Modelism - RHC Forum: Cand incepeti un subiect de discutie - Modelism - RHC Forum

Salt la continut

Pagina 1 din 1

Cand incepeti un subiect de discutie

#1 Guest_Webmaster_*

  • Grup: Guests

  Postat 12 December 2002 - 11:39 AM

...verificati daca nu mai exista altul pe aceeasi tema. Daca exista, raspundeti la el in cazul in care aveti ceva de spus in plus. Nu se acorda nici un premiu pentru cele mai multe mesaje scrise!
Folositi formularul de cautare avansata.
Haideti sa facem acest forum mai curat, mai ordonat si deci mai util!
In privinta limbii romane care este pur si simplu "hacuita" de unii membri, ce sa mai spun... Folosirea jagonului de baiat "care se da pe net" nu cred ca aduce placere multora, cred mai degarba ca este mai greu de citit mesajul.
Va rog insitent sa cititi si Regulamentul forumului...
0

#2 Useril este offline   Marinaru 

  • GOLD MEMBER
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2989
  • Inregistrat: 20-April 02

Postat 12 December 2002 - 03:06 PM

...nu cred ca cineva cu bun simt are de gand sa treaca peste toate astea...personal, mie imi plac foarte mult glumele si ma pretez la ele, dar am rugamintea de asemenea sa se elimine limbajele de mirc sau de baiat de baiat!...Apreciez intelegera tuturor si deasemenea le multumesc! Locul acesta este al unei familii si consider ca tot ce intrece masura in mod abuziv poate fi sters fara mustrari de constiinta...cel putin acolo unde sunt eu moderator! Se vor face avertizari inainte de stergere!!!
Magelan,
Cu rabdare si ciocan.
0

#3 Useril este offline   VIPER 

  • MEGA Membru
  • Grup: MODERATOR
  • Postari: 1506
  • Inregistrat: 02-December 02
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Star Wars (colectii), Automodelism (cu si fara radiocomanda), F1, WRC, masini, calatorii...

Postat 12 December 2002 - 04:37 PM

Ma bucur sa vad ca nu sunt singurul care nu accepta limbajul "de mirc", cum bine a zis Marinaru, cat si interventiile fara sens, cum bine a zis PiccoMaster. Chiar daca nu ar fi existat REGULAMENTUL , tot nu ar fi fost cazul sa fim intoxicati de limbaje de strada si de mesaje lipsite de sens sau care sa nu aiba nici o legatura cu subiectul. Toate astea tin pur si simplu de bun simt. Sper si eu sincer ca din aceasta comunitate in formare sa avem toti de invatat si de castigat! Toate bune tuturor modelistilor.
"Coming together is a beginning; keeping together is progress; working together is success." - Henry Ford
Flickr - pozele mele
0

#4 Useril este offline   alexella 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 431
  • Inregistrat: 21-May 02

Postat 13 December 2002 - 12:19 AM

oops.... am vre-o musca pe caciula?

sper ca pe nimeni n-am ofensat,
(de m-oi fi exprimat ca baiat de baiat)
sau am vorbit cam ca pe mirc
si m-am facut cam ca de circ.

ca io n-am fost de mult pe mirc,
am fost de fapt de doua ori.
am fost cuminte, fara circ.
(stiu c-am mai zis de doua ori)

dar ca mesajele sa fie
fiecare-n casa lui
mai bine webmasterul s-adune
sub clotza puii, pui cu pui.

ca dac-astepti puii sa vina
sa se adune in cuibar
o sa-ti creasca barba lina
si-o s-adormim toti sub umbrar.

asa ca tine-n maini mai nene
intr-una matura, intr-una baztul
cu una maturi gainatzul
cu alta-l frigi pe cine-o cere.

Si ma opresc aici cu versu', trecand un pic in proza.
Mai exista si o alta modalitate de curatenie: autocuratenia.
Fiecare poate sa-si modifice propriile mesaje. Deci, sa si le si stearga. PUteti sa mergeti sa va vedeti propriile mesaje, sa le cititi, si sa vedeti care mai merita pastrate, odata ce subiectul deja e mort. Zic de mesajele cu "vorbe", nu cele care chiar spun ceva....

