Modelism - RHC Forum: vopsire ..poliester extrudat. - Modelism - RHC Forum

Salt la continut

  • 2 Pagini +
  • 1
  • 2

vopsire ..poliester extrudat.

#1 Useril este offline   TUROK 

  • BAGA VITEZA
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 3708
  • Inregistrat: 03-February 07
  • Gender:Male
  • Location:BUCURESTI
  • Interests:AEROMODELISM

Postat 06 March 2007 - 01:46 AM

cu ce se poate vopsi poliesteru extrudat ...sau ( depron)...?..fara sa il atace ..sau sal topeasca??? :D
ADOR VITEZA!!!
0

#2 Useril este offline   dan_mitea 

  • nick anterior:Se poate si asa
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 9328
  • Inregistrat: 26-October 03
  • Gender:Male
  • Location:Laval, Canada

Postat 06 March 2007 - 05:43 AM

TUROK, la 6 Mar 2007, 01:46, a spus:

cu ce se poate vopsi poliesteru extrudat ...sau ( depron)...?..fara sa il atace ..sau sal topeasca??? :D

Ai mai intrebat si ti-am raspuns:
http://www.rhc.ro/forumrhc2/index.php?act=...iew=getlastpost

Mici corectari:
polistiren expandat
solventul vopselei dizolva nu topeste

Aceasta postare a fost editata de Se poate si asa ?: 06 March 2007 - 05:44 AM

0

#3 Useril este offline   Dexter_Jr 

  • Moderator RHC
  • Grup: MODERATOR
  • Postari: 1589
  • Inregistrat: 28-February 06
  • Gender:Male
  • Location:Cluj Napoca

Postat 06 March 2007 - 09:00 AM

Se poate si asa ?, la 6 Mar 2007, 05:43, a spus:

Mici corectari:
polistiren expandat

depron=polistiren extrudat
Experimental Rocketry
The only way to fly...



0

#4 Useril este offline   Emilare 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 673
  • Inregistrat: 10-March 03

Postat 06 March 2007 - 09:07 AM

Coorect !
0

#5 Useril este offline   Marinaru 

  • GOLD MEMBER
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2989
  • Inregistrat: 20-April 02

Postat 06 March 2007 - 09:20 AM

Se poate si asa ?, la 6 Mar 2007, 06:43, a spus:

Mici corectari:
polistiren expandat

Citeaza

depron=polistiren extrudat


GRESIT...corect este 'Poliextern Exudat' :D
Magelan,
Cu rabdare si ciocan.
0

#6 Useril este offline   ipsihi 

  • TARTOR
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 4508
  • Inregistrat: 02-December 03
  • Gender:Male
  • Location:Constanta

Postat 06 March 2007 - 09:22 AM

Marinaru, la 6 Mar 2007, 09:20, a spus:

Se poate si asa ?, la 6 Mar 2007, 06:43, a spus:

Mici corectari:
polistiren expandat

Citeaza

depron=polistiren extrudat


GRESIT...corect este 'Poliextern Exudat' :D

Gresit;corect este poliextrem exuberant!
...tabula crasa, mortua est!
0

#7 Useril este offline   TUROK 

  • BAGA VITEZA
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 3708
  • Inregistrat: 03-February 07
  • Gender:Male
  • Location:BUCURESTI
  • Interests:AEROMODELISM

Postat 06 March 2007 - 12:37 PM

Buey.......deviati subiectu ...cu ortografi.........
ADOR VITEZA!!!
0

#8 Useril este offline   ipsihi 

  • TARTOR
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 4508
  • Inregistrat: 02-December 03
  • Gender:Male
  • Location:Constanta

Postat 06 March 2007 - 12:47 PM

Daca ai o sursa de epoxi,faci un amestec 7 partzi epoxi si 3 parti intaritor si il aplici cu pensula.Dupa 24 de ore finisezi si apoi vopsesti cu ce vrei tu.Daca nu ai epoxi, cumperi o cutie de aracet "Super Sticki" dai cu pensula,uscare 24 ore ,slefuire usoara ,nitrolac,slefuire finala,eventual chituire ,apoi vopsesti cu ce vrea muschii tai.
...tabula crasa, mortua est!
0

