Modelism - RHC Forum: O punem de-o intalnire prin martie, aprilie? - Modelism - RHC Forum

Salt la continut

Pagina 1 din 1

O punem de-o intalnire prin martie, aprilie?

#1 Useril este offline   Vivi 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 665
  • Inregistrat: 06-June 02
  • Gender:Male
  • Location:Timisoara

Postat 13 December 2002 - 08:36 AM

Salutari la toti maniacii, fie ei de avioane mici sau mari!

Ca sa nu mai patim ca anul trecut, cand s-a organizat flug-tag-ul (de la Rapa Rosie) pe fuga, ce ziceti daca am stabili de pe acuma o data la care sa ne intalnim si s-o punem d-un aero-chef. Poate ca o sa ziceti ca e prea devreme, dar stiti cum e cu "iarna car si vara sanie". Deci trebuie sa stabilim o data si un loc.
Ce ziceti?
Alte propuneri?

:D :D :wub:
0

#2 Useril este offline   Marinaru 

  • GOLD MEMBER
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2989
  • Inregistrat: 20-April 02

Postat 13 December 2002 - 09:32 AM

...surpriza sau nu dar Big-u este hotarat sa reediteze RR-ul si pentru la anul!
Nu pierde el ocazia sa de-a detalii picante aici...!
Magelan,
Cu rabdare si ciocan.
0

#3 Useril este offline   Big 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1640
  • Inregistrat: 30-May 02

Postat 13 December 2002 - 10:24 AM

Dupa ce m-am sfatuit si cu Mama Omida si cu respectabila Mama Amigdala, am hotarat urmatoarele:
La primavara voi organiza iar adunarea de la Rapa Rosie. Va fi ca si anul asta combinata adica parapanta, modele, etc. Voi face aceasta adunare cu orice pret si promit sa o tin in fiecare an de acum incepand. Chiar daca o sa am participanti doar ciorile si colegii de club eu tot o fac! Adica cu sau fara meseriashii din spatele calculatoarelor!
In alta ordine de idei ma gandesc sa o facem cam pe cand se incalzeste afara. Pentru ca sa putem dormi in corturi si sa facem ceva termica . Partea cu gratarele, berea, focul de tabara, raman la fel. Ma gandeam sa alocam un spatiu si pentru automodelistii off road. Nu am deloc experienta in acest domeniu dar poate ma ajuta careva sa aranjez un traseu acolo, ca peisaj si conditii de o cursa spectaculoasa avem.

Sunt invitati toti cei care au legatura cu modelismul sau aviatia.

daca aveti propuneri nu va sfiiti sa le postati! Adica sa vedem cand o facem si cum sa-i spunem. Orice idee sau ajutor sunt binevenite.

Big

Daca voi stii din timp cati participanti avem voi cauta sponsori pentru ceva mancare, benzina, combustibil uman etc.
FROGS CAN FLY!
0

#4 Useril este offline   Vivi 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 665
  • Inregistrat: 06-June 02
  • Gender:Male
  • Location:Timisoara

Postat 13 December 2002 - 05:13 PM

Io unul vin. Si sper sa nu se mai intample ca anul trecut cand m-am imbolnavit subit, firear ei virusii ai dreaqu.
Propuneri:
data intalnirii: undeva intre 25 Apr si 10 Mai (cred ca e destul de cald)
Nume de cod: The Big Flugtag

Probabil o sa mai duc vreo 2-3 parapantisti si/sau modelisti

haideti, mai scrieti si altii propuneri...

Vivi entuziasmatu'
0

#5 Useril este offline   Corsair4FU 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1020
  • Inregistrat: 02-December 02

Postat 13 December 2002 - 09:58 PM

Salut,

o ideie foarte bunä. Vin sigur !