In rest, dupa cum spuneam, matura o are webmasteru'. Si dac-o foloseste cu discernamant, n-o sa deranjeze decat pe cei ce-au deranjat.... Desi, ne apropiem incet incet de .. cenzura.



ma duc sa dorm, mi-e somn.

alexella


PS - pe bune, de va stresez cu vorba lunga... ziceti-mi si ma duc sa-mi modific mesajele prea lungi si-ntortocheate. Da'n rest, io tot asa o sa mai scriu....
Oriunde vei merge, acolo vei ajunge............
0

#5 Useril este offline   Vivi 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 665
  • Inregistrat: 06-June 02
  • Gender:Male
  • Location:Timisoara

Postat 13 December 2002 - 10:24 AM

Nu inteleg care e problema limbajului. De ce sa nu folosim cuvinte si expresii pe care le folosim de obicei, atata timp cat nu intrecem limita? Daca vrem sa ne simtim ca intr-o familie, atunci trebuie sa ne simtim liberi, si nu sa ne controlam fiecare cuvant. Pana acum nu am remarcat nici un mesaj, din cele citite de mine, care sa mi se para obscen, sau lipsit de bun simt. Deci hai sa lasam lucrurile sa mearga asa ca pana acum, iar cei care se tin de "mishtouri permanente", de glume de prost gust si alte idiotzenii se vor "autoexclude".

Vivi
0

#6 Useril este offline   VIPER 

  • MEGA Membru
  • Grup: MODERATOR
  • Postari: 1506
  • Inregistrat: 02-December 02
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Star Wars (colectii), Automodelism (cu si fara radiocomanda), F1, WRC, masini, calatorii...

Postat 13 December 2002 - 10:40 AM

Ca in orice familie, exista niste reguli. Ele nu sunt facute sa ingradeasca libertatea, ci sa asigure bunastarea si sanatatea acelei familii. Daca ii lasam pe cei cu limbaj nepotrivit sau cu mesaje aiurea sa se "autoexcluda" riscam sa pierdem alti (posibili) membri poate mult mai importanti si mai interesanti pentru intreaga familie.
"Coming together is a beginning; keeping together is progress; working together is success." - Henry Ford
Flickr - pozele mele
0

#7 Useril este offline   leo 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 312
  • Inregistrat: 02-December 02

Postat 13 December 2002 - 11:18 AM

Viper a facut o observatie normala, de bun simt, este corect.

Am o observatie, din ce-am vazut pe vechiul forum, care tine de etica unei vinzari.
Nu mi-i se pare corect ca atunci cind cineva vinde un produs, indiferent de motivatia vinzatorului, sa se gaseasca unii care nu doresc achizitionarea lui dar care isi dau cu parerea despre acel produs. Cel mai corect o tranzactie este la latitudinea cumparatorului si a vinzatorului, daca cel care cumpara doreste pareri de la altii este problema lui si numai a lui.
Nu lasa pe maine ce poti strica astazi!
0

#8 Useril este offline   Buggy-man 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Admin
  • Postari: 1804
  • Inregistrat: 02-December 02

Postat 13 December 2002 - 11:52 AM

Domnilor, libertatea de exprimare!
Cine nu vrea sa citeasca nu citeste.
Categoric nu trebuie sa acceptam cuvinte triviale dar pana la a sterge mesajul cuiva pe motiv ca a bagat o "daia da cartier" e cale lunga.
Asa ar trebui sa definim notiunea de "cuvinte de cartier" sau mai bine postam cateva din versurile lui B.U.G. MAFIA:

"..sunt Cady acum ma sti bine
cand ma vezi pe strada pune cainii pe mine,
Intriga ta la vorba e nimica toata....."

Ca sa vezi, om cu studii la cap stie asa ceva.....
Domnilor, face parte din cultura noastra!
RHCForum - Webmaster
0

#9 Useril este offline   alexella 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 431
  • Inregistrat: 21-May 02

Postat 13 December 2002 - 11:59 AM

salut copii

Subsemnez si eu la observatia lui Leo. Mai ales pentru ca am facut-o si eu o data, mi-a parut rau.. .si de atunci am tacut.

