Modelism - RHC Forum: modelismul,un sport pentru barbati? - Modelism - RHC Forum

Salt la continut

  • 2 Pagini +
  • 1
  • 2

modelismul,un sport pentru barbati?

#1 Useril este offline   teo 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Banned
  • Postari: 466
  • Inregistrat: 02-December 02

Postat 14 September 2003 - 06:42 PM

Oare numai baietii agreaza acest sport tehnico-aplicativ?Sau e o chestie de educatie?Adevarat ca barbatii au o inclinatie spre tehnica dar unde sunt fetele?ca io de cand sunt la club, n-am vazut niciuna!parca s'ar feri ca de ciuma :( ...fetelor pe unde sunteti? :D
Avion, cu motor...ia-ma si pe mine-n zbor..
0

#2 Useril este offline   mizzone 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2180
  • Inregistrat: 07-May 03
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 14 September 2003 - 06:57 PM

he, he, pai fetele, cel putin in dreptul nostru, sint in general entitatile care "circoteaza" foarte puternic cind o parte din buget ia calea suruburilor, afectind de regula partea cu rujuri si alte prostioare, deci poti sa-ti raspunzi singurel la chestiune.cred ca e vorba de gusturi, pe de o parte, iar pe de alta parte cred ca esti de acord cu mine ca la suruburi vezi si in viata de toate zilele mai putine fete, dar-mi-te le modelism.bafta si minuni!

"...NU TREBUIE CONFUNDAT ADEVARUL CU PAREREA MAJORITATII..."-Jean Cocteau
"...DACA VEI AVEA SUFICIENTA INTELEPCIUNE SI RABDARE SI VEI STA ATENT PE MALUL RIULUI, VEI PUTEA OBSERVA, LA UN MOMENT DAT, PLUTIND LA VALE, CADAVRELE DUSMANILOR TAI" -citat : -Sun Tzu -ARTA RAZBOIULUI

"...cine nu are timp, nu invinge niciodata"-Antoine de Saint d'Exupery

"Cuvintele sincere nu sunt niciodata placute, cuvintele placute nu sunt niciodata sincere" -Lao Tze

"...esential in existenta unui om ca mine este ceea "ce" GINDESTE si "cum" GINDESTE, si NU ceea ce FACE si ce SIMTE."-Albert Einstein-BUCURIA GINDIRII

NOTA: daca, intimplator sau nu, unele cuvinte sau elemente de sintaxa din postarile mele comporta dificultati de compilare pentru unii cititori, sint disponibile scurte seminarii de dezvoltare a perceptiei si comunicarii interpersonale.
de asemenea, RECOMANDAM IMPERATIV celor care se cred indreptatiti sa corecteze modul de redactare al textelor un scurt curs de ISTORIE LINGVISTICA, precum si consultarea unui Indreptar ortografic, ortoepic si de punctuatie.
0

#3 Useril este offline   VIPER 

  • MEGA Membru
  • Grup: MODERATOR
  • Postari: 1506
  • Inregistrat: 02-December 02
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Star Wars (colectii), Automodelism (cu si fara radiocomanda), F1, WRC, masini, calatorii...

Postat 15 September 2003 - 12:08 AM

Aici problema sta din educatia data inca de la varsta suzetei... In RO e un obicei tare stupid sa imbraci fetitele in roz si baieteii in albastru, sa dai la fetite papusi si la baietei masinutze, si uite asa le faci o cale de urmat, cu sau fara voia lor... Pe afara sunt destule fete in sporturi cu motor (chiar si la 1:1), la noi...

Sansele sunt slabe ca ambii soti (prieteni, logodnici, etc...) sa fie bolnavi de modelism, in primul rand datorita costurilor... Daca ambii membrii ai unei familii ar baga banii in modelism, adio mancare, etc...

