Modelism - RHC Forum: Constanta - Modelism - RHC Forum

Salt la continut

Pagina 1 din 1

Constanta terenuri de zbor langa Constanta

#1 Useril este offline   intercomcereal 

  • Nou venit
  • Pip
  • Grup: Members
  • Postari: 5
  • Inregistrat: 21-March 06

Postat 04 March 2007 - 04:13 AM

Stie cineva terenuri bune de zbor in Constanta ?
Stefan 77
0

#2 Useril este offline   tomcat_ct 

  • Incepator
  • PipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 38
  • Inregistrat: 06-March 07

Postat 06 March 2007 - 07:47 PM

Pt motoplanoare si chestii mai mici, in general lanstate din mana merge zburat la campul de la iesirea din ovidiu(dupa pod este un drum care se duce spre dreapta si sunt 2 campuri unde se zboara ff bine cate este graul mic).
Mai este tot la iesirea din ovidiu un drum exact inainte de intrarea pe pod, spre dreapta si trebuie mers cam 5km pe el pana se ajunge la o portiune paralela cu canalul si este un camp de pe care se pot zbura termicele.Totusi este nasol pt ca este inconjurat de sarme de inalta tensiune si trebuie venit la aterizare cam strans. http://www.rhcforum....tyle_emoticons/default/wink.gif
Eu am faramat un trainer cu motor de 4 cmc acolo pt ca am dat intr-un stalp din cauza ca era spre apusul soarelui, era departe de mine si nu l-am mai vazut.
0

#3 Useril este offline   BogdanCta 

  • Membru
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 118
  • Inregistrat: 18-March 09
  • Gender:Male
  • Location:constanta

Postat 02 April 2009 - 10:42 AM

Constanteni cu avioane nici unul?
0

#4 Useril este offline   cosminx 

  • Junior
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 78
  • Inregistrat: 28-July 07

Postat 11 September 2009 - 06:20 PM

Are careva idee unde se pot zbura termice in Constanta? cineva zicea pe aici ca e un teren la iesirea din ovidiu in dreapta paralel cu canalul, am fost acolo dar nu e bun pt termice si in general pentru modele cu roti pt ca are multe denivelari.
0

#5 Useril este offline   cosminx 

  • Junior
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 78
  • Inregistrat: 28-July 07

Postat 15 September 2009 - 06:14 PM

chiar nimeni?
0

#6 Useril este offline   on_off road 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 526
  • Inregistrat: 30-October 08
  • Location:constanta

Postat 15 September 2009 - 08:49 PM

la poiana , langao vidiu e un ditamai campul . ne strangem sambata si/sau duminica . 0752098891 - andrei

Aceasta postare a fost editata de on_off road: 15 September 2009 - 08:49 PM

daca voi nu ma vreti , io oricum nu va vreu
0

#7 Useril este offline   casper20 

  • Lifetime Beginner
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 3598
  • Inregistrat: 09-June 07
  • Gender:Male
  • Location:TG-MURES

  Postat 27 October 2010 - 09:18 PM

O sa ma aflu pina in luna decembrie pe la Constanta si sa vrea sa ma intalnesc cu aietii de aici, nu tin sa ma intalnesc neaparat cu cei de la aero.
Duminica sunt lier si paote imi spuneti si mie unde va intalniti sa va dati cu avioanele, masinile si barcile sa vin si eu pe acolo sa ne cunoastem si sa mai schimbam niste impresii.
Prabusirea este o aterizare necontrolata..................sau nu?

FPV is not a crime!

Hitec Optic 6 Spectra 35MHz sinteza
FrSky 2.4GHz modul
Easy Glider BL
FW 190 A8
P 51D Mustang
IAR 80
ME 163

Tel: 0741-931.767
0

#8 Useril este offline   casper20 

  • Lifetime Beginner
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 3598
  • Inregistrat: 09-June 07
  • Gender:Male
  • Location:TG-MURES

Postat 28 October 2010 - 05:40 PM

Hei constantei voi nu va intalniti nicaieri?
Prabusirea este o aterizare necontrolata..................sau nu?

FPV is not a crime!