#9 Useril este offline   SILVIU66 

  • Site Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Admin
  • Postari: 6864
  • Inregistrat: 03-February 04
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Flying

Postat 06 March 2007 - 12:51 PM

graupner styrocolor.....

exact asa se cheama ,e spray in diferite culori.
flying is my life...
0

#10 Useril este offline   dan_mitea 

  • nick anterior:Se poate si asa
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 9328
  • Inregistrat: 26-October 03
  • Gender:Male
  • Location:Laval, Canada

Postat 06 March 2007 - 02:19 PM

Dexter_Jr, la 6 Mar 2007, 09:00, a spus:

Se poate si asa ?, la 6 Mar 2007, 05:43, a spus:

Mici corectari:
polistiren expandat

depron=polistiren extrudat

Ok. Ok. Mea culpa.
Nu mi-am dat seama ca "poliesteru extrudat" se refera la depron am crezut ca se refera la scartul nostru cel de toate zilele. Vorba marelui om: "stau o tura".

Aceasta postare a fost editata de Se poate si asa ?: 06 March 2007 - 05:32 PM

0

#11 Useril este offline   Skyspy 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1501
  • Inregistrat: 02-December 02

Postat 06 March 2007 - 10:55 PM

Incearca mai simplu,daca gasesti pe la vreun magazin mai specializat poate chiar Praktiker vopsea care se dilueaza cu apa.Dai un pic pe suprafata de depron cu un smirghel de la granulatia de 200 in sus dupa care aplici vopseaua respectiva.
Bafta
A dracului dom-le cum se extinde si poluarea asta.
Deunazi desfac o conserva de sardine inauntru plin de ulei si pesti morti.
0

#12 Useril este offline   TUROK 

  • BAGA VITEZA
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 3708
  • Inregistrat: 03-February 07
  • Gender:Male
  • Location:BUCURESTI
  • Interests:AEROMODELISM

Postat 07 March 2007 - 12:21 AM

buna idee.....d-nl Skyspy.....mai bine-i dau cu lavabila... :rolleyes:
ADOR VITEZA!!!
0

#13 Useril este offline   Flying Kettle 

  • Adevaratul ceaun zburator!
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2498
  • Inregistrat: 17-December 02
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 07 March 2007 - 09:41 AM

TUROK, la 7 Mar 2007, 00:21, a spus:

mai bine-i dau cu lavabila...

e grea, are putere de acoperire slaba, vei fi nevoit sa dai 2 straturi si s-a dus toata economia de greutate. Pentru depron, ori revell (care coooosta) ori pune niste scoci colorat, ori oracover/monokote.etc. Da' eu zic sa nu te comlpici decat dupa ce il zbori strasnic!
Nu mancati de pe jos! Dauneaza grav sanatatii !

Dragi bikeri, ingrijiti-va sanatatea! Cineva are nevoie de organele voastre.
0

#14 Useril este offline   ipsihi 

  • TARTOR
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 4508
  • Inregistrat: 02-December 03
  • Gender:Male
  • Location:Constanta

Postat 07 March 2007 - 12:36 PM

Sau ,daca nu te grabesti poti vopsi cu emailuri acrilice sau alchidice(vopsele in baza ulei),cu uscare mai lenta.
...tabula crasa, mortua est!
0

#15 Useril este offline   TUROK 

  • BAGA VITEZA
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 3708
  • Inregistrat: 03-February 07
  • Gender:Male
  • Location:BUCURESTI
  • Interests:AEROMODELISM

Postat 07 March 2007 - 01:47 PM

D-NL ipsi ..pai dac il vopsesc in alchidice(vopsele in baza ulei),..nu se ingreuneaza?(..adevaru este ca si eu ma gindisem la versiunea asta ...sau cu DUCO ..nu merge?....spray..?in straturi si jeturi subtiri si repezi? :o
ADOR VITEZA!!!
0

#16 Useril este offline   dan_mitea 

  • nick anterior:Se poate si asa
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 9328
  • Inregistrat: 26-October 03
  • Gender:Male
  • Location:Laval, Canada