Si ar mai fi si ideile preconcepute (chiar misogine) ca fetele nu au ce cauta in anumite domenii... Tare fals, mai ales in secolul 21....
"Coming together is a beginning; keeping together is progress; working together is success." - Henry Ford
Flickr - pozele mele
0

#4 Useril este offline   cataWRC 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1486
  • Inregistrat: 27-December 02
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 15 September 2003 - 02:09 AM

Hai ma ca nu e chiar asa...
In raliuri de exemplu avem un echipaj complet feminin Carmen Berghea si Gabriela DeReu (fosta sotie a regretatului Ludovic Balint - mare pilot)
Pe langa asta avem sotii Balea Ion Balea si Giulia Balea (anul trecut pe nova iar anul asta pe honda civic)
Mai mult avem si alte echipaje (cca 3)mixte ( exp: Ernest Mulner cu Oana Taranu )
Sa nu uitam ca fata lui George Grigorescu e campioana la karting

Mai mult decat atat, eu cand am participat la un raliu am avut drept copilot pe prietena mea...si ce sa zic a dictat perfect iar probele speciale au iesit in concluzie bine de tot (loc 4 din 36).
In clipa cand imi voi lua licenta de pilot profesionist si imi voi face propria masina de raliu cu tot ce-i trebuie(bugetul decide) sunt ferm convins ca drept copilot pe ea o voi avea...care pana una alta vrea un 1/10 termic....

MAI MULT...am fost placut surprins cand ea i-a corectat pe niste prieteni de-ai mei in privinta unor probleme tehnice la auto despre care stia mult mai mult decat ei.
0

#5 Useril este offline   cataWRC 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1486
  • Inregistrat: 27-December 02
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 15 September 2003 - 02:15 AM

Carmen Berghea - Gabriela De Reu 2002 FORD KA

Thumbnail atasat

  • Imagine atasata: semnatura.gif

0

#6 Useril este offline   cataWRC 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1486
  • Inregistrat: 27-December 02
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 15 September 2003 - 02:18 AM

Carmen Berghea - Gabriela De Reu 2003 FORD FIESTA

Thumbnail atasat

  • Imagine atasata: DSC03706.jpeg

0

#7 Useril este offline   Men 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 634
  • Inregistrat: 05-May 03
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 15 September 2003 - 04:37 AM

Salutare!
Cred ca trebuie separate 2 probleme distincte:
1. De ce au femeile adversitate fata de "joaca" noastra?
2. De ce nu iau si ele parte la "joaca"?

Fara sa pretind ca am cunostinte despre esenta vietii, iata ce cred eu:
1. Mizzone, poate ai dreptate intr-o oarecare masura dar nu in totalitate. Fetele / femeile nu-si vad neaparat afectat bugetul de rujuri, in multe cazuri renunta la ceva ca sa ne vada pe noi fericiti. Altceva le omoara: TIMPUL. Tu, eu , noi ne petrecem PREA mult timp cu "jucariile" (oricat de putin timp ne-am petrece intr-adevar cu modelismul, tot e prea mult. Pe langa obligatiile profesionale (astea aduc bani) cele casnice (astea trebuie facute, pentru ca TREBUIE...) ALTE obligatii, daca mai ramane ceva timp, trebuie sa stam pe langa ele, sa aiba impresia ca le acordam atentie, ca INTERESUL nostru este canalizat catre ELE, nu catre ... stim noi ce.... Culmea este ca daca ceri confirmarea celor de mai sus la 10 femei, toate 10 vor nega acest lucru: 7 din ele nici nu constientizeaza iar 3 isi dau seama dar deh, orgoliul + generozitatea necesara (Cum draga, nici nu poate fii vorba de asa ceva... Du-te si distreaza-te, dar eu ce fac in timpul asta, iar spal?) Sper sa nu fiu inteles gresit, nu am nimic cu femeile (de fapt, ceva ar fi...) si nici nu sunt misogin dar asa stau lucrurile. Evident ca si noi sarim uneori peste cal, chestie care nu face decat sa accentueze situatia de mai sus. E foarte greu de tinut un echilibru intre modelism si EA
2. Nu se implica din 2 motive (tembele amndoua, dar astea sunt): a. considera ca isi pierd feminitatea daca se amesteca intr-o activitate traditional masculina (de unde o veni traditia asta, nu stiu), b. ne scad noua galoanele de barbati daca fac si ele ce facem noi. Interesant este ca fenomenul apare (poate nu asa pregnant ca in RO dar totusi evident) si in alte tari. La noi este extrem (poate are legatura si cu subiectul "mentaltate PUR romaneasca"). Imi amintesc din aburii copliariei, cand se faceau anual inscrieri la cercurile tehnico-aplicative de la Casa Pionerilor. La inceput aveam si cateva fete printre noi (disproportionat de putine, da' erau). Ulterior, in decurs de cateva saptamani, dispareau. De ce? Pentru ca observau ca "frumaosa" clasei (stiti voi, tipa aia cu are v-ati fi dus toti la cofetarie) NU S-A INSCRIS la nici un cerc. Deci, ce trebuie facut? Ne retragem sub motivul lipsei de interes ca sa fim ca "aia"! In cel mai rau caz, trecem la cercul de ceramica. Sunt prostii, dar corespund, din pacate, realitatii.