Hitec Optic 6 Spectra 35MHz sinteza
FrSky 2.4GHz modul
Easy Glider BL
FW 190 A8
P 51D Mustang
IAR 80
ME 163

Tel: 0741-931.767
0

#9 Useril este offline   P I T 

  • Junior
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 92
  • Inregistrat: 03-May 10

Postat 31 October 2010 - 09:53 AM

As fi si eu interesat , dar nu in weekend.
Catalin_a este din ct si mai zboara
0

#10 Useril este offline   PaunFD 

  • Aeromodelist de cumetrie
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Banned
  • Postari: 660
  • Inregistrat: 22-November 10
  • Gender:Male
  • Location:Constanta
  • Interests:IT, Auto engine tunning and driving, Aero - hobby.

Postat 23 November 2010 - 07:40 PM

Eu sunt din C-ta si ... de mai bine de 3 luni, zbor pe stadionul CFR de la iesirea din Constanta, spre Murfatlar/A2, partea stanga, aproape in fiecare weekend, de pe la 09:30 - 10:00. In ultima perioada, am avut si cate 2 reprize, una dimineata si una mai spre dupa masa, dupa ce evident, reincarcam accumulatorii. Este langa depoul de locomotive al CFR (ce-a mai ramas din el), de fapt chiar se ajunge cu masina la stadion, trecand pe la poarta depoului ...

Daca mai sunt impatimiti ai acestui hobby/boala de-a dreptul, sambata asta ma voi afla in locul descris mai sus, cu conditia sa nu bata scarba asta de vant.
"Pus astfel in lumina, ancorat in sinergia faptelor, recursul la mentalitate nu eludeaza meandrele concretului" - nu ma intrebati ce inseamna, ca n-am reusit inca sa inteleg ...
Ion Iliescu - Strategie si Reforma
0

#11 Useril este offline   PaunFD 

  • Aeromodelist de cumetrie
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Banned
  • Postari: 660
  • Inregistrat: 22-November 10
  • Gender:Male
  • Location:Constanta
  • Interests:IT, Auto engine tunning and driving, Aero - hobby.

Postat 28 November 2010 - 01:54 PM

Astazi, cum povesteam anterior, mi-am respectat programul si ... la ora stabilita am ajuns pe stadion. Dupa ce mi-am descarcat cei doi acumulatori, zburatacind un "trainer" anume Nemo Imagine atasata: Picture_6181.jpg, plecam spre casa, la incarcat de acumulatori, cand ... dintr-o masina frumoasa albastra imi face cineva flash-uri. Asa ... m-am intalnit cu Silviu, care avea in masina o aripa frumoasa, facuta de el, fara motor pe ea, deci planor, care ... mi-a aratat ca eu sunt mic copil cu ... pasaricile mele de pe creier si ca sunt in Constanta, altii muuult mai "bolnavi" ca mine.

Acuma, trebuie sa fiu sincer: boala mea, e la debut, astfel ca inca nu s-a agravat asa tare, dar ... cu timpul cu siguranta se va agrava ...

Imi pare bine ca m-am cunoscut cu Silviu, astfel ca ... incet, incet, intru si eu in gasca "bolnavilor" de aeromodelism din C-ta si imprejurimi, si o sa fim cat mai multi la zbor.
"Pus astfel in lumina, ancorat in sinergia faptelor, recursul la mentalitate nu eludeaza meandrele concretului" - nu ma intrebati ce inseamna, ca n-am reusit inca sa inteleg ...
Ion Iliescu - Strategie si Reforma
0

#12 Useril este offline   PaunFD 

  • Aeromodelist de cumetrie
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Banned
  • Postari: 660
  • Inregistrat: 22-November 10
  • Gender:Male
  • Location:Constanta
  • Interests:IT, Auto engine tunning and driving, Aero - hobby.

Postat 30 November 2010 - 08:34 AM

Incet, incet, gasca de "zburatori" constanteni, creste, ceea ce pentru mine, n-are cum sa fie decat un lucru imbucurator, mai ales ca majoritatea sunt ... "cu state vechi" in domeniu, astfel ca am de la cine sa invat.