Postat 07 March 2007 - 02:15 PM

Cel mai bine zboara-l nevopsit. Ca doar este pentru antrenament....zic si eu.
0

#17 Useril este offline   navigator 

  • Moderator RHC
  • Grup: MODERATOR
  • Postari: 3019
  • Inregistrat: 01-September 04
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 07 March 2007 - 02:20 PM

Cred ca trebuie sa ai o mina foarte rapida si tot exista riscul sa-ti scape mai mult intr-un loc sau sa zabovesti un pic. Duco in nici un caz, ala are solventul cam tare (predomina tinerul). Spraiurile auto cu vopsea pe baza de rasini sintetice (asa scrie pe ele, de care rasini nu stiu dar miros mai mult spre vopsea de ulei decit spre tiner), ataca si ele polistirenul expandat, in special daca este stratul un pic gros. Am observat efectul multor tipuri de vopsea la sprai, cind am vopsit piesele de la corveta Snowberry, pe care le-am infipt in polistiren expandat si sa nu crezi ca am facut risipa de vopsea. E drept ca depronul e mai rezistent, desi ala alb din Praktiker nu mi s-a parut mai grozav, doar cel de la tavite de mici este tare rezistent. Nu stiu nimic despre cel verde, tot de prin Praktiker.

Asculta-l pe Ipsihi ca-i maestru :o . Poate ca daca dai strat subtire de vopsea de care a zis el, nu se ingreuneaza avionul prea mult. Testeaza si zi-ne si noua.


0

#18 Useril este offline   ipsihi 

  • TARTOR
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 4508
  • Inregistrat: 02-December 03
  • Gender:Male
  • Location:Constanta

Postat 07 March 2007 - 03:50 PM

TUROK, la 7 Mar 2007, 13:47, a spus:

D-NL ipsi ..pai dac il vopsesc in alchidice(vopsele in baza ulei),..nu se ingreuneaza?(..adevaru este ca si eu ma gindisem la versiunea asta ...sau cu DUCO ..nu merge?....spray..?in straturi si jeturi subtiri si repezi? :o

Pai banuiesc ca nu o sa-l vopsesti cu bidineaua la 4 maini ca pe portile de la gard.Folosesti un aerograf sau un suflai daca vrei si calitate.Cu duco sau alte nitrocelulozice aplicate direct oricat de scurt si de rapid vei pulveriza tot il ataca fara un strat de grund in prealabil.Lavabilul nu este o solutzie,este greu ,si fara un strat de amorsa cu aracet nu sta pe model,cu timpul se cojeste.
...tabula crasa, mortua est!
0

#19 Useril este offline   florin100% 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2685
  • Inregistrat: 20-June 06

Postat 07 March 2007 - 05:42 PM

m-am gandit la o chestie! in loc de suflai nu merge si un pulverizator dala pt.geamuri??ca ma gandesc ca e acelas lucru nu? :D
"Odata ce ai gustat din mirajul zborului, nu vei mai putea merge pe pamant decat cu ochii ridicati spre cer"


Team Aeropower

0

#20 Useril este offline   Emilare 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 673
  • Inregistrat: 10-March 03

Postat 07 March 2007 - 08:30 PM

Cel mai simplu e sa lasi aripile nevopsite si sa aplici model din folie. Aripa galbena e foliata, cea albastra e extrudat cu model folie. Valabil si pentru fuselaj.

Imagini atasate

  • Imagine atasata: post-8-1173292235.jpg

0

#21 Useril este offline   ipsihi 

  • TARTOR
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 4508
  • Inregistrat: 02-December 03
  • Gender:Male
  • Location:Constanta

Postat 07 March 2007 - 08:41 PM

florin100%, la 7 Mar 2007, 17:42, a spus:

m-am gandit la o chestie! in loc de suflai nu merge si un pulverizator dala pt.geamuri??ca ma gandesc ca e acelas lucru nu? http://www.rhcforum....tyle_emoticons/default/tongue.gif

Ala stropeste ,nu atomizeaza la presiunea necesara astfel incat stratul sa se depuna eficace pe suprafatza;iar la vascozitate mai mare nu iese nimic din el.
...tabula crasa, mortua est!
0

