Modelism - RHC Forum: in legatura cu miscarea de giratie la elicopter - Modelism - RHC Forum

Salt la continut

Pagina 1 din 1
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Acest topic e inchis

in legatura cu miscarea de giratie la elicopter

#1 Guest_Calin_*

  • Grup: Guests

Postat 09 August 2003 - 10:30 PM

Va salut stimati domni. Ma numesc Banaru Calin si sunt fratele lui Leo Banaru cel cu auto termice. Mi - am procurat un elicopter NEXUS 30 SERIES fabricat de KYOSHO precum si o statie FUTABA T6XHs. Daca sunteti amabili cei care aveti asa ceva ma refer la elicoptere, va rog sa-mi dati ceva explicatii cu privire la reglajul rotorului anticuplu. Mentionez ca elicopterul este echipat si cu giroscop dar totusi nu este posibila reglarea miscarii de giratie. Eventual modul de a ne intalnii undeva pentru un eventual reglaj si eventuale indicatii de pilotaj. Sunt foarte deschis la discutii.Pot fii gasit la tel. 0724256802 sau calin_banaru@hotmail.com

Anticipat cu multumiri Calin

Aceasta postare a fost editata de Calin: 09 August 2003 - 10:33 PM

0

#2 Useril este offline   PiccoMaster 

  • Membru
  • PipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 211
  • Inregistrat: 25-April 02

Postat 10 August 2003 - 08:12 PM

Cauta-l pe Victor de la Snagov. Este un adevarat Profesor la elicoptere, si nu numai...(Acrobatie F3a, turbine, etc). Cred ca pseudonimul este Vic.

P.S. Am gasit adresa de mail a lui: victor.stefan@rdslink.ro. Telefonul lui il stiu, dar nu il pot publica sau oferi cuiva, fara acordul lui. Daca chiar nu dai de el am sa-l sun.

Aceasta postare a fost editata de PiccoMaster: 10 August 2003 - 08:22 PM

0

#3 Useril este offline   Charly 

  • Senior
  • PipPipPipPipPip
  • Grup: Members
  • Postari: 320
  • Inregistrat: 02-December 02

Postat 15 August 2003 - 03:54 AM

Buna Calin,

Daca treci prin Bucuresti pot sa-ti dau o mina de ajutor.
Suna-ma la 0722380750

Bafta
Daniel
Cu rotor, viata-i mai frumoasa-n zbor !
0

#4 Guest_Calin_*

  • Grup: Guests

Postat 20 August 2003 - 05:53 PM

Ma bucur tare mult ca am rezolvat problema mea in ceea ce priveste elicopterul si asta datorita lui Victor care este un AS in ale elicopterelor si totodata un mare domn, dar mai trebuie sa mai iau cateva lectii de zbor.
0

Arata acest topic


Pagina 1 din 1
  • Nu puteti crea un topic nou
  • Acest topic e inchis

1 useri citesc topicul
0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

913Creative.ro