Eventual, pentru cei care tineti cu tot dinadinsul ca sa va exprimati parerea despre un produs,macar n-o faceti pe subiect. Faceti-o ca mesaj MI catre vre-unul din cumparatori.. Altfel, ati vorbit ca sa va aflati in treaba.

Dar pe de alta parte, ca cumparator, mie imi convine ca cineva sa intervina pe un forum de vanzare cu o oferta sub oferta pe care eram gata sa o accept. Si asa cred ca gandeste fiecare. In fond, forumul de vanzare este un fel de licitatie, care nu e neaparat sa mearga in sus, poate sa mearga in jos.
Si uite asa, punctul de vedere se schimba in functie de ce parte a tranzactiei te aflii.

Pana la urma, faceti si voi ca-n reclama ceea.....

FAC CE VREAU DAR STIU CE FAC.

Ganditi-va inainte sa scrieti ceva...... M-am gandit ca e aiurea sa ma apuc sa adug si eu niste reguli de conduita pe forum. In fond, cand te intalnesti cu un necunoscut pe strada, e obligatoriu sa fie politicos cu tine? Sa te ajute??... canci, n-are nici o legatura. E.. cum se nimereste, cum au fost educati, etc.

Pana la urma, mi se pare o idee mai buna cea cu autoexclusul.
Doar ca RHC sufera momentan (cred) de spatiu asa ca tre' sa impunem noi reguli, care daca tot are cutitul in mana, webmasterul si conducerea site-ului ar trebui sa o faca. Vorba aia "conform regulamentului".

La fel atunci cand un subiect incepe sa divagheze, sa fie retrogradat din "casa" lui la "casa" Diverse, unde articolele din Diverse sa aiba o durata de valabilitate mai scurta. De exemplu....

in fine, am zis ca nu dau sfaturi si tot dau sfaturi.
ma opresc aici. si decat sa tot vorbim(-iti) la general, faceti o lista cu atitudinile si persoanele care nu respecta regulamentul, dati-le o sansa sa se redreseze conform specificatiilor, dupa care.. IN or OUT....

asta e..

alexella



Intre timp, a scris si Buggy ceva....

Corekt, cui nu-i convine, sa nu citeasca.... Ignora mesajul.... In fond ASTIA suntem noi, buni si rai. Forumul tre' sa comunice, nu sa fie un etalon al limbajului elevat automodelistic. Normal ca nu se folosesc cuvinte obscene, mai ales ca soft-ul de forum poate filtra aceste cuvinte. Ca de ex, am incercat sa scriu eu un "k" urmat de "ca" si bine-nteles ca a iesit "***". Si io n-am scris trei stelute. Deci, obscenitatile dispar. Iar daca cineva abereaza... pana lui. Ce-am eu cu el. Dau scroll si ajung la un raspuns mai interesant/inteligent din punctul MEU de vedere....

Hai ca ajungem si aici la un forum-polemica.

Aceasta postare a fost editata de alexella: 13 December 2002 - 12:04 PM

Oriunde vei merge, acolo vei ajunge............
0

#10 Useril este offline   Vivi 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 665
  • Inregistrat: 06-June 02
  • Gender:Male
  • Location:Timisoara

Postat 13 December 2002 - 12:01 PM

Vipere, pe langa RHC, mai particip pe vreo 3-4 forumuri la discutii si in niciunul din ele nu sunt atatea reguli ca aici. Nu sunt un anarhist, dar nu cred ca trebuie sa ne aberam in elaborat de reguli care mai de care. Cel mai greu lucru este sa te tii in echilibru, pe de o parte fiind anarhia, iar pe cealalta e dictatura. Si mai spune-mi si mie cine ar fi posibilii membri care sa se lase intimidati de "limbajul obscen" ??? Un membru serios nu ia in seama nici provocarile si nici mesajele idioate. La asta se referea "autoexcluderea" de care am zis mai sus. Adica in momentul in care unul din noi scoate prostii, acesta isi face singur reclama proasta.