In incheiere, as dori sa-mi scuze fata de doamne. Am mai spus si repet: nu consider ca femeile sunt mai prejos decat barbatii nici cu un fir de par. Pot realiza lucruri incredibile daca sunt motivate. Sunt fiinte demne de tot respectul ( sa nu uitam ca duc greul vietii: perpetuarea.). Insa cele de mai sus sunt reale... Asta e...

Daca am jignit, imi cer scuze, dar astept si comentarii / critici

Stima si consideratia
Men
0

#8 Useril este offline   bitex 

  • MEGA Membru
  • Grup: MODERATOR
  • Postari: 5662
  • Inregistrat: 02-December 02
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti, Sector 6

Postat 15 September 2003 - 09:58 AM

N-am comentarii.
Mai bine era un sport pentru femei si traiam si noi mai binisor pe lânga ele...
Pe undeva sunt fericit ca nu trebuie sa impart si sculele cu nevasta ca tare greu mi-ar fi. Si asa are tendinta sa acapareze tot ce-i place. Plus ca are mai multe scule ca mine, de la masina de gaurit, la dalti si terminând cu burghie... Nu mai vorbesc ca ea are circular pentru modelism eu nu, ea are menghina eu nu si multe din astea... Desi nu e modelist declarat, bag mâna in foc nu-i chiar asa departe de domeniu. Plus ca a terminat tot mecanica fina si putin a lipsit si termina cu rezultat mai bun ca mine...
Atât timp cât respect ce-i place sunt rasplatit cu aceeasi moneda. Pe lânga faptul ca suntem casatoriti suntem si foarte buni prieteni. Conteaza. Si sper sa fie asa mereu. Mai bine o ajut sa vada de timbre, de pesti... Si asa e dezastru cu ce fac eu, nu cred ca as suporta mai mult. E drept ca si eu am cam redus turatia in ultima vreme, dar n-am abandonat. Mai vedem si mai vorbim.
Spor la treaba!
Adresa email: bitex25@yahoo.com
Telefon: 0721 385365
0

#9 Useril este offline   PiccoMaster 

  • Membru
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 211
  • Inregistrat: 25-April 02

Postat 15 September 2003 - 11:48 AM

Dragii mei, fiti mai optimisti !!!

La automodele tocmai s-au inscris si cateva domnisoare. Iata dovada !