Nene BiGInvätat, ce spune mama Omida ? Cä ea stie exact cind o fi bine si la varä cald, ca sä iasä din cocon sä sä facä deltaplan :)

Cit sä dureze acest Flugtag ?
Mesterica, pe ce pune mina strica.
0

#6 Useril este offline   Razvi28 

  • Junior
  • PipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 97
  • Inregistrat: 02-December 02

  Postat 14 December 2002 - 01:24 AM

daca se tine pana la jumatatea lui Mai ,garantez pt mine si inca vreo 2-3 tineri din Brasov! Dupa aia e cam nasol ca suntem anul 5 (Constructii Aerospatiale) si avem de bagat pt licenta!
N-am fost anul trecut,dar am vazut poze si suna f interesant...deci om veni si noi sa rupem gura targului!
Numai sa aflam din timp,nu cum a fost concursul de zbor la panta de la Sanpetru unde am aflat cu o zi inainte!Trebuie pusi bani deoparte pt "combustibil uman" cum era mai sus si de benzina,ca nu suntem milionari...... :)
Flying is my middle name...
0

#7 Useril este offline   wabo 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 394
  • Inregistrat: 01-April 02

Postat 14 December 2002 - 09:38 AM

Ma bucur ca vreti sa faceti si in 2003.
Sper ca vin mai multi, si mai ales astea care nu au venit anul asta de diferite motive.

Daca vreti sa fiti sigur ca NU vine nici Cornel si nici Walter atuns of faceti in timpului expozitiei:

Faszination Modellbau
13.-16. März 2003
Messe Sinsheim GmbH
http://www.faszination-modellbau.de

Acollo o sa fim cu modele productia romanesti si cu demonstrati lafel.

In Aprilie, da, venim si noi cu toata gama de modele.

Oricum propun 2 intelniri, unul primavara si unul toamna.
Salutare
Walter Born
0

#8 Useril este offline   Vivi 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 665
  • Inregistrat: 06-June 02
  • Gender:Male
  • Location:Timisoara

Postat 14 December 2002 - 05:15 PM

1 Mai cade joia, deci una din posibilitati ar fi din 2 pana in 4. O alta ar fi in weekend-ul imediat urmator. Ca si timp, cred ca ar fi optim ... ce ziceti?

Vivi

PS: vreau sa stabilim din timp data intalnirii, ca sa spun la sefii mei (nevasta-mea, si bosul de la servici), ca atunci nu voi fi de gasit, ca altfel cine mai stie ce le trece prin cap ;) :o :(
0

#9 Useril este offline   Big 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1640
  • Inregistrat: 30-May 02

Postat 14 December 2002 - 07:21 PM

Buna sara! ce matzi uitat deja, pupavash pa portofele? Huoooo haladitilor ca is io mama Amigdala! Mama Omida ii acum cu bulibasha nost' prin ateler sa face un model nou. Si ma lasat pa mine ca sa ved ce sa mai scrie acilea! Hapoi frumoshilor di ce va ascundeti voi de mine? pai daca faceti voi hadunare la rapa Roshie si nu invitati si pe mama mamelor, adevarata mama a lu mama Omida, va pun boscoane din par de manz, pele de broasca raioasa si copite de cai da furat, ca sa nu tine vremea cu voi! Da io cred ca da bulibasha asta un ban de hartie, un ban verde, un ban da valore si fac io neste vraji adivarate casa zboare tat ce vreti voi ca paserile cerului! termicile (ces alea?) califturile de la intercontinental unde lucra varu lu bulibasha ii derector artistic acolo, cu balerine si cu balerini de 150 de parai scurtu sa ocupa!

Hapai io zic ashe: faceti voi treaba acasa si pe la acolo unde lucrati voi ca sa aveti voie sa viniti acilea! io ma ocup de tat tat tat cu horganizarea! aducem muzicanti adivarati, balerine buricoase, lebede si gaini faine si grase, vanturi cum vreti voi, vinishor rosu si palinca dalba! Io zic ca cel mai bine ar fi sa va vad la mecla cam prin 2 mai! si prin 4 sa mereti voi in treaba voastra acasa de unde ati vinit!

Shi sa stiti ca bulibasha de big haladitu si puriu o mintzat! nu so inteles inca cu mine, poate numa cu halalalta! Pai da, mancavash banii!

gata fug ca sa aude preafrumosu, intelijentu si haladitu, boeru da Big Bulibasha nost!

mama Amigdala, adivarata mama a lu mama Omida care scoate arjintu viu, petele si latzeii, ghintzii shi maselele, junghiu si deochiu, impotenta si face leacuri de dezlegare.
Acium reduceri mari de poreturi! Lucram si cu plata in nautura pupavash! Deschiderea un ciricliu ! daca esti mai slab mere si unu mai aricit!
Va pup pa bolentin!
FROGS CAN FLY!
0