Vivi
0

#11 Useril este offline   VIPER 

  • MEGA Membru
  • Grup: MODERATOR
  • Postari: 1506
  • Inregistrat: 02-December 02
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Star Wars (colectii), Automodelism (cu si fara radiocomanda), F1, WRC, masini, calatorii...

Postat 13 December 2002 - 12:09 PM

Vivi, spui ca participi si pe alte forumuri.... Hmmm... XtremePC, de exemplu? In fine, mergi la www.price.ro/forum si citeste acolo Regulamentul! O sa realizezi ca regulamentul nostru de la RHC e chiar de bun simt! Acolo sunt peste 1200 de membri si toti respecta regulamentul! Acolo s-au dat si "ban-uri", si afara! Daca vrem discutii foarte libere, mergem la o bere si ne porcaim cat putem! Aici e un forum de modelism iar majoritatea celor care intra aici vor sa faca schimb de experienta, sa invete de la ceilalti, sa lege prietenii in domeniu sau sa faca afaceri in domeniu. Daca era un forum de generalitati, mai ziceam, dar nu este!
"Coming together is a beginning; keeping together is progress; working together is success." - Henry Ford
Flickr - pozele mele
0

#12 Useril este offline   Vivi 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 665
  • Inregistrat: 06-June 02
  • Gender:Male
  • Location:Timisoara

Postat 13 December 2002 - 12:27 PM

Ca sa nu plictisim lumea cu mesajele noastre contradictorii propun sa facem un sondaj pe tema asta, in care membrii sa-si spuna parerea. Pana acuma vad ca parerile sunt cam impartite, si anume moderatorii de o parte, membrii de alta.
0

#13 Useril este offline   leo 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 312
  • Inregistrat: 02-December 02

Postat 13 December 2002 - 12:48 PM

Observatia a fost facuta nu legat de o oferta mai buna la o vinzare ( ceea ce este corect , gen licitatie) ci la discreditarea produsului care este spre vinzare si respectivul isi da cu parerea ca si cum produsul in cauza ii apartine.
De aceea putem apela la un MI.
Nu lasa pe maine ce poti strica astazi!
0

#14 Guest_RHC.ro_*

  • Grup: Guests

Postat 13 December 2002 - 01:02 PM

Un punct de vedere oficial:

Rugamintea noastra de a respecta citeva norme de bun simt are la baza dorinta noastra ca acest loc de intilnire sa ramina util modelistilor prin continutul de idei si informatii pastrate in forum. NU are la baza motive tehnice, cum ar fi lipsa de spatiu.
S-a inteles gresit ca vom sterge mesajele neimportante.
S-a inteles gresit ca va aparea cenzura.
Setul de reguli sint orientative si se va face referire la ele doar in cazul in care se incalca in mod repetat. Este evident ca va exista o doza de subiectivitate din partea noastra si a moderatorilor in a defini anumiti termeni cum ar fi de exemplu "cuvinte obscene".
Lasind discutia teoretica la o parte va putem spune ca in practica s-a intrevenit foarte putin in mesajele din forumul vechi. Situatiile cele mai frecvente au fost de mesaje de reclama si citeva cazuri (foarte) rare in care schimbul de opinii dintre membrii a devenit injurios. In primul caz s-au sters/editat mesajele si s-au trimis avertizari pe e-mail. In al doilea caz i-am rugat pe respectivii sa nu se certe in public. Nu a fost exclus nici un membru.
Fiecare are dreptul sa isi scrie mesajele cum doreste! Ceilalti vor judeca continutul si forma mesajul si vor reactiona cum vor crede de cuviinta. Evident in limita bunului simt.
Cel putin pina acum, avind in vedere caracterul strict specializat al forumului, calitatea mesajelor a fost foarte buna. Procentual mesajele aiurea sint rare. Pentru aceste mesaje am facut rubrica "Diverse". Moderatorii au libertatea de a muta mesajele perturbatoare in aceasta sectiune.
Sintem convinsi ca autoechilibrul va contiuna sa functioneaza foarte bine in cadrul acestui forum si astfel nu vom fi nevoiti sa intervenim.
Va multumim pentru intelegere.
0

#15 Useril este offline   Buggy-man 

  • MEGA Membru
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Admin
  • Postari: 1804
  • Inregistrat: 02-December 02

Postat 13 December 2002 - 02:52 PM

Pertinenta observatia facuta de RHC.
Cred ca acordam prea multa atentie acestui amanunt.
Ne irosim timpul de pomana.