Thumbnail atasat

  • Imagine atasata: automodelista.jpg

0

#10 Useril este offline   bitex 

  • MEGA Membru
  • Grup: MODERATOR
  • Postari: 5662
  • Inregistrat: 02-December 02
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti, Sector 6

Postat 15 September 2003 - 11:53 AM

Draga PiccoMaster, fa te rog un pustiu de bine si spune si la ce club s-au inscris domnisoarele, ca poate mai sunt doritori... Oricum, e bun modelul!
Adresa email: bitex25@yahoo.com
Telefon: 0721 385365
0

#11 Useril este offline   PiccoMaster 

  • Membru
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 211
  • Inregistrat: 25-April 02

Postat 15 September 2003 - 11:59 AM

Nenea Bitex, matale nu erai un picut cam insurat ??
Tanti din imagine este noul meu mecanic !!!
0

#12 Useril este offline   bitex 

  • MEGA Membru
  • Grup: MODERATOR
  • Postari: 5662
  • Inregistrat: 02-December 02
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti, Sector 6

Postat 15 September 2003 - 12:03 PM

Normal ca nu-mi era gândul la ceva necurat. Chiar banuiam ca iti este mecanic. Dar ziceai ca sunt mai multe domnisoare si apoi merge un mecanic la un asa fel de mecanic, indiferent mecanicul cui este si oricare din mecanici ar fi casatorit... De dragul modelismului merge un mic sacrificiu, nu de alta.

Aceasta postare a fost editata de bitex: 15 September 2003 - 12:06 PM

Adresa email: bitex25@yahoo.com
Telefon: 0721 385365
0

#13 Useril este offline   leo 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 312
  • Inregistrat: 02-December 02

Postat 15 September 2003 - 12:07 PM

Daca am eu asa un mecanic, sigur sunt campion, dar nu de alta, o sa priviti spre mecanic nu spre model.
Asa ca.....

Luciane nu-l imprumuti?

Aceasta postare a fost editata de leo: 15 September 2003 - 12:08 PM

Nu lasa pe maine ce poti strica astazi!
0

#14 Useril este offline   Marinaru 

  • GOLD MEMBER
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2989
  • Inregistrat: 20-April 02

Postat 15 September 2003 - 12:11 PM

PiccoMaster, la 15 Sep 2003, 11:59, a spus:

Nenea Bitex, matale nu erai un picut cam insurat ??
Tanti din imagine este noul meu mecanic !!!

...MINTE TOVARASA'!...si el e insurat!
Magelan,
Cu rabdare si ciocan.
0

#15 Useril este offline   VIPER 

  • MEGA Membru
  • Grup: MODERATOR
  • Postari: 1506
  • Inregistrat: 02-December 02
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Star Wars (colectii), Automodelism (cu si fara radiocomanda), F1, WRC, masini, calatorii...

Postat 15 September 2003 - 12:21 PM

Si daca suntem insurati, ce? Nu asa vine modelul, cu mecanic RTR? :)
"Coming together is a beginning; keeping together is progress; working together is success." - Henry Ford
Flickr - pozele mele
0

#16 Useril este offline   leo 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 312
  • Inregistrat: 02-December 02

Postat 15 September 2003 - 12:32 PM

Asa deci: RTPleasure !
Only with 30% NITRO.

Atentie la moderator, ca ajungem la Tomberon.
:) :D

Aceasta postare a fost editata de leo: 15 September 2003 - 12:34 PM

Nu lasa pe maine ce poti strica astazi!
0

#17 Useril este offline   CristiM 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 673
  • Inregistrat: 22-January 03

Postat 15 September 2003 - 12:34 PM

RTR mecanicu', nu modelu' :D
Aici RTR ar trebui sa insemne Ready To Ride :)

Aceasta postare a fost editata de VIPER: 15 September 2003 - 12:38 PM

2 fast 4 you 2
0

#18 Useril este offline   VIPER 

  • MEGA Membru
  • Grup: MODERATOR
  • Postari: 1506
  • Inregistrat: 02-December 02
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Star Wars (colectii), Automodelism (cu si fara radiocomanda), F1, WRC, masini, calatorii...

Postat 15 September 2003 - 12:38 PM

Io-s moderatoru', si tin cu voi! Ready-To-Ride, Ready-To-Roll, Ready-To-Rock, Ready-To-Rule, Ready-To-Rape (oooopssss...)....