Azi, cum sunt putin liber, intentionez sa ies la zbor cu Nemo, acum de dimineata, ca sa am timp sa incarc macar un pack, pana la pe la 12:30 - 13:00, cand ... vine si Bogdan sa-mi explice cum e cu ... motoarele neperiate ... Abia astept!!! La dracu, ma bucur de parca sunt un copil mic cu o jucarie noua, are si-a dorit-o foarte mult!!!
"Pus astfel in lumina, ancorat in sinergia faptelor, recursul la mentalitate nu eludeaza meandrele concretului" - nu ma intrebati ce inseamna, ca n-am reusit inca sa inteleg ...
Ion Iliescu - Strategie si Reforma
0

#13 Useril este offline   PaunFD 

  • Aeromodelist de cumetrie
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Banned
  • Postari: 660
  • Inregistrat: 22-November 10
  • Gender:Male
  • Location:Constanta
  • Interests:IT, Auto engine tunning and driving, Aero - hobby.

Postat 01 December 2010 - 12:48 PM

Constanteni: propun o adunare sambata, poate si duminica, la o sesiune de zbor la Poiana!!!! Cine se anunta?!

Incep eu o lista:
1. PaunFD!

Pentru ora fericitului eveniment, eu propun un ... 10:00, pentru "adunare", mai ales ca eu nu stiu ... zona unde mergeati voi de obicei!

Aceasta postare a fost editata de PaunFD: 01 December 2010 - 12:50 PM

"Pus astfel in lumina, ancorat in sinergia faptelor, recursul la mentalitate nu eludeaza meandrele concretului" - nu ma intrebati ce inseamna, ca n-am reusit inca sa inteleg ...
Ion Iliescu - Strategie si Reforma
0

#14 Useril este offline   PaunFD 

  • Aeromodelist de cumetrie
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Banned
  • Postari: 660
  • Inregistrat: 22-November 10
  • Gender:Male
  • Location:Constanta
  • Interests:IT, Auto engine tunning and driving, Aero - hobby.

Postat 07 December 2010 - 02:24 PM

Se baga careva, azi, acuma pana apune soarele la ... o ora de zburat cu plutele?!

Eu, pe la un 16:00, sper sa reusesc sa ajung la locul stiut/terenul de fotbal, sa mai adun niste minute de zbor ...
"Pus astfel in lumina, ancorat in sinergia faptelor, recursul la mentalitate nu eludeaza meandrele concretului" - nu ma intrebati ce inseamna, ca n-am reusit inca sa inteleg ...
Ion Iliescu - Strategie si Reforma
0

#15 Useril este offline   PaunFD 

  • Aeromodelist de cumetrie
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Banned
  • Postari: 660
  • Inregistrat: 22-November 10
  • Gender:Male
  • Location:Constanta
  • Interests:IT, Auto engine tunning and driving, Aero - hobby.

Postat 09 December 2010 - 08:30 AM

Constantenii zburatacitori, ce ziceti, pentru sambata, va bagati la o tura cu plutele????
Daca da, haideti sa bagam o lista, unde sa trecem si orele la care putem sa ne facem aparitia ... eventual si locul pe care-l propuneti.
Eu propun terenul/tarlaua cu trifoi din spatele oieriei, de la petrom-ul de la iesire din C-ta spre Valul lui Traian/A2 si orele ... 10:00, ca mai incolo, scarba de vant, presimt ca se va inteti.

Partea proasta este ca astia, pe net, spun ca vineri va ploua, iar sambata va bate scarba de vant cu ... cca 37kmh, deci se prea poate sa nu zburam deloc.
"Pus astfel in lumina, ancorat in sinergia faptelor, recursul la mentalitate nu eludeaza meandrele concretului" - nu ma intrebati ce inseamna, ca n-am reusit inca sa inteleg ...
Ion Iliescu - Strategie si Reforma
0

#16 Useril este offline   Primus 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 3026
  • Inregistrat: 14-June 07
  • Gender:Male
  • Location:FR

Postat 14 December 2010 - 05:20 PM

Puneti si voi o locatie de pe Google maps, ca mai trec si altii prin zona. :D
Multumesc!
0

#17 Useril este offline   PaunFD 

  • Aeromodelist de cumetrie
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Banned
  • Postari: 660
  • Inregistrat: 22-November 10
  • Gender:Male
  • Location:Constanta
  • Interests:IT, Auto engine tunning and driving, Aero - hobby.

