Modelism - RHC Forum: inca o disparitie - Modelism - RHC Forum

Salt la continut

Pagina 1 din 1

inca o disparitie trenul din Herastrau

#1 Useril este offline   radian 

  • Membru
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 126
  • Inregistrat: 10-June 06

Postat 31 January 2007 - 11:25 PM

Are cineva idee ce s-a intamplat cu locomotiva din imagine? Era pana nu de mult atasata celor doua vagoane din parcul Herastrau (undeva pe langa Expoflora - si aceasta disparuta!). Speram ca cineva le va restaura macar ca piese de muzeu...

Imagini atasate

  • Imagine atasata: post-6-1170278702.jpg

0

#2 Useril este offline   Dragos Ionut 

  • Incepator
  • PipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 31
  • Inregistrat: 23-March 06

Postat 03 February 2007 - 11:45 AM

Avem trei variante...1)ori au luat-o tiganii si au dat-o la fier vechi... ceea ce ar fi cel mai tragic
2)ori a luat-o Basescu si a dat-o la fier vechi (odata cu renovarea parcului si cu intrarea in EU..probabil ca s-a gandit ca nu da bine la EUropeni) asta ar fi mai tragic decat prima varianta ,ca macar aia au avut nevoie de bani... :lol:
n fine.. 3) ori au luat-o vreo firma de restaurari si au de gand sa o puna acolo "de noua" ceea ce ar fi cea mai fericita varianta

Am si eu o intrebare vagoanele alea verzi zu ramas acolo? Daca mai sunt e clar ca au luat locomotiva la reparatii..Ceausescu a pus trenul ala acolo pentru ca vroia sa faca o sina care sa ocoleasca tot Parcul Herastrau (uite ca si omu asta mai facea lucruri bune dar daca l-au impuscat..trenul a ruginit acolo)
0

#3 Useril este offline   PDI 

  • Nou venit
  • Pip
  • Grup: Members
  • Postari: 9
  • Inregistrat: 17-February 04

Postat 03 February 2007 - 10:04 PM

Locomotiva o puteti vedea (revopsita) in depoul BC - calea Grivitei, langa gardul depoului, vis-a-vis de "PIKO-izi". Cand a fost adusa, cu contributia membrilor TCR in Herastrau, era in perfecta stare de functiune, fiind reparata la Cluj. Vagoanele o vor urma, si speram sa vedem si un magazin de trenulete in ele.

PDI/TCR
0

#4 Useril este offline   navigator 

  • Moderator RHC
  • Grup: MODERATOR
  • Postari: 3019
  • Inregistrat: 01-September 04
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti

Postat 03 February 2007 - 10:28 PM

Iata si o veste care ne bucura!


0

#5 Useril este offline   radian 

  • Membru
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 126
  • Inregistrat: 10-June 06

Postat 04 February 2007 - 08:28 AM

@ Dragos Ionut:

Citeaza

Am si eu o intrebare vagoanele alea verzi zu ramas acolo? Daca mai sunt e clar ca au luat locomotiva la reparatii..Ceausescu a pus trenul ala acolo pentru ca vroia sa faca o sina care sa ocoleasca tot Parcul Herastrau (uite ca si omu asta mai facea lucruri bune dar daca l-au impuscat..trenul a ruginit acolo)


Da. Vagoanele mai sunt (inca...) acolo. Pe terenul pe care se afla ( nu stiu cui apartine) a inceput constructia unei arene (?) . S-ar putea (cred) sa fie un teatru de vara.

@PDI:

Citeaza

Cand a fost adusa, cu contributia membrilor TCR in Herastrau, era in perfecta stare de functiune, fiind reparata la Cluj.

Ultima data cand am vazut-o arata jalnic..

Imagini atasate

  • Imagine atasata: post-6-1170570526.jpg

0

Arata acest topic


Pagina 1 din 1

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

913Creative.ro