 AM

finito finito,


cä repede a inceput sä-ti placä.

Idea este ne däm cu modelul ca sä nu ne däm cu Amphetamine

Japoneze ? cu pläcere

Cea mai bunä japonezä este cea care se transformä dupä sex in doi amici buni si o ladä de bere !
Mesterica, pe ce pune mina strica.
0

Arata acest topic


Pagina 1 din 1

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

913Creative.ro