Postat 14 December 2010 - 07:15 PM

Pentru zona unde ma tot dau eu mai mereu: http://maps.google.com/?ie=UTF8&ll=44....mp;t=h&z=17 In zona acestor 3 terenuri de fotbal se poate zbura deasupra tuturo celor 3, se poate traversa soseaua in zbor si zbura deasupra zonei benzinariei. Nu se poate zbura, fara riscurile aferente, desupra triajului/depoului CFR. Link-ul urmator evidentiaza drumul de acces care, zic eu ca poate permite decolarea/aterizarea pe roti, http://maps.google.com/?ie=UTF8&t=h&am...009645&z=17 terenul din stanga drumului fiind cultivat cu ... lucerna/trifoi, iar cel din dreapta cu ... nu stiu.
Zona pe care o propun ca locatie sa inlocuiasta "Poiana": http://maps.google.com/?ie=UTF8&ll=44....mp;t=h&z=16 Se pot observa o serie de drumuri de acces, precum si stalpii de inalta tensiune care trebuiesc evitati.
Complezul sportiv "Badea Cartan", care permite zbor cu "plute" cu anvergura aripilor de pana la 1m, care se afla in vale de jur imprejur: http://maps.google.com/?ie=UTF8&ll=44....mp;t=h&z=17 si care mie mi-a placut intr-un mare fel, deoarece vantul nu se simte la inaltimi de pana la 36m decat pe mici fasii din traseul de zbor, care se poate face deasupra stadionului.

Cei care stiti locatia la "Poiana" ... postati si voi un link!

Aceasta postare a fost editata de PaunFD: 14 December 2010 - 07:20 PM

"Pus astfel in lumina, ancorat in sinergia faptelor, recursul la mentalitate nu eludeaza meandrele concretului" - nu ma intrebati ce inseamna, ca n-am reusit inca sa inteleg ...
Ion Iliescu - Strategie si Reforma
0

#18 Useril este offline   Primus 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 3026
  • Inregistrat: 14-June 07
  • Gender:Male
  • Location:FR

Postat 14 December 2010 - 08:45 PM

Mersi Paun, locatia aia de langa Bratianu este excelenta. E langa iesire, am si un client aproape :D
La prima vizita ma opresc acolo.
0

#19 Useril este offline   PaunFD 

  • Aeromodelist de cumetrie
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Banned
  • Postari: 660
  • Inregistrat: 22-November 10
  • Gender:Male
  • Location:Constanta
  • Interests:IT, Auto engine tunning and driving, Aero - hobby.

Postat 20 December 2010 - 05:30 PM

Azi am iesit la doua sesiuni de zburatacit cu pluta. Una dimineata la ... 09:15 la terenul acela de sport "Badea Cartan", unde mi-am lansat pluta, dar datorita vantului in rafale destul de puternice ... am pus-o repede jos sa nu se intample mai rau. La aterizare, "ruland pe pista" pluta mea a ... "calcat" in caca de caine (cah!!!) si a trebuit s-o spal, s-o sterg, s-o curat.

Dupa masa, pe la un 14:20 -14:30 am mers la terenul de sport al clubului sportiv CFR (cel de la cealalta iesire din C-ta, spre Murfatlar) si ... am zburatacit pluta mai bine de o ora. Am aterizat-o pe zapada, frumos ...

Maine, daca nu bate vantul ... la "joaca" din nou!
"Pus astfel in lumina, ancorat in sinergia faptelor, recursul la mentalitate nu eludeaza meandrele concretului" - nu ma intrebati ce inseamna, ca n-am reusit inca sa inteleg ...
Ion Iliescu - Strategie si Reforma
0

#20 Useril este offline   PaunFD 

  • Aeromodelist de cumetrie
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Banned
  • Postari: 660
  • Inregistrat: 22-November 10
  • Gender:Male
  • Location:Constanta
  • Interests:IT, Auto engine tunning and driving, Aero - hobby.

Postat 23 December 2010 - 04:25 PM

Saptamana asta, de luni pana azi inclusiv, am fost liber (CO - mai precis) si cum vremea a fost superba, am iesit in fiecare zi si dimineata si dupa masa la ... descarcat de acumulatori cu "pluta". De marti incoace, am zburatacit pluta numai pe terenul din Bratianu, dimineata imediat ce se ridica ceata, iar dupa masa, in functie de cand terminau accumulatorii de incarcat.