Aceasta postare a fost editata de VIPER: 15 September 2003 - 12:38 PM

"Coming together is a beginning; keeping together is progress; working together is success." - Henry Ford
Flickr - pozele mele
0

#19 Useril este offline   VIPER 

  • MEGA Membru
  • Grup: MODERATOR
  • Postari: 1506
  • Inregistrat: 02-December 02
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Star Wars (colectii), Automodelism (cu si fara radiocomanda), F1, WRC, masini, calatorii...

Postat 15 September 2003 - 12:45 PM

Si nu numai la OFNA gasim RTR-uri... Ia vedeti aici:

http://www.rbproducts.com/results2002/uruguay011.jpg
http://www.rbproducts.com/results2002/uruguay014.jpg
http://www.rbproducts.com/results2002/uruguay016.jpg
"Coming together is a beginning; keeping together is progress; working together is success." - Henry Ford
Flickr - pozele mele
0

#20 Useril este offline   CristiM 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 673
  • Inregistrat: 22-January 03

Postat 15 September 2003 - 12:55 PM

Cam mici domnu' Viper!
Asteptam detalii fuzeta spate :)
2 fast 4 you 2
0

#21 Useril este offline   mizzone 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2180
  • Inregistrat: 07-May 03
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

  Postat 15 September 2003 - 01:01 PM

alo, stati linistiti, ce-aveti?va dati seama ce probleme ar putea fi cu modele d-astea?de unde stii pe ce canal e?sau frecventa!hai?basca faptul ca sint sigur mai costisitoare decit ale noastre, faliment curat!acuma e drept, o data si-n graba, nici popa nu-ntreaba....
hai, gata cu prosteala, zice-ti incotro o luam!(vezi proiecte 2004!)
bafta si minuni!

"...NU TREBUIE CONFUNDAT ADEVARUL CU PAREREA MAJORITATII..."-Jean Cocteau
"...DACA VEI AVEA SUFICIENTA INTELEPCIUNE SI RABDARE SI VEI STA ATENT PE MALUL RIULUI, VEI PUTEA OBSERVA, LA UN MOMENT DAT, PLUTIND LA VALE, CADAVRELE DUSMANILOR TAI" -citat : -Sun Tzu -ARTA RAZBOIULUI

"...cine nu are timp, nu invinge niciodata"-Antoine de Saint d'Exupery

"Cuvintele sincere nu sunt niciodata placute, cuvintele placute nu sunt niciodata sincere" -Lao Tze

"...esential in existenta unui om ca mine este ceea "ce" GINDESTE si "cum" GINDESTE, si NU ceea ce FACE si ce SIMTE."-Albert Einstein-BUCURIA GINDIRII

NOTA: daca, intimplator sau nu, unele cuvinte sau elemente de sintaxa din postarile mele comporta dificultati de compilare pentru unii cititori, sint disponibile scurte seminarii de dezvoltare a perceptiei si comunicarii interpersonale.
de asemenea, RECOMANDAM IMPERATIV celor care se cred indreptatiti sa corecteze modul de redactare al textelor un scurt curs de ISTORIE LINGVISTICA, precum si consultarea unui Indreptar ortografic, ortoepic si de punctuatie.
0

#22 Useril este offline   CristiM 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 673
  • Inregistrat: 22-January 03

Postat 15 September 2003 - 01:14 PM

Incepusem si noi o discutie serioasa, si hop si tu sa destabilizezi.
2 fast 4 you 2
0

#23 Useril este offline   mizzone 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2180
  • Inregistrat: 07-May 03
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 15 September 2003 - 01:34 PM

mei-mei, eu credeam ca daca v-ati insurat, gata, voi treceti la lucruri serioase(biberoane,etc.)nu?
bafta si minuni!

