Modelism - RHC Forum: FRONT COMUN! - Modelism - RHC Forum

Salt la continut

Pagina 1 din 1

FRONT COMUN!

#1 Useril este offline   Buggy-man 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Admin
  • Postari: 1804
  • Inregistrat: 02-December 02

Postat 13 December 2002 - 03:17 PM

...ce sa spun, majoritatea modelistilor pe care i-am cunoscut sunt niste tipi OK.Spun asta cu cea mai mare sinceritate.
Categoric ca exista si exceptii doar stim cu totzi ca padure fara uscaturi nu exista.
Insa cu toate astea am constatat ca inca mai exista chestia asta de secretomanie, sa nu cumva sa se afle de unde si cum achizitzioneaza unii masinutze sau unde isi fac piese de schimb, etc.

De nenumarate ori am fost pus in situatzia de a avea nevoie de ceva si ori fie am gasit dar trebuia sa cumpar in cantitate mare ori costul cu transferul banilor sau comisioanele bancare erau foarte mari.
Asa ca va propun:
pe viitor sa facem un fel de lista cu piese, accesorii, etc, de care are fiecare nevoie si le platim dintr-un singur cont, platind la comun toate costurile generate de respectiva operatiune.Conditia este sa gasim totul intr-un singur loc.

NU MA REFER LA CEA CE POATE FI CUMPARAT DE LA RHC!

Astept comentariile voastre.
RHCForum - Webmaster
0

#2 Useril este offline   leo 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 312
  • Inregistrat: 02-December 02

Postat 13 December 2002 - 06:33 PM

Am mai stat de vorba despre problema asta, sunt al doilea pe lista.

O aprovizionare centralizata ofera posibilitatea de a obtine si discount-uri destul de substantiale care pot acoperii 50% din valoarea de shipping.
:) :D :D

Daca am prinde in decembrie ar fi o luna buna de achizitii.
Nu lasa pe maine ce poti strica astazi!
0

#3 Useril este offline   URK 

  • Membru
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 163
  • Inregistrat: 02-December 02

Postat 14 December 2002 - 12:58 AM

Evident de-acord!
URK
0

#4 Useril este offline   Buggy-man 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Admin
  • Postari: 1804
  • Inregistrat: 02-December 02

Postat 14 December 2002 - 01:08 AM

Ideea este tare dar nu crezi ca deocamdata suntem camputzini ?Intreb si eu ca nu stiu . :D :D :D http://www.rhcforum....tyle_emoticons/default/huh.gif :) :D
RHCForum - Webmaster
0

#5 Useril este offline   Buggy-man 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Admin
  • Postari: 1804
  • Inregistrat: 02-December 02

Postat 14 December 2002 - 12:22 PM

...hm ;) raspunsul postat mai sus nu a fost trimis de mine, cred ca cineva se joaca de-a inteligentul cu mine.
Domnule draga, oricine ai fi tu, lasa-ne nenicutza in pace, esti chiar bu....iu?Ce ai bai nene?

Aceasta postare a fost editata de Buggy-man: 14 December 2002 - 12:24 PM

RHCForum - Webmaster
0

#6 Useril este offline   VIPER 

  • MEGA Membru
  • Grup: MODERATOR
  • Postari: 1506
  • Inregistrat: 02-December 02
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Star Wars (colectii), Automodelism (cu si fara radiocomanda), F1, WRC, masini, calatorii...

Postat 14 December 2002 - 12:24 PM

Daca te-a clonat cineva, schimba-ti parola!!!
"Coming together is a beginning; keeping together is progress; working together is success." - Henry Ford
Flickr - pozele mele
0

#7 Useril este offline   alexella 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 431
  • Inregistrat: 21-May 02

Postat 14 December 2002 - 12:44 PM

Secretomania exista pentru ca cei implicati sunt sau saraci sau scartzani. Si prefera sa-si ascunda sursa, ca sa poata apela si alta data, eventual sa se transforme in intermediari.

Altii ascund sursa pentru ca.... stiu ca au "muncit" sa aiba sursa respectiva. Si considera ca ar fi pacat sa o "topeasca" asa usor, moka...