Ca de obicei, ceva feeric! Iarba de pe terenul de fotbal este (inca) acoperita cu zapada, iar "pluta" lasa niste urme frumoase cum "ruleaza pe pista" la aterizare. Aterizari care le fac ... cand ESC-ul imi taie motorul, semn ca acumulatorul e gata-descarcat. Am zburat si in "blana", si fara motor in planare, dupa ce urcam pluta suficient de sus, astfel incat de abia o mai zaream, dar in majoritate am zburat la decolare cu acceretia la 2 dungi peste jumate, iar apoi reduceam la jumate, sau 2 dungi (click-uri) sub jumate.

Azi, putin vanticel a facut ca "pluta" sa zboare precum crabul, in diagonala ... iar asta-i cam strica din farmec. Ca sa zbor pluta oarecum normal si diagonala sa devina mai putin vizibila, trebuia sa accelerez putin mai mult, iar asta imi scotea din raza vizuala pluta, destul de repede. Poate tura viitoare (maine dupa masa) o sa merg la terenul de sport "Badea Cartan" ...

Am mai adaugat cca 5 ore de "zbor" la activ :lol: http://www.rhcforum....tyle_emoticons/default/tongue.gif

Aceasta postare a fost editata de PaunFD: 23 December 2010 - 04:26 PM

"Pus astfel in lumina, ancorat in sinergia faptelor, recursul la mentalitate nu eludeaza meandrele concretului" - nu ma intrebati ce inseamna, ca n-am reusit inca sa inteleg ...
Ion Iliescu - Strategie si Reforma
0

#21 Useril este offline   PaunFD 

  • Aeromodelist de cumetrie
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Banned
  • Postari: 660
  • Inregistrat: 22-November 10
  • Gender:Male
  • Location:Constanta
  • Interests:IT, Auto engine tunning and driving, Aero - hobby.

Postat 30 December 2010 - 10:42 AM

Ieri dupa masa, la -4 grade, pe la un 15:50 ne-am adunat eu cu Bogdan sa ne mai delectam cu "drogul" nostru, pe terenul din spate de la oieria de la iesirea in C-ta spre Valul lui Traian.

Bogdant a venit cu un avion splendid, electric, o frumusete din lemn de balsa, motorizata electric si cu o masina cu un motoras mititel pe etanol, de ... 2caluti putere, dotata cu gume iarna ;) Ca totul sa fie perfect, vantul nici macar nu adia, iar soarele apunea cum stie el sa apuna, dupa o padurice la mai bine de 2 km departare de locul unde ne aflam noi.

Pana si-a pregatit Bogdan avionul de zbor, eu deja eram cu pluta pe ceriu, la descarcat de lipo 2s si 1800 mAh. Faptul ca vantul nu batea deloc, a facut ca pluta mea sa zboare excelent si sa nu ... mai mearga in aer ca un crab, in diagonala ...
Apoi si-a ridicat Bogdan in aer frumusetea si ... eram cu ochii si pe avionul lui, care pur si simplu iti incanta ochiul cu gratia cu care zbura si cu care executa orice manevra. Zboara extrem de frumos.

Apoi, dupa ce am descarcat lipo 2s-ul si am trecut la un lipo 3s ... pentru prima oara in viata mea, am reusit sa fac un tonou chiar ... perfect, desi nu prea stiu cum mi-a iesit figura. Ulterior, cand am vazut ca ... merge, am mai incercat, insa nu mi-a mai iesit asa de frumos, avionul nu si-a mai mentinut directia si altitudinea de zbor ca prima data. Drept urmare, nu stiu ce-am "gresit" de mi-a iesit ca lumea tonoul ... da' perseverz si incer sa re-creez conditiile in care a avut loc fericitul eveniment.

La aterizare, insa deoarece terenul nu e ... chiar deloc plan, ci este impanzit de balarii, gropi si musuroaie, avionul n-a avut cum sa ruleze prin gropi, astfel ca o roata s-a agatat in ceva, iar aparatul a capotat, parcand cu botul in zapada si pamint. Impactul a fost ... destul de dur, astfel ca "incidentul" s-a soldat cu ... elicea rupta si roata care s-a agatat despartita de ... locul unde trebuia sa stea ea acolo, in trenul de aterizare. Elicea, totusi, destul de rezistenta (APC 1106) imi spune mie, ca acea capotare combinata cu cele cca 800g ale modelului a fost destul de ... "in forta". Imi pare nespus de rau pentru incident, insa era oarecum de asteptat, data fiind configuratia terenului. Oricum, avion s-a dovedit destul de rezistent si bine facut, pentru ca nu a mai suferit alte avarii.