"...NU TREBUIE CONFUNDAT ADEVARUL CU PAREREA MAJORITATII..."-Jean Cocteau
"...DACA VEI AVEA SUFICIENTA INTELEPCIUNE SI RABDARE SI VEI STA ATENT PE MALUL RIULUI, VEI PUTEA OBSERVA, LA UN MOMENT DAT, PLUTIND LA VALE, CADAVRELE DUSMANILOR TAI" -citat : -Sun Tzu -ARTA RAZBOIULUI

"...cine nu are timp, nu invinge niciodata"-Antoine de Saint d'Exupery

"Cuvintele sincere nu sunt niciodata placute, cuvintele placute nu sunt niciodata sincere" -Lao Tze

"...esential in existenta unui om ca mine este ceea "ce" GINDESTE si "cum" GINDESTE, si NU ceea ce FACE si ce SIMTE."-Albert Einstein-BUCURIA GINDIRII

NOTA: daca, intimplator sau nu, unele cuvinte sau elemente de sintaxa din postarile mele comporta dificultati de compilare pentru unii cititori, sint disponibile scurte seminarii de dezvoltare a perceptiei si comunicarii interpersonale.
de asemenea, RECOMANDAM IMPERATIV celor care se cred indreptatiti sa corecteze modul de redactare al textelor un scurt curs de ISTORIE LINGVISTICA, precum si consultarea unui Indreptar ortografic, ortoepic si de punctuatie.
0

#24 Useril este offline   CristiM 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 673
  • Inregistrat: 22-January 03

Postat 15 September 2003 - 01:38 PM

Si noi ne gandeam ca daca tu nu esti insurat o sa sari primul, dar vezi ca viata i-ti rezerva surprize!
2 fast 4 you 2
0

#25 Useril este offline   Marinaru 

  • GOLD MEMBER
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2989
  • Inregistrat: 20-April 02

Postat 15 September 2003 - 01:44 PM

...bai...cat mai costa un tratament din asta de mecanic astazi, stie cineva?...Nu ca m-ar interesa, da poate fac o afacere!...am auzit ca penicilina nu mai face fatza!
Magelan,
Cu rabdare si ciocan.
0

#26 Useril este offline   CristiM 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 673
  • Inregistrat: 22-January 03

Postat 15 September 2003 - 01:46 PM

Un bon de masa, tratamentul scurt, intre doua manse de calificari :) :D

Aceasta postare a fost editata de CristiM: 15 September 2003 - 01:46 PM

2 fast 4 you 2
0

#27 Useril este offline   Speedy007 

  • Membru
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 155
  • Inregistrat: 14-July 03

Postat 15 September 2003 - 04:03 PM

:) :D :D :D :D
0

#28 Useril este offline   PiccoMaster 

  • Membru
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 211
  • Inregistrat: 25-April 02

Postat 15 September 2003 - 05:20 PM

Iete si la Speedy cum rade......
"Tratamentul scurt" = tratament al pistonului cu bisulfura de molibden.
Sau ce, credeai altceva ????

Aceasta postare a fost editata de PiccoMaster: 15 September 2003 - 06:05 PM

0

#29 Useril este offline   Speedy007 

  • Membru
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 155
  • Inregistrat: 14-July 03

Postat 15 September 2003 - 08:27 PM

Cine, yo? Exact la asta ma gandeam , doar sunt un copil, cum puteam sa ma gandesc la altceva? Tu la ce credeai ca ma gandesc? :)
0

#30 Useril este offline   teo 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Banned
  • Postari: 466
  • Inregistrat: 02-December 02

Postat 15 September 2003 - 08:29 PM

Iuhuu...fetelor..pe unde v-ati ascuns? :D :D :D
Student aeronave,caut asisitenta ca sa ma ajute cu experimentele in tunelu' aerodinamic.De preferinta 90-60-90, experinta aratand ca aceste forme sunt mai 'aerodinamice' :D.
Avion, cu motor...ia-ma si pe mine-n zbor..
0

Arata acest topic


  • 2 Pagini +
  • 1
  • 2

2 useri citesc topicul
0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

913Creative.ro