#22 Useril este offline   TUROK 

  • BAGA VITEZA
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 3708
  • Inregistrat: 03-February 07
  • Gender:Male
  • Location:BUCURESTI
  • Interests:AEROMODELISM

Postat 08 March 2007 - 02:21 AM

m-am gindit totusi la o alternativa : Sa infoliez modelul cu schochi din fibra de sticla si pe urma sa inerc o vopsire ...o sa incerc varianta asta pe o bucata de poliester sa vad care este rezultatu ....sau un schocchi gen banda de hirtie ...hai ca o sa testez si va povestesc rezultatu!. http://www.rhcforum....tyle_emoticons/default/rolleyes.gif
ADOR VITEZA!!!
0

#23 Useril este offline   ctotth 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 985
  • Inregistrat: 22-April 04

Postat 08 March 2007 - 02:27 AM

TUROK, la 8 Mar 2007, 02:21, a spus:

m-am gindit totusi la o alternativa : Sa infoliez modelul cu schochi din fibra de sticla si pe urma sa inerc o vopsire ...o sa incerc varianta asta pe o bucata de poliester sa vad care este rezultatu ....sau un schocchi gen banda de hirtie ...hai ca o sa testez si va povestesc rezultatu!. http://www.rhcforum....tyle_emoticons/default/rolleyes.gif

Uf, atata lume s-a straduit sa-ti raspunda si tu nu le-ai citit mesajele: se cheama polistiren nu poliester. Poate ca "suna" la fel dar nu "este" acelasi lucru

----
Apropos de epoxy - am vazut prin mr.Bricolage un epoxy la cutii frantuzesti de tabla de 800+400 de grame intaritoru.. vreo 85 de lei pachetu'.

Cred ca metoda de vopsire cu epoxy pune multa greutate pe saracu depron. Cand intinzi o folie cel putin stii cat va fi mai greu.
----

Aceasta postare a fost editata de ctotth: 08 March 2007 - 02:36 AM

0

#24 Useril este offline   dan_mitea 

  • nick anterior:Se poate si asa
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 9328
  • Inregistrat: 26-October 03
  • Gender:Male
  • Location:Laval, Canada

Postat 08 March 2007 - 05:59 AM

Doamna, doamna, da' de ce trebuie vopsit? Nu-i suficient de greu?

Aceasta postare a fost editata de Se poate si asa ?: 08 March 2007 - 05:59 AM

0

#25 Useril este offline   Flying Kettle 

  • Adevaratul ceaun zburator!
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2498
  • Inregistrat: 17-December 02
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 08 March 2007 - 08:30 AM

TUROK, la 8 Mar 2007, 02:21, a spus:

m-am gindit totusi la o alternativa : Sa infoliez modelul cu schochi din fibra de sticla si pe urma sa inerc o vopsire ...o sa incerc varianta asta pe o bucata de poliester sa vad care este rezultatu ....sau un schocchi gen banda de hirtie ...hai ca o sa testez si va povestesc rezultatu!. http://www.rhcforum....tyle_emoticons/default/rolleyes.gif

Turok, scuze, dar te complici si ne complici: zboara dracu porcaria aia nevopsita, nu mai pierde timpul cu vopsiri aiurea pentru ceva ce trebuie sa iasa U S O R ! Daca nu intelegi care e rostul acestor shockflyere, nu le mai impopotona, ca o sa il vedem cu perdelute si pernute, papusele si cacaturi atarnate in parbriz, ca dacistii care se respecta; de ce nu pui si un difuzor pe el, sa trantesti niste manele? Toata lumea iti spune ca se ingreuneaza avionul ala si tu continui sa te incapatanezi intru ingreunarea porcariei. http://www.rhcforum....tyle_emoticons/default/mad.gif Scotch-ul cu fibra e bun la cate ceva, dar si ala e greu pentru ce ai tu acolo. Vopseaua nu o sa-ti aduca mari placeri, dar o sa-ti aduca greutate exact cat o sa zboare ca o basina. Fa-ti mana pe el si lasa scociul pe masina, aia oricum o sa arate ca dracu. Daca vrei sa deosebesti extradosu' de intrados, pune DOAR cate o banda de scotch colorat (diferit) pe fiecare din fetele lui si mergi la camp sa-ti faci mana.
Chiar, luminite nu pui pe el? http://www.rhcforum....tyle_emoticons/default/dry.gif
Nu mancati de pe jos! Dauneaza grav sanatatii !