Pluta mea ... nu pare sa aibe nici o greata la aterizarea pe burta (ca roti nu mai are, de la primul zbor), iar elasticele acelea care tin elicea pe motor sunt atat de ... elastice, incat, daca pala-i in jos, spre pamint, iar avionul la rulare cade (inevitabil) pe ea, elicea iese din ax si se aseaja frumos in ... prelungirea botului, ca un bot de ... vapor.

Azi e cam ceata, insa nadajduiesc ca se va ridica pana la 15:50, cand voi fi din nou cu pluta acolo! Locul este acesta http://maps.google.com/?ie=UTF8&ll=44....mp;t=h&z=17

Pe viitor, poate reusim sa aducem un rulou compactor sa ... nivelam putin terenul, deoarece, mie mi se pare a fi excelenta zona. Daca asezi masina cu spatele la soseaua principala, linia de inalta tensiune o lasi la cca 100 - 150m in spate, cat vezi cu ochii nu ai absolut nici un obstacol. Acuma, eu fiind mai chior, zic eu ca ... pot sa vad cu ochii, macar 2 - 3 km ...

Aceasta postare a fost editata de PaunFD: 30 December 2010 - 10:44 AM

"Pus astfel in lumina, ancorat in sinergia faptelor, recursul la mentalitate nu eludeaza meandrele concretului" - nu ma intrebati ce inseamna, ca n-am reusit inca sa inteleg ...
Ion Iliescu - Strategie si Reforma
0

#22 Useril este offline   Whip Snake 

  • Junior
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 62
  • Inregistrat: 23-September 11
  • Gender:Male
  • Location:Constanta
  • Interests:RC helicopters and 3D archery

Postat 07 January 2013 - 11:45 PM

Salutare Constanteni!
S-a cam asternut linistea pe la malul marii, asa e?
OK, cine si unde mai zboara? Ne organizam si noi un pic?
A man should look for what is, and not what he thinks should be.

Albert Einstein
0

#23 Useril este offline   edisultan 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2066
  • Inregistrat: 16-March 08
  • Gender:Male
  • Location:Tulcea
  • Interests:Aeromodelism, navomodelism

Postat 08 January 2013 - 08:03 PM

Nu vreau să te contrazic, dar dacă vei urmări jurnalul de zbor vei înţelege despre ce este vorba. Locuri de zbor în zonă:
- Palas Constanţa - Oierie cum îi spunem noi
- Plaja Fratelli - Malul mării
- Să nu uit Poiana - undeva pe lângă Ovidiu - acolo nu am fost niciodată (cel puţin eu)
Pentru ambele locaţii în topicul cu pricina se găsesc indicaţii.
Zburători suntem câţiva, chiar dacă nu prea ne omorâm cu scrisul pe forum. Colegul Florin care de obicei era sufletul poveştilor pe forum cel puţin la secţiunea jurnal de zbor, din motive ştiute de el şi pe care le respect nu mai scrie în schimb zboară la fel de mult ca înainte (poate chiar mai mult). Dacă doreşti ne putem auzi la un telefon şi eventual să ne cunoaştem. Zboruri line.
Să nu uit Telefon contact 0724360579 - Edi. Toate cele bune.
Sultan Eduard
0

#24 Useril este offline   Nicu Diaconescu 

  • Aviația dă senzația ...
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1410
  • Inregistrat: 03-September 11
  • Gender:Male
  • Location:Pucioasa
  • Interests:Aeromodele - Rachetomodele - Drone...

Postat 10 August 2014 - 07:58 PM

Salutare as vrea si eu sa vin la mare, de marti 11 august si sa stau 3 zile.
Ma poate ajuta cineva ,cu informatii,cazare la gazda,cort un pret pe noapte si alte detalii.

Astept un PM sau un tel.0721-136809 Nicu
0

Arata acest topic


Pagina 1 din 1

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

913Creative.ro