GATA...am zis!
Si ca sa fiu mai convingator na o moaca :)
RHCForum - Webmaster
0

#16 Useril este offline   Vivi 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 665
  • Inregistrat: 06-June 02
  • Gender:Male
  • Location:Timisoara

Postat 13 December 2002 - 03:43 PM

Se accepta...
:) :D :D

Vivi
0

#17 Useril este offline   defectul 

  • Incepator
  • PipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 12
  • Inregistrat: 10-December 02

  Postat 13 December 2002 - 04:16 PM

bag sama ca eu am strirnit apele........
dar asta e.....
nici mie nu mi-ar conveni sa gasesc un fraier ,sa-l aburesc si altcineva sa-i deschida oki :)
aici sunt de acord
si promit sa nu mai fac misto,sper din suflet ca nu am deranjat pre rau.
0

#18 Useril este offline   Vivi 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 665
  • Inregistrat: 06-June 02
  • Gender:Male
  • Location:Timisoara

Postat 13 December 2002 - 04:31 PM

Dragi moderatori, draga Webmaster, draga RHC,
dupa cum se vede, membrii care au gresit, si-au cerut scuze, deci suntem civilizati! :) :D :D Pana si "defectul" si-a cerut scuze :D
Propun sa inchidem subiectul si sa ne continuam aburelile pe acest forum. http://www.rhcforum....tyle_emoticons/default/tongue.gif
0

#19 Useril este offline   VIPER 

  • MEGA Membru
  • Grup: MODERATOR
  • Postari: 1506
  • Inregistrat: 02-December 02
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Star Wars (colectii), Automodelism (cu si fara radiocomanda), F1, WRC, masini, calatorii...

  Postat 13 December 2002 - 04:46 PM

AMIN!

:D :) http://www.rhcforum....tyle_emoticons/default/wub.gif :D :D
"Coming together is a beginning; keeping together is progress; working together is success." - Henry Ford
Flickr - pozele mele
0

#20 Useril este offline   st3fy 

  • Membru
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 142
  • Inregistrat: 19-January 03

  Postat 21 January 2003 - 01:58 PM

mai este adevarat ce vrei sa ziceti u limajul
dare nu inteleg de ce limbajul pe mirc este aiurea
este chiar f fain
:lol: :lol: :lol:
na dac astea sunt regulile nu tre sa le incalcam
0

#21 Guest_Webmaster_*

  • Grup: Guests

Postat 06 November 2003 - 09:32 AM

Mai aducem la suprafata acest subiect pentru noii veniti ...
0

#22 Useril este offline   bitex 

  • MEGA Membru
  • Grup: MODERATOR
  • Postari: 5662
  • Inregistrat: 02-December 02
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti, Sector 6

Postat 06 November 2003 - 10:31 AM

"nici mie nu mi-ar conveni sa gasesc un fraier ,sa-l aburesc si altcineva sa-i deschida oki "

E interesanta ideea ta. Macar jucam cu cartila pe fata: sa inteleg ca pe forumul asta ti-ar conveni sa gasesti fraieri, ti-ar conveni sa-i aburesti si sa cred ca ai fi foatre fericit daca n-ar exista nimeni care sa le deschida ochii?
Chiar daca textul era urmat de o moaca zâmbitoare, n-o iau ca gluma 100%.
De obicei nu-mi bag nasul unde nu-mi fierbe oala, si sigur n-o sa mi-l bag când o sa fii tu in ea... Urmeaza aceeasi moaca: :(
Spor la treaba!
Adresa email: bitex25@yahoo.com
Telefon: 0721 385365
0

#23 Useril este offline   Marinaru 

  • GOLD MEMBER
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 2989
  • Inregistrat: 20-April 02

Postat 06 November 2003 - 10:59 AM

...nu-ti mai bate capul Bitex..."Defectu" a plecat de mult!!!...aici e vorba de noi, astia care mai spunem "prezent"!
Magelan,
Cu rabdare si ciocan.
0

#24 Useril este offline   GIGI 

  • Membru de onoare
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 995
  • Inregistrat: 13-January 03
  • Gender:Male
  • Location:România

Postat 06 November 2003 - 07:38 PM

Cine Bitex tu? ;) ;) :)
Nu termina omul de scris un mesaji ca ti repede dai cu raspunsul. Aceiasi moaca :D
Pe bune esti util la forumu' omului.