Dragi bikeri, ingrijiti-va sanatatea! Cineva are nevoie de organele voastre.
0

#26 Useril este offline   TUROK 

  • BAGA VITEZA
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 3708
  • Inregistrat: 03-February 07
  • Gender:Male
  • Location:BUCURESTI
  • Interests:AEROMODELISM

Postat 08 March 2007 - 02:16 PM

D-LE BOGDAN!...interesant domne ce sa zic!...ai stat mult sa te gindesti la ce ai scris?....unde scrie ca vreau sa vopsesc in mod special porcaria aia dupa cum afirmati de" shockflyer"...urmariti titlul subiectului si argumentati in cele din urma,nu veniti cu argumente neconcludente sau cu mistou-ri .Problema este ca am achizitionat un model mai serios deja construit la care ma gindeam sa-l vopsesc pe TIMPUL MEU BANII MEI SI DE CE NU SA EXPERIMENTEZ .Eu am cerut pareri si sfaturi de la cei care s-au lovit de aceasta problema .Totusi daca va deranjeaza probleme de genu acesta incercati sa va aptineti de la subiect -ul acesta .ok?....daca vreti sa faceti mist-o faceti-va un nou subiect nu stresati oameni! :wub:
ADOR VITEZA!!!
0

#27 Useril este offline   ipsihi 

  • TARTOR
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 4508
  • Inregistrat: 02-December 03
  • Gender:Male
  • Location:Constanta

Postat 08 March 2007 - 02:31 PM

Ma da ce orgolii avetzi!
Fraieri sunt cei ce incearca sa va ajute,sau sa va dea un sfat pertinent.Daca tot suntetzi atat de desteptzi ,ce dreaq mai puneti intrebari ?
...tabula crasa, mortua est!
0

#28 Useril este offline   Flying Kettle 

  • Adevaratul ceaun zburator!
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2498
  • Inregistrat: 17-December 02
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 08 March 2007 - 03:06 PM

TUROK, la 8 Mar 2007, 14:16, a spus:

D-LE  BOGDAN!...interesant domne ce sa zic!...ai stat mult sa te gindesti la ce ai scris?....unde scrie ca vreau sa vopsesc in mod special porcaria aia dupa cum afirmati de" shockflyer"...urmariti titlul subiectului si argumentati in cele din urma,nu veniti cu argumente neconcludente sau cu mistou-ri .Problema este ca am achizitionat un model mai serios  deja construit la care ma gindeam sa-l vopsesc pe TIMPUL MEU BANII MEI SI DE CE NU SA EXPERIMENTEZ .Eu am cerut pareri si sfaturi de la cei care s-au lovit de aceasta problema .Totusi daca va deranjeaza probleme de genu acesta incercati sa va aptineti de la subiect -ul acesta .ok?....daca vreti sa faceti mist-o faceti-va un nou subiect nu stresati oameni! :wub:

D-le Turok,
In primul rand doresc sa va aduc minore corectii felului in care va exprimati, fara sa doresc deturnarea de la subiect:
-mistouri se scrie intr-un singur cuvant; si la singular, si la plural;
-se scrie aBtineti, nu cum se aude;
-nu e nevoie sa scrieti "subiect-ul", e un cuvant cu articol hotarat, deci se poate scrie intr-un cuvant;

Citeaza

model mai serios  deja construit la care ma gindeam sa-l vopsesc
poate doreati sa spuneti PE CARE ma gandeam...