#10 Useril este offline   Vivi 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 665
  • Inregistrat: 06-June 02
  • Gender:Male
  • Location:Timisoara

Postat 16 December 2002 - 09:10 AM

Nene Big,
nu cred ca te-a uitat nimeni, ca doar tu vei fi gazda, nu? Incercam doar sa clarific situatiunea ca sa se stie de modelo-chefuiala sa putem veni cat mai multi, si sa ne organizam putin.
Am uitat ceva: combustibil uman aduc si eu, ca are tata unul bun acasa http://www.rhcforum....tyle_emoticons/default/tongue.gif

Vivi
0

#11 Useril este offline   Big 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1640
  • Inregistrat: 30-May 02

Postat 16 December 2002 - 09:40 AM

N-am scris eu mesajul impricinat! Iar am scapat pe mama amigdala la tastatura!
FROGS CAN FLY!
0

#12 Useril este offline   Vivi 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 665
  • Inregistrat: 06-June 02
  • Gender:Male
  • Location:Timisoara

Postat 16 December 2002 - 10:44 AM

Nhe faci shi noua cunohstinta cu mama hamigdala? Nu de alta, da poate avem nevoie de soare la-ntalnire...
0

#13 Useril este offline   Dom*PROFESOR 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1301
  • Inregistrat: 17-April 02

Postat 17 December 2002 - 11:57 PM

Pastele cand cade?(si catolic si ortodox)
PER ASPERA AD ASTRA!
Live to fly!!!!!
Subiectul JURNAL DE ZBOR este initiat de Dom*PROFESOR la 1 septembrie 2003
0

#14 Useril este offline   Zippo 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1077
  • Inregistrat: 02-December 02
  • Gender:Male
  • Location:Suceava

Postat 13 January 2003 - 03:48 PM

B) Chiar daca nu prea ne cunoastem noi dar spuneti-mi si mie unde e
vestita Ripa Rosie ca nu sunt din zona, si cred ca m-ar interesa si ar face bine si alti modelisti din tara sa vina.Sper ca este teren de zbor cu delta .
Dati-mi si mie va rog adresa completa ,Judet ,Oras, repere etc.
Am auzit eu ceva de locul asta ca e plin de modelisti si de planoristi si alte alea dar chiar nu stiu unde e.
Iar cu stabilirea datei ar fi bine pe la inceputul lui iulie sa termine omul cu sesiunea iar mai tirziu nu merita ca incep concursurile de racheto , planoare RC si altele..
aerosv@yahoo.com


Mersi fain!
B)
0

#15 Useril este offline   Vivi 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 665
  • Inregistrat: 06-June 02
  • Gender:Male
  • Location:Timisoara

Postat 13 January 2003 - 03:54 PM

E pe langa Alba Iulia. Mai multe detalii iti poate da Big-ul, ca el e patronul acolo....
0

#16 Useril este offline   Sebathorus 

  • Membru
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 196
  • Inregistrat: 06-June 02

Postat 14 January 2003 - 04:27 PM

E la 2-3 KM de Sebes, cum iesi din oras se vede un deal cu o "Rapa Rosie".
Logica te va duce din punctul A in punctul B. Imaginatia te va duce oriunde vei vrea.
0

#17 Useril este offline   Big 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 1640
  • Inregistrat: 30-May 02

Postat 15 January 2003 - 05:26 PM

Rapa Rosie:
este situata in judetul Alba, la circa4 km de orasul Sebes. este vizibila de pe drumul dintre Alba Iulia si Sebes sau chiar dintre Sibiu - Sebes. Se prezinta ca o Rapa de circa 150m inaltime orientata spre 180 de grade (adica sud), intr-un ansamblu de dealuri in forma de ,,U'' cu deschiderea pe aprox 270 grade adica vest. in partea superioara prezinta un platou de dimensiuni considerabile. la baza cateva dealuri mai mici si un alt platou si raul Secas. Rapa in sine este o rezervatie geologica.

In aceasta zona se zboara frecvent cu parapanta, fiind optima pentru scoala sau zboruri in curenti dinamici. Poze puteti gasi pe site-ul aeroclubului Archeopteryx - www.archeopteryx.go.ro.

Mai multe informatii solicitati la Big

Big
FROGS CAN FLY!
0

Arata acest topic


Pagina 1 din 1

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

913Creative.ro