Inca nu exista ideea de schimb de informatii "unu la unu". Sau macar ... "unu la cont...". Adica, iti spun de unde gasesti rulmenti daca-mi spui unde ai gasit textolit. A doua, iti spun unde am gasit suruburi, dar ma anunti si pe mine cand aflii ceva ineresant. Eu am practicat ambele metode, pana cand m-am tzepuit si pe urma am lasa-to moale...

Ideea ta Buggy cred ca tre' s-o punem la punct, dar nu pe forum. Incalcam interesele stii tu cui... si stii ca se supara, nu? IN rest, sunt complet de acord cu tine, ca asa n-ar mai fi nevoie sa ma rog de fiecare prieeten care vine de afara sa-mi ia jucarele.... Plus ca si asta tre' sa o fac in secrec, ca daca afla prietenii vin cu "ia-mi si mie" si eu TRE' sa-i refuz ca altfel imi incarc prietenul prea tare si data viitoare ma refuza. Deci Buggy, hai sa amanam discutia asta pe duminica....

alexella


PS Hihi...ti-a furat cineva parola? Sau.. te-ai trezit logat pe undeva si ai uitat sa dai log-out. Vezi ca parola si userul sunt tinute intr-un cookie. Asa ca, daca vrei sa fie curata consola dupa ce-ai trecut tu pe acolo, du-te in "Tools-Files-Delete Cookies"
Oriunde vei merge, acolo vei ajunge............
0

#8 Useril este offline   URK 

  • Membru
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 163
  • Inregistrat: 02-December 02

Postat 14 December 2002 - 11:00 PM

Sta seamana a sindicalizare, care daca este corect facuta, poate deveni benefica.
URK
0

#9 Useril este offline   alexella 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 431
  • Inregistrat: 21-May 02

Postat 15 December 2002 - 02:12 AM

io

Io am "importat" ceva de curand, si am tacut chitic.
Si am si spus mai sus de ce... Deja l-am incarcat pe om cu multe chestii de cautat, nici nu e pe felia lui si nici nu am vrut sa-l bag la cheltuieli direct, fara sa-i dau banii inainte....

Dar data viitoare, la comanda viitoare, o sa "import" niste ( o groaza) de rulmentzei.
Sau cine stie? Poate am noroc si mai fac niste cursuri in Muenchen la anu', si ma introc de-acolo ca
Mos Gerila.

Da chiar PIcco, cum era cand erai doar tu cu masinutza...?? NU fac nici un misto, ma intreb si eu cum era.... IMi mai amintesc cum faceam si eu cate o chestie solitara, ca nu gasisem pe nimeni prin jur cu aceeasi treaba. De se uita lumea la mine.... Nu, nu era vorba de ... (auto)sex....

cam atat....

alexella
Oriunde vei merge, acolo vei ajunge............
0

#10 Useril este offline   Corsair4FU 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1020
  • Inregistrat: 02-December 02

Postat 15 December 2002 - 02:37 AM

vin cu girofau`albastru albastru albastru albastru albastru albastru albastru färä sirenä cä-i noapte

ia sä vedem: pacientul este supärat hmmmm

Decompensatie psihicä acutä, desorentare de loc si timp, plecat cu sorcova...

Diazepam intravenos.

cind se linisteste i-i explic cine se supärä
mai bine NU cä iar se supärä

Propun infiintarea unui grup de terapie sub forma unei noi rubrici: Lupte de cocosi

Miine vorbesc cu Webmasterul

Aceasta postare a fost editata de Corsair4FU: 15 December 2002 - 02:39 AM

Mesterica, pe ce pune mina strica.
0

#11 Useril este offline   Corsair4FU 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1020
  • Inregistrat: 02-December 02

Postat 15 December 2002 - 09:26 PM

Mi-se pare mie sau au dispärut din mesaje de la ultima räfuialä http://www.rhcforum....tyle_emoticons/default/cool.gif
Mesterica, pe ce pune mina strica.
0

Arata acest topic


Pagina 1 din 1

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

913Creative.ro