Eu nu prea stau pe forumuri sau chat-uri.
Nu vreau sa va plictisesc dar va spun ca o data aveam nevoie de o idee mai inteleapta in domeniul electronici si asa am zis ca daca pe forum-ul asta am invatat atitea sa caut un forum de electronica. Zis si facut.
Intru pe forum ma inscriu si surpriza in loc sa fiu bine primit sau macar sa nu fiu bagat in seama am fost luat la "misto" si nu am primit nici un raspuns. Am intrat doar de doua ori pe acel forum. Nu comentez de limbajul folosit. ;)
Am zis ca am ghinion si am mai incercat pe un forum. :( Aceiasi chestie.

Cand am intrat aici pe forum din prima clipa m-am simtit ca acasa.
Nu zic ca nu am calcat niciodata in laturi dar nu cred ca am incalcat masura.

Eu accept regurile si le respect.
Aici nu este strada sa faca fiecare ce vrea.
Este un forum al cuiva si ii trebuiesc respectate dorintele.
Cum sa spus mai sus "nu-ti convine nu citesti" e tot asa cui nu-i convine nu este obligat sa stea pe forum.
Aici nu se discuta ce film ai vazut aseara sau ce gagici ti-ai mai tras si cine scrie asa ceva nici macar nu stie sa scrie corect gramatical. mai apasa omul aiurea pe taste dar nu se greseste frecvent.

Eu spun ca atita timp cat suntem gaztuiti de cei de la RHC sau chiar de oricine altcineva sa le respectam dorintele si regurile.

Daca este careva care nu-i convine poate sa se duca pe alt forum sau sa-si faca propriul forum si sa faca el regurile.

Nu vreau sa jignesc pe cineva sau sa fac eu observatii de aceea vreau sa se considere o discutie la modul general. Cum moua ne sunt acceptate si trecute cu vederea unele lucruri asa sa trecem si noi cu vederea altora.
Cu ce ne incalzeste sau cu ce suntem mai expliciti daca folosim expresii care sunt auzite in strade si nici macar nu sunt trecute in dictionar?
Ce legatura au expresiile din strada cu o discutie tehnica de exemplu?

Nu vreau sa va plictisesc cu vorba si vreau sa le multumesc celor care gazduiesc acest site si celor care il administreaza.

(si moderatorilor sa mai consumam si noi o berica)
0

#25 Useril este offline   Olaf The Viking 

  • MEGA Membru
  • Grup: MODERATOR
  • Postari: 1259
  • Inregistrat: 17-June 03
  • Gender:Male
  • Location:Bucuresti
  • Interests:Machete statice, Feteasca Neagra

Postat 07 November 2003 - 11:30 AM

Subscriu si eu la ideea cu limbajul si scrisul corect. Mai ales ca eu nu prea sunt familiarizat foarte tare cu prescurtarile folosite pe chat-uri.

Si ca sa imi fac mea culpa... Am postat si eu adrese .ro (marturisesc ca nu citisem regulamentul foarte bine). Si uneori nu am postat chiar la subiect dar in special cand a fost vorba de glume care mi-au placut si pe care le-am continuat. Sunt de acord cu glumele (mai ales de bun simt) dar nu gust bascalia!

Am fost foarte placut impresionat sa vad ca aici exista alt fel de oameni. Incepusem sa cred ca au plecat toti din tara si nu mai exista bun simt. Ma bucur ca m-am inselat.
Intai da cu toporu' si pe urma intreaba-l ce-a vrut!
sau ia-ti ceva dragut de aici www.machete.ro.
0

Arata acest topic


Pagina 1 din 1

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

913Creative.ro