Revenind la oile noastre, cred ca in subiectul deschis de dv (eu continui sa ma adresez la persoana II-a plural, ca nu ne tragem de bracinari din simplul motiv ca nu pastem oile impreuna, si mai ales de cand va simtiti stresat), ati primit suficiente informatii si sfaturi, ba chiar corectii de la cei care v-au raspuns (faza cu poliesterul imi aduce aminte de Nea Nicu cu "Poliester, Soldati!"), dar observ ca va incapatanati sa veniti -in ciuda tuturor sfaturilor primite si de la ceilalti repondenti- cu tot felul de contrasfaturi contraproductive si contraceptive.

Aduc aminte ca si pe celalalt forum ati lansat intrebari, cerand sfaturi, ca apoi sa spuneti ca nu ati urmat nici un sfat, intr-un mod pe care multa lume l-a considerat lipsit de bunacuviinta.

Citeaza

nu mai este nevoie de pareri am achizitionat un ECLIPSE 7.
Puteati macar sa multumiti pentru osteneala de a va fi raspuns... Sigur, hotararea e a celui care are banii, dar atunci nu vad rostul intrebarilor, altul decat adunatul de stelute inutile sau aflatul in treaba. La capitolul asta, posturile dv demostraza clar care va e preocuparea.
Mai tineti minte sfatul pe care l-ati primit, sa vizitati site-ul asta?. Se pare ca nu ati urmat sfatul.

Asa si aici, iar in curand o sa mai cereti sfaturi si veti primi spatii goale, devreme ce lumea se va invata ca sfaturile alea se lovesc de un zid pe care se distinge de la departare scris: "IQ".
Uite un exemplu de post (de dincolo) pe care cred ca unii l-ar vrea repetat (dar nu cu greselile de ortografie, de-a dreptul Vangheliene)

Citeaza

si ca drept dovada de profesionalism din partea mea imi cer scuze daca am jicnit cumva pe acest forum pe cineva .......sper ca nu am fost arogant!..va multumesc!


Departe de mine intentia de a va stresa, dar daca imi spuneti in felul asta, nu pot decat sa constat ca sunteti lipsit cel putin de simtul umorului. Am inteles ca acesta e deja al doilea mesaj pe care l-ati scris ca raspuns postului meu, primul, din cauza limbajului a fost sters... Acum vreo 3 ani ii explicam unui alt membru al forumului, care, la fel ca Dv incerca sa se traga de sireturi cu unii de aici fara macar a-i cunoaste, ca mai trebuie sa treaca nitica apa pe Dunare pana sa poata sa-si permita asta; cred ca se aplica si in cazul Dv.; intre timp, baiatul ala s-a dovenit a fi un baiat de mare calitate; astept sa vad de ce sunteti Dv. in stare; asta daca nu va streseaza prea tare...
Pentru mine conversatia cu dv. se incheie aici, definitiv.

Aceasta postare a fost editata de BogdanStancu: 08 March 2007 - 03:59 PM

Nu mancati de pe jos! Dauneaza grav sanatatii !

Dragi bikeri, ingrijiti-va sanatatea! Cineva are nevoie de organele voastre.
0

#29 Useril este offline   TUROK 

  • BAGA VITEZA
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 3708
  • Inregistrat: 03-February 07
  • Gender:Male
  • Location:BUCURESTI
  • Interests:AEROMODELISM

Postat 09 March 2007 - 12:10 AM

d-nl BogdanStancu ...totusi mi-ar face placere sa ne intilnim la un pahar de bere!...deeeeee! lumea este intoarsa pe dos. :D http://www.rhcforum....tyle_emoticons/default/ic_05.gif
ADOR VITEZA!!!
0

#30 Useril este offline   TUROK 

  • BAGA VITEZA
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 3708
  • Inregistrat: 03-February 07
  • Gender:Male
  • Location:BUCURESTI
  • Interests:AEROMODELISM

Postat 11 March 2007 - 02:30 AM

am rezolvat problema : aracet de constructi+pigment (SAVANA)..colorant pentru produse de acoperire pe baza de apa.Combinatia a mers excelent !bineinteles in 2 straturi ! :( PS:modelu nu sa ingreunat !

Aceasta postare a fost editata de TUROK: 11 March 2007 - 02:32 AM

ADOR VITEZA!!!
0

Arata acest topic


  • 2 Pagini +
  • 1
  • 2

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

913Creative.ro